Διαγραφή από σχολή

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Θα πρέπει να επικοινωνήσω με την προηγούμενη σχολή ή η διαγραφή γίνεται αυτόματα;
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

dm1276

Νεοφερμένος

Η dm1276 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σύντομη ερώτηση προς όσους /όσες έχουν κάνει διαγραφή μέσω της ηλεκτρονικής εφαρμογής του Υπουργείου Παιδείας: σας έχουν διαγράψει από την παλιά σχολή;

Προχθές πήγα στη γραμματεία του τμήματος μου για να αφήσω το πάσο και μου είπαν, ότι δεν έχουν ενημερωθεί για τις διαγραφές.

Αγχώθηκα πάρα πολύ, επειδή είμαι ακόμα εγγεγραμμένη και η προθεσμία για τις εγγραφές στο τμήμα εισαγωγής μου είναι μέχρι 4/10.

Οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη και ανασταλτική (για το άγχος). :(
 

Maria2229

Νεοφερμένος

Η Maria2229 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Το οτι διαγραφτηκατε απο μια σχολή απο την πλατφόρμα που κανατε και ταυτοχρονα την αιτηση για την σχολή δεν σημαίνει οτι διαγραφτήκατε .. οταν βγουν οι προθεσμίες για ταυτοποίηση πρέπει να πάτε στην προηγούμενη σχολη που ειχατε περασει και να ζητησετε ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ το οποιο ειναι απαραιτητο για την ταυτοποιηση στην εκ νεου σχολή σας !!
 

Destroyer00

Νεοφερμένος

Ο Destroyer00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Απάντηση μέσω email της γραμματείας του παλαιού τμήματος μου σχετικά με τη διαγραφή:

 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το οτι διαγραφτηκατε απο μια σχολή απο την πλατφόρμα που κανατε και ταυτοχρονα την αιτηση για την σχολή δεν σημαίνει οτι διαγραφτήκατε .. οταν βγουν οι προθεσμίες για ταυτοποίηση πρέπει να πάτε στην προηγούμενη σχολη που ειχατε περασει και να ζητησετε ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ το οποιο ειναι απαραιτητο για την ταυτοποιηση στην εκ νεου σχολή σας !!
Θα το ζητησεις με e-mail(αν δεν το στειλει η προηγουμενη στην καινουρια) ,δεν υπαρχει λογος να πας στην προηγουμενη σχολη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top