Ποια είναι η ευκολότερη τάξη στο γυμνάσιο;

Ποια είναι η ευκολότερη τάξη στο γυμνάσιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 146)
  • Όλες το ίδιο είναι

    Ψήφοι: 18 12.3%
  • Η Α' γυμνασίου

    Ψήφοι: 54 37.0%
  • Η Β' γυμνασίου

    Ψήφοι: 26 17.8%
  • Η Γ' γυμνασίου

    Ψήφοι: 48 32.9%

kparas7

Νεοφερμένος

Ο kparas7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Η πιο ωραία σίγουρα η τρίτη! Η πιο εύκολη μάλλον η δευτέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Μιλάει μαθητρια β λυκείου, θεωρητικής κατεύθυνσης. Σίγουρα η γ γυμνασίου είναι δύσκολη. Η α επίσης λόγω προσαρμογής στο νέο σύστημα κλπ. Η β ΄δε μου άρεσε καθόλου. ήταν η χειρότερή μου τάξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Η α ειναι η ευκολοτερη παρα την περιοδο προσαρμογης τα περισσοτερα ηταν επαναληψη του δημοτικου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Η α ειναι η ευκολοτερη παρα την περιοδο προσαρμογης τα περισσοτερα ηταν επαναληψη του δημοτικου
Πλέον νομίζω ότι η Β γυμν ήταν πιο.εύκολη. Ρε νομίζω.φέτος.στην Α γυμν έβαλαν φυσική και έβγαλαν τη.βιολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Όχι, δεν έβγαλαν τη βιολογία. Απλώς προσέθεσαν και φυσική. Τα καημένα τα παιδάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Οχι καλε βιολογια κανουν κανονικα! Απλα οπως ειπε η λοιπον ( τι νικ!) προσθεσαν την φυσικη που δεν ειναι ακριβως φυσικη-φυσικη...
Η β ηταν η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ χρονια εβερ... Τουλαχιστον στα φιλολογικα δεν εμαθα τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φορουμακιας

Νεοφερμένος

Ο φορουμακιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη εάν και εφόσων διαβάζεις και δεν αφήνεις κενά όλες οι τάξεις είναι πάνω κάτω ίδιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εγώ είμαι β γυμνασίου κ έτσι δεν έχω άποψη για τη γ γυμνασίου.Πάντως για μένα η πιο εύκολη τάξη είναι η α γυμνασίου γιατί η μισή+ ύλη είναι επανάληψη από το δημοτικό.

Οχι καλε βιολογια κανουν κανονικα! Απλα οπως ειπε η λοιπον ( τι νικ!) προσθεσαν την φυσικη που δεν ειναι ακριβως φυσικη-φυσικη...
Η β ηταν η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ χρονια εβερ... Τουλαχιστον στα φιλολογικα δεν εμαθα τιποτα

Το καινούριο μάθημα νομίζω λέγεται φυσική+πρότζεκτ ή κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Γ γυμνασιου απο οσο θυμαμαι ηταν η πιο ευκολη. Μονο τα μαθηματικα θελουν προσοχη, ειναι κρισιμο σημειο η παραγοντοποιηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris98

Νεοφερμένος

Ο dimitris98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγω ως μαθητης πλεον της Α' ταξης ΓΕ.Λ. πιστευω πως το γυμνασιο ειναι τελειος διαφορετικο και σαφως πιο ευκολο...εαν φυσικα προσπαθησεις και λιγο.Η πιο ευκολη(ΒΑΣΙΚΑ ΠΑΝΕΥΚΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ) ταξη ομως ηταν η Γ' και ως προς τα μαθηματα(τα οποια δεν αλλαζουν πολυ απλα δεν εισαι τοσο ψαρομενος και τα βλεπεις με αλλο ματι.)και ως προς τους καθηγητες(διοτι σε αντιμετωπιζουν αλλιως λογο του οτι ειναι η τελευτεα σου χρονια εκει και μολις φυγεις θα εισαι λυκειο)και τελος εισαι ο μεγαλυτερος δεν εισαι πια εκεινο το "μικρο" παιδι της Α' και η καλυτερες μερες μετα απο την καταπληκτικη :D 3ημερη/4ημερη (αναλογα) ειναι ο αποχερετισμος με τους καθηγητες τα τελευτεα μαθηματα πριν τις εξετασεις τα κακα τα ασχημα και ολες οι αναμνησεις που ειχατε σε αυτο το σχολειο!Σε γενικες γραμμες η Γ' γυμνασιου ειναι η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΘΗΤΗΚΩΝ ΣΑΣ ΧΡΩΝΩΝ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Η Γ' για μένα ήταν μακράν η ευκολότερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar.ia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mar.ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Εγω θεωρω ευκολοτερη και ποιο ωραια για μενα την β'γυμνασιου!!!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Προσωπικά για εμένα η πιο εύκολη κατά την άποψη των μαθημάτων και είναι η Γ' και η πιο δύσκολη η Β'.Στην Γ' όλα τα μαθήματα είναι πολύ ενδιαφέροντα κατά την γνώμη μου και όχι τρομερά δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Α' δεν είναι η πιο εύκολη, απλά γιατί εκεί σου ανοίγεται η Δευτεροβάθμια εκπαίδευση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ManolisDaratso

Νεοφερμένος

Ο ManolisDaratso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν δύσκολες τάξεις, υπάρχουν καλοί και κακοί, εύκολοι και δύσκολοι καθηγητές. Κατά βάση όμως πιο δύσκολη είναι η Α' Γυμνασίου στην οποία ο μαθητής έχει πρώτη επαφή με μεθοδικό διάβασμα, διαγωνίσματα, πολλούς καθηγητές, πολλά μαθήματα και περισσότερο αντικειμενική βαθμολόγηση. Στη Β' Γυμνασίου τα πράγματα χαλαρώνουν πολύ. Φεύγει η δίωρη Βιολογία, τα βαρετά Μαθηματικά της Α', η Γεωλογία αντικαθίσταται από τη Γεωγραφία, ενώ ο μαθητής έχει μπει για τα καλά στο γυμνασιακό κλίμα. Στην τρίτη τέλος, τα πράγματα είναι απλούστατα. Φεύγει η χρονοβόρα Τεχνολογία, η Βιολογία είναι απλούστατη, η Χημεία πανεύκολη, ενώ δεν υπάρχει Οικιακή Οικονομία. Το διάβασμα που απαιτείται είναι σαφέστατα το λιγότερο των τριών τάξεων.
Πχ για ένα καλό μαθητή:
Α τάξη: 3,5 ώρες διάβασμα κατά μ.ο. τη μέρα
Β τάξη: 2,5 ώρες διάβασμα κατά μ.ο. τη μέρα
Γ' τάξη: 1,5-2 ώρες διάβασμα κατά μ.ο. τη μέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλέκτρα_vs

Νεοφερμένος

Η Ηλέκτρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πιστεύω πιο εύκολη στα μαθήματα εναι η πρώτη.. τοσο ευκολααα ολαα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Και για μένα η τρίτη ήταν η ευκολότερη. Πέρασε σα νεράκι..ειδικά τα μαθηματικά και η χημεία θυμάμαι μου'χανε φανεί πανεύκολα. Η δευτέρα ήταν κάπως μαρτύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bgz

Νεοφερμένος

Η bgz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
χμμμ...:hmm:
εγώ θα έλεγα την Α' Γυμνασίου. Η Β είναι η πιο ζόρικη και η Γ' έχει πολλά θέματα για τις εξετάσεις...
Αλλά οκ γνώμη του καθενός. Όπως φαίνεται στον καθένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Όλο το γυμνάσιο πανεύκολο είναι!Εγω με μια ώρα διάβασμα έβγαζα 19.9-19.11/13!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blanc

Νεοφερμένος

Η blanc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
γ γυμνασιου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top