Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,821 εγγεγραμμένα μέλη και 2,472,166 μηνύματα σε 78,623 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 394 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολείο στις 9;

Jim_Pap (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΔΠΘ (Ξάνθη) . Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Jim_Pap έγραψε: στις 10:47, 01-03-19:

https://www.protothema.gr/greece/art...-sholiko-etos/

Πως σας φαίνεται η έναρξη μαθημάτων στις 9 το πρωί;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,747 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 12:38, 01-03-19:

Αυτό επίσης συνεπάγεται ότι τα μαθήματα θα τελειώνουν στις 15.00....
Παράθεση

tsiobieman (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O tsiobieman έγραψε: στις 13:27, 01-03-19:

Από χειμωνιάτικη άποψη , το να αρχίζουν τα παιδιά στις 9 είναι καλή ιδέα διότι θα έχει πιο νορμάλ θερμοκρασία (λογικά) από ότι στις 8, αλλά από καλοκαιρινή άποψη , στις 3 η ώρα θα έχει πάρα πολύ ζέστη και θεωρώ ότι είναι λίγο υπερβολικό (εμπειρικά μιλώντας, καθώς όταν ήμουν δημοτικό σχολάγαμε στις 3:30 επειδή ήταν πειραματικό και δεν ήταν η καλύτερη ώρα για σχόλασμα με 40 βαθμούς κελσίου και τόση κούραση). Επιπλέον, υπάρχει και το θέμα των παιδιών της Γ' Λυκείου.Αν σχολάνε στις 3, τα φροντιστήρια θα πρέπει να ξεκινούν πιο αργά με αποτέλεσμα τα παιδιά να γυρνούν σπίτι ΑΚΟΜΑ πιο αργά από τώρα και να μην έχουν χρόνο να διαβάσουν . Εγώ προσωπικά δεν είμαι και πολύ υπέρ...
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου Πανεπιστημίου (Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,126 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 13:34, 01-03-19:

Καλά στην Ελλάδα και 10 να ξεκινούν κλασικά καμία 100αρια άτομα την πρώτη ώρα δεν θα πηγαίνουν από τεμπελιά.
1
2
Παράθεση

cha0s

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 3,749 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 13:51, 01-03-19:

Αν σχολάνε στις 3, τα φροντιστήρια θα πρέπει να ξεκινούν πιο αργά με αποτέλεσμα τα παιδιά να γυρνούν σπίτι ΑΚΟΜΑ πιο αργά από τώρα και να μην έχουν χρόνο να διαβάσουν . Εγώ προσωπικά δεν είμαι και πολύ υπέρ
Τα φροντιστήρια πρέπει να προσαρμόσουν το πρόγραμμα τους με το σχολικό ωράριο, όχι το αντίστροφο. Για το υπουργείο παιδείας, τα φροντιστήρια αποτελούν μια εξωσχολικη δραστηριότητα.
Παράθεση

Andypro

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

O Andypro έγραψε: στις 14:31, 01-03-19:

Τα παιδιά της 3ης δε θα σχολάνε στις 3, καθώς θα έχουν 29 ώρες μάθημα!
Παράθεση

tsiobieman (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O tsiobieman έγραψε: στις 14:45, 01-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Andypro
Τα παιδιά της 3ης δε θα σχολάνε στις 3, καθώς θα έχουν 29 ώρες μάθημα!
α δηλαδή θα χουν μάθημα από τις 9 μέχρι τις 2? καλό αυτό.

@chaos δεν είπα κάτι αντίθετο όπως μπορείς να δεις απλά θα υπάρχει δυσκολία για τον μαθητή αν θέλει να κάνει μια μικρή επανάληψη ή ασκήσεις όταν θα γυρνάει απ το φροντιστήριο , αλλά εφόσον θα χουν λιγότερες ώρες μάθημα δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
1
Παράθεση

Jim_Pap (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΔΠΘ (Ξάνθη) . Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Jim_Pap έγραψε: στις 14:55, 01-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από tsiobieman
α δηλαδή θα χουν μάθημα από τις 9 μέχρι τις 2? καλό αυτό.

@chaos δεν είπα κάτι αντίθετο όπως μπορείς να δεις απλά θα υπάρχει δυσκολία για τον μαθητή αν θέλει να κάνει μια μικρή επανάληψη ή ασκήσεις όταν θα γυρνάει απ το φροντιστήριο , αλλά εφόσον θα χουν λιγότερες ώρες μάθημα δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
Παντα τοσες ωρες εχουμε αλλα για παραδειγμα τις δευτερες εμεις αρχιζουμε 8 και τελειωνουμε 12.20 αρα τωρα θα παει μια ωρα μπροστα
Παράθεση

SofiaOk

Νεοφερμένος

H SofiaOk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H SofiaOk έγραψε: στις 15:19, 01-03-19:

Δεν είμαι ούτε υπερ ούτε κατά αν και δεν νομίζω να άλλαζα κάτι όσον αφορά το σχολικό ωράριο...
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,948 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 16:02, 01-03-19:

Από έρευνες έχει αποδειχθεί ότι,όχι μόνο τα παιδιά αποδίδουν καλύτερα αν ξεκινάνε το μάθημα πιο αργά (σκεφτείτε πόσοι κοιμόμασταν την πρώτη ώρα...) αλλά και ότι υπάρχουν οφέλη για τον οργανισμό τους. Αν βρω την σχετική έρευνα που είχα διαβάσει παλιότερα, θα την παραθέσω. Οκ, όσοι δεν ενδιαφέρονται και έρχονται την δεύτερη ή την τριτη ώρα συνεχως, παλι τότε θα έρχονται, αλλά για τους συνεπείς νομίζω ότι είναι καλή αλλαγή. Τα μεσημέρια του καλοκαιριού θα είναι ένα θέμα βεβαια, αλλά η έντονη ζέστη πιάνει συνηθως προς το τέλος, όταν είναι οι εξετάσεις όποτε ίσως την παλέψουν κάπως.
Και κλασικά οι εκπαιδευτικοί ξεσηκώνονται, όπως πάντα μόλις δουν κάποια αλλαγή.
1
2
Παράθεση

Μιλτιάδης

Νεοφερμένος

Ο Μιλτιάδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O Μιλτιάδης έγραψε: στις 16:46, 01-03-19:

Εγώ θα ήθελα πάρα πολύ,διότι κοιμάμαι περίπου 12 και ξυπνάω νυσταγμένος,οπότε αν γίνει αυτό θα χαρώ πάρα πολύ.Δεν πιστεύω πως θα είναι κακό να σχολάμε στις 3 και για τη ζέστη που λέτε σιγά το θέμα...Ευκαιρία μπας και βάλουν air condition
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,056 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 18:46, 01-03-19:

Δεν νομίζω να εφαρμοστεί ποτέ αυτό. Στις 9 αρχίζει πολύ κόσμος τις δουλειές του. Αν προστεθούν και τα σχολεία θα δημιουργηθεί μεγάλο κυκλοφοριακό πρόβλημα στις 9 για τα μεγάλα αστικά κέντρα.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ντύσιμο για σχολείο - Από GTR-890
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-02-17 στις 12:32.
    • ΚΠΓ από το σχολείο; - Από Avicii
      Το θέμα έχει λάβει 40 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-09-09 στις 09:03.
    • Προβλήματα στο σχολείο - Από superman
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-07-09 στις 12:51.
    • Σχολείο-Διάβασμα - Από maraki love
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-03-09 στις 17:22.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα