Φοιτητική ζωή στη Σπάρτη

Giorgoss09

Νεοφερμένος

Ο Giorgoss09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σας και καλός σας βρήκα! Τυχαία βρήκα αυτό το foroum και φένεται πολύ ωραίο. Είμαι απο Κύπρο και πέρασα Νοσηλευτική στην Σπάρτη.Όταν απολυθώ απο τον στρατό τον Σεπτέμβρη θα έρθω εκεί. Πείτε μου λίγα για το τμήμα της Νοσηλευτικής αυτοί που σπουδάζετε επίσης και για τοπίο εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
με 15+ χιλιαδες ετσι όπως τα εχω σκεφτει μαλλον περναω νοσηλευτικη σπαρτης πιστευετε αξιζει? εμενα το αντικειμενο μου αρεσει πολύ αλλα σε οποιον το λεω μου λεει τι σε τει θα πας? νοσοκομα θα γινεις ? μηπως να το ξανασκεφτείς ?και από εκει που ημουν ενθουσιασμενη τωρα δεν ξερω καθολου τι να κανω...οποιο παιδι μπορει ας μου πει αν τελικα είναι ευχαριστημενο. ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamboxer

Νεοφερμένος

Η dreamboxer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
με 15+ χιλιαδες ετσι όπως τα εχω σκεφτει μαλλον περναω νοσηλευτικη σπαρτης πιστευετε αξιζει? εμενα το αντικειμενο μου αρεσει πολύ αλλα σε οποιον το λεω μου λεει τι σε τει θα πας? νοσοκομα θα γινεις ? μηπως να το ξανασκεφτείς ?και από εκει που ημουν ενθουσιασμενη τωρα δεν ξερω καθολου τι να κανω...οποιο παιδι μπορει ας μου πει αν τελικα είναι ευχαριστημενο. ευχαριστω
ΑΕΙ ΟΧΙ ΤΕΙ :whistle:
https://sparti.uop.gr/~nosil/index.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgoss09

Νεοφερμένος

Ο Giorgoss09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πόσοι τελικά περάσαμε απο Κύπρο και θα έρθουμε εκεί τον Σεμπτέμβρη? :) Χρειάζομαι λίγη βοήθεια όσο αφορά την ενοικίαση σπιτιού αν μπορεί κανείς να μου πεί κάνα site να βολευτώ ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αργύρης 7

Νεοφερμένος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γειά σας και καλός σας βρήκα! Τυχαία βρήκα αυτό το foroum και φένεται πολύ ωραίο. Είμαι απο Κύπρο και πέρασα Νοσηλευτική στην Σπάρτη.Όταν απολυθώ απο τον στρατό τον Σεπτέμβρη θα έρθω εκεί. Πείτε μου λίγα για το τμήμα της Νοσηλευτικής αυτοί που σπουδάζετε επίσης και για τοπίο εκεί

Γεια σου Γιώργο.....είμαι ο Αργύρης και μπαίνω στο δεύτερο έτος.Η Σπάρτη προσωπικά δεν με ενθουσιάζει και πολύ,απλά είναι μια μικρή πόλη και θα την μάθεις πολύ εύκολα και γρήγορα.Στη Σπάρτη εχει αρκετά γυμναστήρια ,αν ενδιαφέρεσαι καθώς και ενα στάδιο όπου μπορεις ν τρέχεις(εκεί έχει φυσικά γήπεδο 11x11,γηπεδάκι μπάσκετ και beach volley).Αναφορικά με τη σχολή...αυτη είναι αρκετά καλή,πιο εύκολη θ έλεγα με την αντίστοιχη της Αθήνας,αλλα αρκετά απαιτητική.Οφείλω να σου πω οτι υστερεί στην πρακτική,καθώς το νοσοκομείο της Σπάρτης δεν ειναι καλό.Θετικό στοιχείο ειναι οτι στεγάζεται σε καινούργιο κτήριο και υπάρχει κάποια οικειότητα με ορισμένους καθηγητές.Αξίζει να σημειωθεί,οτι η Σπάρτη εχει αρκετό κρυο και πολλή υγρασία τους χειμερινους μήνες και πολλή ζέστη το καλοκαίρι

Γεια σου Γιώργο.....είμαι ο Αργύρης και μπαίνω στο δεύτερο έτος.Η Σπάρτη προσωπικά δεν με ενθουσιάζει και πολύ,απλά είναι μια μικρή πόλη και θα την μάθεις πολύ εύκολα και γρήγορα.Στη Σπάρτη εχει αρκετά γυμναστήρια ,αν ενδιαφέρεσαι καθώς και ενα στάδιο όπου μπορεις ν τρέχεις(εκεί έχει φυσικά γήπεδο 11x11,γηπεδάκι μπάσκετ και beach volley).Αναφορικά με τη σχολή...αυτη είναι αρκετά καλή,πιο εύκολη θ έλεγα με την αντίστοιχη της Αθήνας,αλλα αρκετά απαιτητική.Οφείλω να σου πω οτι υστερεί στην πρακτική,καθώς το νοσοκομείο της Σπάρτης δεν ειναι καλό.Θετικό στοιχείο ειναι οτι στεγάζεται σε καινούργιο κτήριο και υπάρχει κάποια οικειότητα με ορισμένους καθηγητές.Αξίζει να σημειωθεί,οτι η Σπάρτη εχει αρκετό κρυο και πολλή υγρασία τους χειμερινους μήνες και πολλή ζέστη το καλοκαίρι

https://sparti.uop.gr/~nosil/index.html..το site της σχολής
Υγ:Αν έχετε φβ,πείτε μου να σας κάνω αντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giorgoss09

Νεοφερμένος

Ο Giorgoss09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά όσο αφορά το θέμα του Πανεπιστημίου θα μου ήταν πιο εύκολο να σας κάνω add στο fb , κάντε με add οσοι θέλετε να τα πούμε :Giorgos Adamou (μια ασπρόμαυρη φοτο ) γιατί θα βρείτε αρκετούς συνονόματους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamboxer

Νεοφερμένος

Η dreamboxer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
καλησπερα
περασα στην νοσηλευτικη και θα ηθελα την βοηθεια σας....
θα ηθελα να ρωτησω ποια περιοχη ειναι καλη για να νοικιασω..?????
υπάρχει κατι που πρεπει να προσεξω για την ενοικιαση..???
ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniscfc

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας κ από εμένα! Πέρασα Οργάνωση κ Διοίκηση Αθλητισμού. Αύριο θα κατέβω για σπίτι μάλλον. Από ότι έχω καταλάβει οι περισσότεροι κάθονται τον πρώτο χρόνο λόγω εργαστηρίων και μετά πάνε στην πόλη τους, κάτι τέτοιο σκέφτομαι να κάνω κ εγώ αν είναι εφικτό. Αν ξέρει κάποιος να μου πει για την σίτιση και γενικά για το κλίμα στην σχολή (αν υπάρχουν σε μεγάλο βαθμό πολίτικες παρατάξεις κτλ). Επίσης θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο χρηματικό βραβείο για τους πρώτους εισακτέους γιατί μου είπαν κάτι τέτοιο άλλα δεν έχω βρει πληροφορίες. Ευχαριστώ προκαταβολικά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpinikh

Νεοφερμένος

Η Elpinikh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
καλησπερα
περασα στην νοσηλευτικη και θα ηθελα την βοηθεια σας....
θα ηθελα να ρωτησω ποια περιοχη ειναι καλη για να νοικιασω..?????
υπάρχει κατι που πρεπει να προσεξω για την ενοικιαση..???
ευχαριστω εκ των προτερων
Καταρχας συγχαρητηρια!Μιας και μένω Σπάρτη,η πόλη μας μπορεί να είναι μικρή αλλά έχει τις χάρες της!Αν είσαι βέβαια από Αθήνα ή κάποια άλλη μεγαλούπολη δε ξέρω πως θα σου φανει:worry:
Σε αυτό που ρώτησες!
Οπου και να βρεις σπιτι στη Σπάρτη θα σαι κοντά στη σχολή γιατί πολύ απλά όλα περπατιώνται με τα πόδια;)
Οι δύο κεντρικοί δρόμοι είναι η Λυκούργου και η Κων.Παλαιολόγου!Αν βρεις σε αυτες τότε θα είσαι ιδανικά ;)
Επίσης άλλη ωραία συνοικία είναι κοντά στα Κτελ κ πολύ κοντά και στη σχολή σου..
Οτιδήποτε άλλο θες να ρωτήσεις , μη διστασεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamboxer

Νεοφερμένος

Η dreamboxer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ελπινικη τελικα βρηκα στην αρχη της Αγησιλαου........ λεωφορειο για την σχολη εχεει?
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgoss09

Νεοφερμένος

Ο Giorgoss09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σας! Μήπως γνωρίζεται πώς πηγαίνω απο την Πάτρα στην Σπάρτη? θα φτάσω στις 25 του Σεπτέμβρη Πάτρα και ενδιαφέρομαι να μάθω πως να πάω στον προορισμό στην Σπάρτη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavros997

Νεοφερμένος

Ο Σταυρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!Με τις φετινες πανελληνιες με αυτα που εβγαλα βλεπω να περναω στο μηχανικων πληροφορικης της Σπαρτης,και εχω μια απορια,ειδα που ακριβως βρισκεται η σχολη ειναι 5 χλμ απο την πολη υπαρχει καμια συγκοινωνια για να πηγαινουμε καθε μερα ή απο την σχολη κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skel

Νεοφερμένος

Ο skel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!Με τις φετινες πανελληνιες με αυτα που εβγαλα βλεπω να περναω στο μηχανικων πληροφορικης της Σπαρτης,και εχω μια απορια,ειδα που ακριβως βρισκεται η σχολη ειναι 5 χλμ απο την πολη υπαρχει καμια συγκοινωνια για να πηγαινουμε καθε μερα ή απο την σχολη κατι?

Φιλε μου άραξε έχει λεωφορείο κάθε 1 ώρα για το τει
Από οκτωμβρη θα πας ?

Οτι άλλο θέλεις στείλε μου π.μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavros997

Νεοφερμένος

Ο Σταυρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Φιλε μου άραξε έχει λεωφορείο κάθε 1 ώρα για το τει
Από οκτωμβρη θα πας ?

Οτι άλλο θέλεις στείλε μου π.μ

Ναι οπως ειπα μαλλον εκει θα περασω και λογικα Οκτωβρη θα αρχισω,σε ευχαριστω, γιατι ειδα που ηταν η σχολη στο χαρτη και λεω αποκλειεται να πηγαινουν με τα ποδια αλλα ενταξει μου το επιβεβαιωσες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meletis96

Νεοφερμένος

Ο meletis96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Έχοντας περάσει στο τμήμα μηχανικών τ.ε. , η πόλη τής Σπάρτης ήταν ωραία ειδικά απο ρυμοτομία , το αρνητικό είναι το κλίμα της , βασικά περισσότερο η υγρασία τής . Όλα είναι κοντά και μπορείς να βρείς οτιδήποτε. Από κοστολόγιο στα ενοίκια έχει κανονικές τιμές.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Καλη η Σπαρτη, αλλα οχι για τους φανταρους. Δεν ξερω αν υπαρχει ακομα το κεντρο εκπαιδευσης των 2000 ατομων εκει πια, αλλα θυμαμαι οτι η αντιμετωπιση των ντοπιων απεναντι στους φανταρους που ουσιαστικα ζουσαν απο αυτους, ηταν κακιστη. Εβγαινες για καφε με εξοδο και εβαζαν στα τραπεζια τους ταμπελακια και καλα reserve, οποτε δε μας αφηναν να καθίσουμε πουθενα, επειδη δε γουσταραν τους φανταρους για πελατες! Τραγικα πραγματα..
Αν τυχαινε και εμενες εξοδούχος μετα της δεκα το βραδυ, πραγμα σπανιο για φανταρο δηλαδη, εβλεπες οτι η πολη ξαφνικα αλλαζε μορφη, τα ταμπελακια εφευγαν απο τα τραπεζια και αρχιζαν να βγαινουν ολοι μπουλουκια εξω, επειδη γνωριζαν οτι οι φανταροι επιστρεφουν στις 10 στο στρατοπεδο.
Το λες και ρατσισμο ολο αυτο...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top