Τι είδους μάθημα γίνεται στη Γ' Λυκείου;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Όποιος νομίζει ότι το μάθημα που θα κάνει στο σχολείο θα συμπληρώσει σε αξιοσημείωτο βαθμό το φροντιστήριο είναι γελασμένος. Ωραίες οι γλυκανάλατες απόψεις του στυλ"χρειάζονται και τα 2", ή ακόμα χειρότερα, "το φροντιστήριο συμπληρώνει το σχολείο", αλλά είναι γελοίες. Γενικότερα, επειδή μερικοί από σας δεν έχετε περάσει την τρέλα τον πανελληνίων, μη νομίζετε ότι τα ξέρετε όλα και καλό είναι ένας να είναι προετοιμασμένος για τα χειρότερα.
Επειδή την έχω περάσει την τρελα των πανελληνίων πριν 3 χρόνια και νομίζω ότι τώρα βλέπω τα πράγματα πιο νηφάλια, καταλήγω στο ότι αν οι μαθητές αφήναμε το σχολείο να λειτουργήσει σωστά και εκτιμούσαμε τη δουλειά των καθηγητών μας, θα χρειαζόμασταν πολύ λιγότερες ώρες φροντιστήριο. Επίσης, αν στο σχολείο δεν χάνονταν για ηλίθιους λόγους τόσο πολλές ώρες, ίσως να μην χρειαζόμασταν και καθόλου. Μας έχουν όμως κάνει πλύση εγκεφάλου ότι το φροντιστήριο είναι απαραίτητο και το σχολείο περιττό, οπότε τρώμε στη μάπα τα πακέτα των φροντιστηρίων των τόσο πολλών ωρών, σπαταλώντας άδικα χρόνο, χρήμα και ενέργεια.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Έλα ρε Δία να το παραδεχτούμε όμως οι περισσότεροι καθηγητές είναι για μπάτσες στα σχολεία. Εγώ ήθελα πχ να σταματήσω στο φροντ τη χημεία γιατί σαν μάθημα είναι απλό αλλά είχα τραγικό καθηγητή και δεν μπορούσα. Και γενικά δεν είναι μόνο η περίπτωσή μου όλοι όσοι ξέρω σχεδόν στα ίδια είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Έλα ρε Δία να το παραδεχτούμε όμως οι περισσότεροι καθηγητές είναι για μπάτσες στα σχολεία.
Ναι, με αυτήν ακριβώς τη νοοτροπία παμε στο λύκειο, ενώ στα φροντιστήρια πιστεύουμε ότι είναι όλοι θεοί. Έτσι είτε κάποιος καθηγητής είναι καλός είτε όχι, τον έχουμε εκ των προτέρων εντελώς φτυσμένο. Οπότε ο κακός γίνεται χειρότερος ενώ και ο πιο καλός βαριέται, μας γράφει και αυτός εκεί που ξέρουμε και ο φαύλος κύκλος συνεχίζεται.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι, με αυτήν ακριβώς τη νοοτροπία παμε στο λύκειο, ενώ στα φροντιστήρια πιστεύουμε ότι είναι όλοι θεοί. Έτσι είτε κάποιος καθηγητής είναι καλός είτε όχι, τον έχουμε εκ των προτέρων εντελώς φτυσμένο. Οπότε ο κακός γίνεται χειρότερος ενώ και ο πιο καλός βαριέται, μας γράφει και αυτός εκεί που ξέρουμε και ο φαύλος κύκλος συνεχίζεται.


Δε νομίζω ότι ισχύει για όλους αυτό. Αν ο καθηγητής είναι γαμάτος που στο σχολείο μου τουλάχιστον είχαμε και τέτοιους μια χαρά μάθημα γινόταν και με τα περισσότερα παιδιά να πηγαίνουν φροντιστήριο. Αλλά πολλοί απλά βαριούνται και απλά κάνει μπαμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inna De

Νεοφερμένος

Η Τζιτζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Παλούκια (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ειναι απλο...στν γ λυκειου ΔΕΝ γινεται μαθημα(στ σχολειο μου τουλαχιστον δεν γινοταν):-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Γιατι μήπως γίνεται στις αλλες τάξεις??? Τελικά οι καλύτεροι είναι οι γυμναστες, η ολη παιδαγωγική τους βασίζεται στη φράση πάρτε μπάλες και παίχτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Ειναι απλο...στν γ λυκειου ΔΕΝ γινεται μαθημα(στ σχολειο μου τουλαχιστον δεν γινοταν):-P
Γιατι μήπως γίνεται στις αλλες τάξεις??? Τελικά οι καλύτεροι είναι οι γυμναστες, η ολη παιδαγωγική τους βασίζεται στη φράση πάρτε μπάλες και παίχτε!
Αυτό δεν θέλουν όλοι; Αυτή δεν είναι η αντίληψη της κοινωνίας για το σχολείο; Μαθητές και γονείς έχουν απόλυτα πεισθεί ότι το φροντιστήριο είναι ο θεός και το σχολείο μια αναγκαστική τυπική γραφειοκρατική διαδικασία. Όπως όλοι θέλουν το γυμναστή απλά να δίνει μπάλες, έτσι θέλουν και τους άλλους καθηγητές να αφήνουν τους μαθητές μέσα στην τάξη να κοιμούνται, να ακούν μουσική, να μιλάνε και να λύνουν ασκήσεις για το φροντιστήριο. Τι λένε όλοι όταν ένας καθηγητής προσπαθεί να κάνει σωστά τη δουλειά του; "Τι θέλει να παραστήσει ο μαλάκας;". Υπάρχουν και γονείς που παραπονιούνται στο διευθυντή "Γιατί τα πιέζει αυτός τα καημένα τα παιδιά; Διαβάζουν για το φροντιστήριο, όχι να διαβάζουν και για το σχολείο!". Έτσι κάποια στιγμή και ο ευσυνείδητος καθηγητής θα πει "Να πάνε να πνιγούνε τα κωλόπαιδα" και ο φαύλος κύκλος θα διευρυνθεί. Για την κοινωνία λοιπόν το σχολείο, κατά 100% στη Γ λυκείου και σε κάπως μικρότερο ποσοστό στη Β, έχει σαν ρόλο του μόνον τα εξής: α) Να μην κάνει σωστό μάθημα, β) Να είναι οι μαθητές στην τάξη ελεύθεροι να κάνουν ότι θέλουν, γ) Να μπαίνουν υποχρεωτικά σε όλους πολύ μεγάλοι βαθμοί, δ) Να χάνονται για ηλίθιους λόγους όσο το δυνατόν περισσότερες ώρες, ε) Να χαρίζονται απουσίες, στ) Να διοργανώνει το σχολείο, σαν καλό τουριστικό γραφείο, εκδρομές στις οποίες οι μαθητές να ξεσαλώνουν και να μεθάνε στα σκυλάδικα. Ας αφήσουμε λοιπόν όλοι τις υποκρισίες και τα τάχα παράπονα από τους καθηγητές. Για την κατάσταση που επικρατεί στα σχολεία, είμαστε και εμείς σε πολύ μεγάλο βαθμό υπέυθυνοι. Αν θέλαμε πολλά θα είχαν διορθωθεί, αλλά βολευόμαστε. Ακόμα και τον "κακό" καθηγητή που έχουμε σαν πρόχειρη δικαιολογία, μπορούμε είτε να τον βελτιώσουμε είτε να τον διώξουμε, αυτός όμως βάζει βαθμάρες άρα τον αγαπάμε. Αν εμείς, μαθητές - γονείς - κοινωνία, το θέλαμε, το σχολείο θα λειτουργούσε πολύ πιο σωστά και δεν θα χρειαζόταν τόσες πολλές ώρες φροντιστήριο. Ας σκεφτούμε λοιπόν μήπως φταίμε κι εμείς και ας μην τα ρίχνουμε όλα στους καθηγητές και στο απρόσωπο σύστημα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Άλλοι καθηγητές θέλουν και μπορούν, άλλοι θέλουν αλλά δεν μπορούν, άλλοι δεν μπορούν και τέλος. Το θέμα παραμένει αν θες εσύ να διαβάσεις. Άμα είσαι αποφασισμένος, διαβάζεις και με βοηθήματα, κατεβάζεις κι από ίντερνετ και παράλληλα ζητάς έξτρα δουλειά από όποιον καθηγητή θέλει να ασχοληθεί. Τόσο απλά. Άμα τώρα για να πειστούμε να διαβάσουμε, π.χ. φυσική θέλουμε να έχουμε τον Lewin απέναντι, εντάξει, την κάτσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Πιστεύω είναι μία παραπάνω ευκαιρία να προσέχουμε και στο μάθημα του σχολείου στην γ' λυκείου (αν γίνεται μάθημα..). Έχουμε την δυνατότητα να ξανακάνουνε επανάληψη την ύλη από την αρχή, να την ξαναφρεσκάρουμε. Επιπλέον μπορεί να μας δημιουργηθούν απορίες που δεν τις είχαμε στο φροντηστήριο. Βέβαια αν ο καθηγητής είναι τραγικός μπορεί να μας προκαλέσει πρόβλημα και να μας μπερδέψει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justarandomgirl

Νεοφερμένος

Η justarandomgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αχ! Πονεμένο θέμα! Οι μαθητές ρίχνουν ευθύνες στους καθηγητές και αντίστροφα. Έλα όμως που δεν είναι έτσι... (τις περισσότερες φορές τουλάχιστον). Ως μαθήτρια είχα πέσει σε περιπτωσάρες! Ξέρετε τι είναι να θέλουν οι μαθητές να εκμεταλλευτούν στο έπακρο τις γνώσεις του καθηγητή και τούτος να είναι στην κοσμάρα του;

Έτυχα περίπτωση καθηγητή τον οποίο τον είχα στη δευτέρα και δυστυχώς και στη τρίτη τάξη του Λυκείου. Ήταν ο αγαπημένος τω παιδιών, χωρίς υπερβολές. Και με το που ξεκινά η σχολική χρονιά, η χρονιά των πανελληνίων βλέπουμε έναν άλλο άνθρωπο! Πάθαμε όλοι μας σοκ! Ειλικρινά, στην αρχή δεν του πηγαίναμε κόντρα ή τίποτα άλλο γιατί θεωρήσαμε ότι θα του συνέβη κάτι κακό στη προσωπική του ζωή και είπαμε να του δώσουμε χρόνο να επανέλθει.
Ώσπου περνούσαν οι μέρες και έφτασαν Χριστούγεννα. Εκεί του μιλήσαμε (πολύ νωρίς το θυμηθήκατε θα μου πείτε)... Η απάντηση ήταν : << Όσο καιρό ήταν το παιδί μου μαθητής, έκανα τη δουλειά μου ως εκπαιδευτικός, όπως θα ήθελα να τη κάνουν και οι καθηγητές του παιδιού μου. Εφόσον πέρασε εκεί που ήθελε και ξεμπέρδεψε από εδώ, δεν μου καίγεται πλέον καρφί για τη παιδεία.>>
Ακόμα, την ίδια χρονιά η πλειοψηφία των καθηγητών έμπαινε στη τάξη, μιλούσαμε περί ανέμων και υδάτων και το τελευταίο τέταρτο μας έβαζε ασκήσεις, οι οποίες, περιττό να σας πω ότι, δε λύνονταν (μιλάμε για ασκήσεις επιπέδου διαγωνισμών!) και μόλις χτυπούσε το κουδούνι ακούγαμε: <<Καλά αυτά δε τα κάνατε στο φροντιστήριο;>> Αυτό έχει ως αποτέλεσμα όχι μόνο να πάψουμε να ενδιαφερόμαστε για το μάθημα, αλλά πολλές φορές μας έκοβε και τα φτερά. Εμένα προσωπικά δεν ήταν λίγες οι φορές που καθηγητές με έκαναν να νιώσω ότι πηγαίνω "ξιπόλυτη στα αγκάθια".

Από την άλλη, φυσικά και υπήρχαν καθηγητές επιπέδου που πιστέψτε με, ακόμη και οι μαθητές που ούτε καν θα έδιναν πανελλήνιες, έτρεφαν ενδιαφέρον για το μάθημά τους.
Δε λέω ότι δεν υπήρχαν και "φάουλ" από τη μεριά των μαθητών, αλλά αν είναι χαλαρός ο καθηγητής, λογικό δεν είναι να ακολουθήσουν και οι μαθητές με αυτή τη νοοτροπία;

Κύριοι καθηγητές, αν βλέπετε αυτό το μήνυμα, σας διαβεβαιώ ότι οι μαθητές ή τουλάχιστον οι μαθητές που ενδιαφέρονται να μάθουν, ξεκινούν τη σχολική χρονιά με μια απίστευτη φόρα, με ενδιαφέρον και χαρά γιατί πλέον αντιλαμβάνονται ότι κάνουν κάτι για τον εαυτό τους και για το μέλλον τους, για να έρθουν ένα βήμα πιο κοντά στα όνειρά τους! Μα, νομίζω ότι και οι ίδιοι σας το βλέπετε αυτό κάθε χρόνο στα μάτια των παιδιών :)
Θυμηθείτε γιατί ακολουθήσατε αυτό το επάγγελμα και όσο μπορείτε βοηθήστε τα! Στο κάτω κάτω, δείξτε τους ότι αξίζει να παρακολουθούν το μάθημά σας και ότι έτσι θα αποκομίσουν πολλά! Μπορεί να μην το παραδεχόμαστε, αλλά παίζετε μεγάλο ρόλο στην προσπάθειά των παιδιών! Σιγουρευτείτε ότι είστε στη σωστή μεριά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Όχι στην Γ λυκειου η κατάσταση είναι κάπως έτσι:Πω είπε ο μαθητής μια φορά μάθημα πολύ καλός πάρε ένα 18 στο τετράμηνο η καπως έτσι ναι τα παιδιά δίνουν πανελλήνιες πάρτε 18-20 για πλάκα.Και βλέπω φέτος στο σχολείο μου η περσινή Γ λυκειου να έχει 20 αριστούχους από τους 7 που είχε στην Δευτέρα λυκειου και 10 στην Α λυκειου.Και το αποτέλεσμα πιο ήταν 4 άτομα από τα 52 γράψαμε πάνω από την βάση στα μαθηματικά στις πανελλήνιες ενώ στο σχολείο και οι 52 είχαν πάνω από 12,ακόμα και ο σημαιοφόρος μας που έβγαζε 20 στην Α και Β λυκειου και 19.8/10 φέτος να γράψει 12.4 στα μαθηματικά ενώ είχε 20.Μετα μην κλαίμε που μας κακοφαίνεται.
Στο γυμνάσιο πολύ δυσκολότερα έμπαιναν οι βαθμοί παρά στην Γ λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο πολύ δυσκολότερα έμπαιναν οι βαθμοί παρά στην Γ λυκειου.

Καλά και 'συ τώρα μην συγκρίνεις γυμνάσιο-γ λυκείου καθώς η δυσκολία και το περιβάλλον είναι άκρως διαφορετικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Φίλε κου σου λέω ότι στην Γ λυκειου οι βαθμοί μπαίνουν για πλάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Φώτη ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί προβληματίζεται με αυτό που συμβαίνει στους βαθμούς της γ Λυκείου. Γίνεται για να παίρνουν όλοι οι μαθητές απολυτηριο με μεγάλο βαθμο και ούτως ή άλλως όπως είπες στις πανελλήνιες θα φανεί τι αξίζει ο καθένας.Νικο αν αυτό που είπες το πιστεύεις τότε φίλε είσαι εντελώς εκτός πραγματικότητας. Δηλαδή στην σχολή λόγω δυσκολίας και διαφορετικου περιβαλλοντος θα περνάμε τα μαθήματα με 10αρια; justarandomgirl θα συμφωνήσω στο σύνολο Αλλά θα διαφωνήσω στις λεπτομέρειες. Προσωπικά είμαι μαθητής που ασχολείται με διαγωνισμούς σε ένα συγκεκριμένο μαθημα και σε διαβεβαιώ ότι καμία σχέση δεν έχουν οι δύσκολες ασκήσεις με τις ασκήσεις διαγωνισμών και είμαι σίγουρος ότι οι καθηγητές σου δεν σου έβαζαν διαφημιστικές ασκησεις. Χωρίς να θέλω να φανώ επιθετικός αν κάποιος τολμήσει να ασχοληθεί με διαγωνισμούς θα καταλάβει την διαφορά μεταξύ των δύσκολων ασκήσεων και των διαγωνιστικων ασκήσεων. (Μπορεί να φαίνομαι υπερβολικός Αλλά νιώθω ότι με έθιξε κατά κάποιο τρόπο αυτή η φραση αν και καταλαβαίνω πως δεν αναφέρθηκε για αυτό το λογο). Επίσης το θυμηθείτε γιατί ακολουθήσατε αυτό το επάγγελμα είναι άκυρο από άποψης ότι:
Ι)Πολλοί της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης την ακολούθησαν γιατί ήταν σχετικά χαμηλά τα παιδαγωγικά
ΙΙ) Πίσω από πολλούς φυσικούς χημικούς και μαθηματικούς κρύβονται ανεκπλήρωτα όνειρα για μεγάλη καριέρα που δεν κατάφεραν πότε.
Γενικά γύρω στο 50% των εκπαιδευτικών κάνει αυτό που αγαπάει ενώ οι περισσότεροι ήθελαν κάτι άλλο.Τωρα για τον καθηγητή που έφερες παράδειγμα απορώ που δεν το αναφέρατε στην διεύθυνση. Δεν είναι τρόπος αυτός. Αλλά η αλήθεια είναι πως και οι περισσότεροι μαθητές στην γ λυκείου Αλλά και στην β Λυκείου βάζοντας και τον εαυτό μου μέσα απαξιουν την εκπαιδευτική διαδικασία στο σχολείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Συμφωνώ μια χαρά τα λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justarandomgirl

Νεοφερμένος

Η justarandomgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Παιδιά, ξέρετε τι γίνεται; Αυτό το θέμα από όποια μεριά και αν το πάρεις, έχουν δίκιο και οι εκπαιδευτικοι και οι μαθητές.
Για να βρεθεί λύση πρέπει να ψαξεις το θέμα βαθιά και να πας πολυυυ πίσω, γιατί το προβλημα αυτό έχει τις ρίζες του από παλιά...
Υπάρχουν τοσα παρακλάδια του προβλήματος που θα διαφωνούμε συνεχώς...
Η λύση δε θα ερθει εννοείται ως μάννα εξ ουρανού, αλλά έπειτα απο συνεννόηση των αρμοδίων αρχών, των εκπαιδευτικών και των μαθητών. Αλλά τώρα κατα ποσο κάτι τέτοιο είναι εφικτό, θα φανει στο χειροκρότημα.
Αυτά απο εμένα ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top