Αθλήματα Στρατιωτικών Σχολών

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Δηλαδη αν εισαι μεσα στα ορια περνας ετσι δεν ειναι....?? Εγω για παραδειγμα εχω 19 ΔΜΣ αν μεχρι τον Ιουνιο παω στα 22,που θα παω Δηλαδη δν τρεχει καποιο προβλημα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Δηλαδη αν εισαι μεσα στα ορια περνας ετσι δεν ειναι....?? Εγω για παραδειγμα εχω 19 ΔΜΣ αν μεχρι τον Ιουνιο παω στα 22,που θα παω Δηλαδη δν τρεχει καποιο προβλημα????
περιμενε να δουμε την φετινη προκηρυξη και βλεπουμε.παντως δεν νομιζω να κοβουνε τους αδυνατους.μην φοβασαι φιλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Φετος το πηραν πρεφα , και το καναν 19-27
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
περιμενε να δουμε την φετινη προκηρυξη και βλεπουμε.παντως δεν νομιζω να κοβουνε τους αδυνατους.μην φοβασαι φιλε!


Σιγουρα.....Να μην ανησυχω δηλαδη???? Τρωω και τρωω θα σκασω πια :P

Φετος το πηραν πρεφα , και το καναν 19-27


Για το ΔΜΣ λες...???? Που το ειδες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Και για να μην κουράζεστε:P

Η προκήρυξη του υπουργείου αναφέρει συγκεκριμένα:



<< Για τα ΑΣΕΙ -ΑΣΣΥ, οι άντρες υποψήφιοι πρέπει να έχουν, Δείκτη Μάζας Σώματος, (δηλαδή το πηλίκο του σωματικού βάρους τους σε χιλιόγραμμα προς το τετράγωνο του ύψους τους σε μέτρα), μεταξύ 19-27, Για τις γυναίκες ο Δείκτης Μάζας Σώματος πρέπει να είναι μεταξύ 18-25.



(Παράδειγμα: Ένας υποψήφιος με ύψος 1,75 μέτρα και βάρος 74 κιλά έχει ΔΜΣ 74/(1,75 χ 1,75)

=24,16.>>

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Αρα δεν εχω κανενα προβλημα......Και κιλα να παρω παραπανω δεν τρεχει τπτ!!! Σας ευχαριστω παιδια.Δεν εκατσα να διαβασω την προκυρηξη ητανε πολυ μεγαλη,περιληπτικα την ειδα! Και παλι ευχαριστω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafillos

Νεοφερμένος

Ο triantafillos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ρε παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει πως βρισκουμε το Δ Μ Σ και αν ξερετε αν τα μορια για να μπεις αστυνομια απο εννιαιο λυκειο αλλαζουν σε σχεση με το ΕΠΑ.Λ ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
ρε παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει πως βρισκουμε το Δ Μ Σ και αν ξερετε αν τα μορια για να μπεις αστυνομια απο εννιαιο λυκειο αλλαζουν σε σχεση με το ΕΠΑ.Λ ??

Βάρος (σε κιλά) δια ύψος στο τετράγωνο (σε μέτρα). Βάζοντας BMI στην αναζήτηση του google θα σου βγάλει και μηχανές αυτόματου υπολογισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafillos

Νεοφερμένος

Ο triantafillos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Βάρος (σε κιλά) δια ύψος στο τετράγωνο (σε μέτρα). Βάζοντας BMI στην αναζήτηση του google θα σου βγάλει και μηχανές αυτόματου υπολογισμού.
ok.ευχαριστω

ξερεις ομως αν αλλαζουν τα μορια απο ΕΠΑ.Λ (ετσι εχω ακουσει αλλα θελω να σιγουρευτω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stella_56

Νεοφερμένος

Η Stella_56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας !! Δίνω με 10 τοις εκατό για στρατιωτικές σχολές και θέλω να βρώ καποιον προπονητή για τις αθλητικές εξετάσεις. Στο διαδίκτυο δεν βρίσκω κάποιο αποτέλεσμα.Πού θα μπορούσα να αποταθώ κατα τη γνώμη σας;; Μένω στο κέντρο της Αθήνας.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
καλησπερα!!!!!! ξερει κανεις αν ειναι δυσκολα τα αθληματα για την εισαγωγη σε στρατιωτικες σχολες;;;παιζουν καποιο ρολο στα μορια??? ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
καλησπερα!!!!!! ξερει κανεις αν ειναι δυσκολα τα αθληματα για την εισαγωγη σε στρατιωτικες σχολες;;;παιζουν καποιο ρολο στα μορια??? ευχαριστω:)

Τα αθληματα δεν ειναι δυσκολα,απλα πριν τα κανεις πρεπει να δυναμωσεις το σωμα σου.

Τα αθληματα δεν παιζουν κανενα απολυτως ρολο στα μορια.Απλα,ειναι κατι το οποιο πρεπει να περασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεις ποσο καιρο πριν χρειαζεται να κανεις προπονηση? και που θα βρω προπονητη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boss

Νεοφερμένος

Ο Boss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεις ποσο καιρο πριν χρειαζεται να κανεις προπονηση? και που θα βρω προπονητη?
Ανάλογα σε τί φυσική κατάσταση βρίσκεσαι.Ας πούμε, για τα 100 μέτρα αν δεν είσαι αργός, τα βγάζεις.Αλλά τα 1000 θέλουν κάμια αντοχή.Αν είσαι σε μια μετριότατη φυσική κατάσταση γενικά θα τα καταφέρεις. Επειδή είδα όμως πολλούς να μην βγάζουν τα 1000, ή λόγω κιλών ακόμα και τα 100 κοίτα να δεις μέχρι που φτάνεις.
Προπονητή θα βρεις σε δημοτικό στάδιο στίβου. Ας πούμε εγώ στην περιοχή μου, προπονήθηκα για καμιά βδομάδα στο δημοτικό στάδιο της τοπικής ομάδας.Τα όρια τα πιανα αλλά για άλλους λόγους δεν έδωσα. Πάντως λόγω αποχής απο αθλητικές δραστηριότητες για κανα 9μηνο λόγω πανελληνίων, όταν πήγα να αθληθώ πιάστηκαν μετά απο 2 μέρες οι μυς μου και ιδιαίτερα το 100 δεν το βγαζα με τίποτα από άποψη πόνου στους τετρακέφαλους.Οπότε συμβουλή μου, ξεκίνα κανα μήνα τουλάχιστον πριν.
Αν όμως δεν είσαι αθλητικός πρέπει κατα τη διάρκεια όλης της χρονιάς να μπεις σε ένα πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinoula

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Στρατιωτικές Σχολές και ΤΕΦΑΑ
Ποιοι απο εσας ενδιαφερονται γι αυτες τις σχολες; Εχετε κοιταξει τα ορια των αθληματων ή εχετε κανει καμια προπονηση μεχρις στιγμης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Εχω μια ερωτηση η οποια αφορα κυριως παιδια που εχουν μπει στο παρελθον απο την διαδικασια των αθληματων για αυτες τις σχολες.
Εχω ορισει ως 1η σχολη την ΣΣΑΣ κατι που σημαινει πως θα δωσω και τα αθληματα που αφορουν την ΣΣΑΣ στην θεσσαλονικη,αλλα περα απο αυτη την στρατιωτικη σχολη,εχω δηλωσει και αλλες οπου δυο απο αυτες ειναι και η ΣΜΥ οπλα ή αστυνομια.Απο τα κεντρικα του στρατου μου ειπαν πως δεν χρειαζεται να δωσω 2 ή και 3 φορες τα αγωνισματα,αρκει να περασω απο τις δοκιμασιες της ΣΣΑΣ και απο εκει και περα θα πρεπει να βγαλω ενα χαρτι που να δηλώνει πως περασα απο τα αγωνισματα και οπου αυτο το χαρτι θα ισχυει για ολες τις υπολοιπες σχολες.Το ζουμι της ερωτησης ειναι πως η ΣΣΑΣ εχει λιγο πιο χαλαρα ορια στα αθληματα ενω οι σχολες οπλων ή αστυνομιας πιο ανεβασμενα,πώς θα καταλαβουν πως περνωντας τις δοκιμασιες της ΣΣΑΣ ειμαι ικανος και για τις αλλες σχολες? π.χ το αλμα εις υψους στην ΣΣΑΣ ειναι 1.00 μετρο ενω στις σχολες οπλων ειναι 1.05.

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εχω μια ερωτηση η οποια αφορα κυριως παιδια που εχουν μπει στο παρελθον απο την διαδικασια των αθληματων για αυτες τις σχολες.
Εχω ορισει ως 1η σχολη την ΣΣΑΣ κατι που σημαινει πως θα δωσω και τα αθληματα που αφορουν την ΣΣΑΣ στην θεσσαλονικη,αλλα περα απο αυτη την στρατιωτικη σχολη,εχω δηλωσει και αλλες οπου δυο απο αυτες ειναι και η ΣΜΥ οπλα ή αστυνομια.Απο τα κεντρικα του στρατου μου ειπαν πως δεν χρειαζεται να δωσω 2 ή και 3 φορες τα αγωνισματα,αρκει να περασω απο τις δοκιμασιες της ΣΣΑΣ και απο εκει και περα θα πρεπει να βγαλω ενα χαρτι που να δηλώνει πως περασα απο τα αγωνισματα και οπου αυτο το χαρτι θα ισχυει για ολες τις υπολοιπες σχολες.Το ζουμι της ερωτησης ειναι πως η ΣΣΑΣ εχει λιγο πιο χαλαρα ορια στα αθληματα ενω οι σχολες οπλων ή αστυνομιας πιο ανεβασμενα,πώς θα καταλαβουν πως περνωντας τις δοκιμασιες της ΣΣΑΣ ειμαι ικανος και για τις αλλες σχολες? π.χ το αλμα εις υψους στην ΣΣΑΣ ειναι 1.00 μετρο ενω στις σχολες οπλων ειναι 1.05.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Απάντηση στο πχ σου,για να καταλάβεις τη φιλοσοφία.

Αν περάσεις το 1.05 που ζητάνε για τις σχολές όπλων,τότε : έχεις περάσει ΣΣΑΣ,αστυνομικές και σχολές όπλων.
Αν δεν περάσεις το 1.05,αλλά κάνεις πάνω από 1 μέτρο (πχ 1.02) τότε περνάς ΣΣΑΣ.
Αν δεν περάσεις ούτε το 1 μέτρο,τότε δεν περνάς πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
To θεμα ειναι πως στην ΣΣΑΣ πχ για το υψος,ο πηχης θα ειναι στο 1.00,πες πως το περασα,πως θα ξερουν πως περναω και για τα οπλά? εκτος αν αυτοι που εχουν δηλωσει και οπλα χωριζονται απο τους αλλους και δινουν και στο 1.05.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinoula

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Εχω μια απορια. Ενδιαφερομαι για ναυτικο και χρειαζεται να δωσω και κολυμβηση. Πειραζει αν το μαγιο ειναι μεν αθλητικο αλλα με μπουστακι κ οχι ολοσωμο? Γενικα θελει συγκεκριμενη ενδιαμασια στα αθληματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top