Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,843 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,347 μηνύματα σε 78,679 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 502 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Διαγώνισμα: Τι πρέπει να μελετήσω για να γράψω καλά;

psycho_man (Πέτρος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O psycho_man έγραψε: στις 19:51, 03-11-09:

μας εβαλε το Γιοφύρι Της Αρτας, τον Ερωτοκριτο {και τα δυο μερη} και τον Θουριο...

πειτε κανα θεματακι για το καθενα...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

skatetensor

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο skatetensor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O skatetensor έγραψε: στις 20:01, 03-11-09:

δενειμαι σιγουρος αλλα νομιζω οτι το Γιοφύρι Της Αρτας το βαζουν σε εξετασεις πιο πιθανο
τον Ερωτοκριτο τον θουριο δεν τον καναμε
Παράθεση

22natalia22

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H 22natalia22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H 22natalia22 έγραψε: στις 17:49, 05-11-09:

Γιοφυρι all the way
Παράθεση

Nikolas_030 (Νικολας)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Nikolas_030 έγραψε: στις 00:30, 10-11-09:

Μας εβαλε να βρουμε απο ενα βιβλιο που μας είχαν δωσει στην πρωτη πληροφοριες για την υπόθεση της Ερωφίλης....ξερει κανεις πως λέγετε??? ΕΠΕΙΓΟΝ!!!!
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε: στις 15:34, 10-11-09:

Ιστορια Νεοελληνικης Λογοτεχνιας Α, Β, Γ Γυμνασιου...
Παράθεση

DGHFG

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H DGHFG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H DGHFG έγραψε: στις 13:57, 12-11-09:

Θα γραψουμε στον ερωτοκριτο!σιγουρα~!!!!!!!!!!!!!!
Παράθεση

Nikolas_030 (Νικολας)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Nikolas_030 έγραψε: στις 17:51, 12-11-09:

Ευχαριστω πολυ Alexl1996 !

Εμας στα κειμενα μας ειπε μια μερα πριν ποτε θα γραψουμε οποτε μας εβαλε μονο το "Κι εχουμε πολεμο". Μας εβαλε τα κλασσικα δηλαδη να βρουμε εκφραστικα μεσα και να γραψουμε παραδειγματα! Επεισης μας εβαλε ενότητες....ΑΥΤΑ τιποτα αλλο!
Παράθεση

kambana

Φοιτητής

H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H kambana έγραψε: στις 18:56, 12-11-09:

Εμείς γράψαμε στο Γιοφύρι της Άρτας..Έβαλε να χωρίσουμε σε ενότητες (με τίτλους), να δώσουμε έναν άλλο τίτλο στο ποιήμα, να χαρακτηρίσουμε τον πρωτομάστορα ή τη γυναίκα του (Α' ή Β' ομάδα αναλόγως), είχε σωστό λάθος και να διορθώσουμε τα λάθος, να πούμε τι ξέρουμε για τη δοξασία της στοιχείωσης (ή για κάτι άλλο η Β' ομάδα, δε θυμάμαι)...

Αυτά...Σόρρυ άλλα ε θυμάμαι
Παράθεση

baki boo (olympia)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H olympia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H baki boo Bon Jovi (L) έγραψε: στις 20:19, 12-11-09:

παιδια...οταν εφραφε η ταξη μου διαγωνισμα εγω ελειπα και ο κυριοσ μου ειπε οτι θα γραψω μια μερα απροειδοποιητο στο μαθημα που θα ειμαστε εκεινη την μερα...τωρα κανουμε τα απομνημονευμαυτα του γιαννη μακρυγιαννη αλλα δεν το εχουμε αναλυσει ακομα το κειμενο...τι λετε...ειναι συμαντικο μαθημα για να μπει διαγωνισμα...??????...
Παράθεση

DIMOS FOITHTHS (ΔΗΜΟΣ)

Φοιτητής

Ο ΔΗΜΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Χαλκηδόνα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O DIMOS FOITHTHS έγραψε: στις 17:29, 13-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από baki boo
παιδια...οταν εφραφε η ταξη μου διαγωνισμα εγω ελειπα και ο κυριοσ μου ειπε οτι θα γραψω μια μερα απροειδοποιητο στο μαθημα που θα ειμαστε εκεινη την μερα...τωρα κανουμε τα απομνημονευμαυτα του γιαννη μακρυγιαννη αλλα δεν το εχουμε αναλυσει ακομα το κειμενο...τι λετε...ειναι συμαντικο μαθημα για να μπει διαγωνισμα...??????...
Όχι απλά σημαντικό... αλλά πάρα πάρα πολύ σημαντικό και αγαπητό στους διδάσκοντες. Όταν το αναλύσετε διάβασέ το!!
Παράθεση

dimitra..roxy

Φοιτητής

H dimitra..roxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H dimitra..roxy έγραψε: στις 19:04, 13-11-09:

εμεις στο γεφυρι γραψαμε παντος
Παράθεση

baki boo (olympia)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H olympia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H baki boo Bon Jovi (L) έγραψε: στις 14:57, 16-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από DIMOS FOITHTHS
Όχι απλά σημαντικό... αλλά πάρα πάρα πολύ σημαντικό και αγαπητό στους διδάσκοντες. Όταν το αναλύσετε διάβασέ το!!
πωωωωωωω..ευχαριστω...τωρα θα αρχισω το στρωσιμο στο διαβασμα γιατι δεν με βλεπω καλα....
Παράθεση

Γιαππαπινα

Νεοφερμένος

H Γιαππαπινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Γιαππαπινα έγραψε: στις 19:35, 22-11-09:

εγω γραφω αυριο στο θουριο αν εχει γραψει καποιοσ-α εκει μειπωσ μπορει να πει και σε μενα τι μπορει να πεσει.επειγον!
Παράθεση

blablabla14

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H blablabla14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H blablabla14 έγραψε: στις 12:04, 06-12-09:

ερωφιληηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! πολυ σοσ μαθημα και η εισαγωγη στην κρητικη λογοτεχνια! καλη επιτυχια!!!!!!!!:no1::xixi:
Παράθεση

Αthinaki (Αθηνά)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Αthinaki έγραψε: στις 17:47, 07-02-10:

παιδια εγω γραφω αυριο διαγωνισμα και μας εχει βαλει να διαβασουμε{το προσκυνημα του τσαιλντ χαρολντ,αυτοβιογραφια,ληθη,υαλοπωλεια]και δεν ξερω τι να πρωτοδιαβασω..ελεος..αφηστε που μου φαινονται και δυσκολα..εχετε να μου πειτε καμια συμβουλη τι να διαβασω...?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια