Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας

stefkef

Νεοφερμένος

Ο stefkef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ναι αλλά είναι κατι που θέλω να το προσπαθήσω αρκετα οπότε καταλαβαίνεις και για μεταπτυχιακό στο συγκεκριμένο κομμάτι στο εξωτερικό που το έχω ψάξει ζητάνε 6μηνη άσκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ναι αλλά είναι κατι που θέλω να το προσπαθήσω αρκετα οπότε καταλαβαίνεις και για μεταπτυχιακό στο συγκεκριμένο κομμάτι στο εξωτερικό που το έχω ψάξει ζητάνε 6μηνη άσκηση.

Όλα καλά θα πάνε και βέβαια να το προσπαθήσεις, καλή επιτυχία σου εύχομαι !! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefkef

Νεοφερμένος

Ο stefkef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Απλά αυτό που με αγχώνει είναι ότι είναι μια ερώτηση σε κάθε μάθημα και θα ήθελα να δω αν κάποιος έχει δώσει κατατακτήριες για να καταλάβω το ύφος των ερωτήσεων στο περίπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Απλά αυτό που με αγχώνει είναι ότι είναι μια ερώτηση σε κάθε μάθημα και θα ήθελα να δω αν κάποιος έχει δώσει κατατακτήριες για να καταλάβω το ύφος των ερωτήσεων στο περίπου.

Ξέρεις τι, εάν έχεις λογαριασμό στο facebook ψάξε εάν οι φοιτητές έχουν κάνει κάποια ομάδα του τμήματος, σίγουρα θα βρεις με αυτόν τον τρόπο απαντήσεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chari_tini

Νεοφερμένος

Η Chari_tini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά!
Θέλω να δώσω κατατακτηριες τον Δεκέμβρη για το τμήμα του Ηρακλείου. Υπάρχει κάποιος που έχει περάσει τη συγκεκριμένη διαδικασία; θα ήθελα να μάθω για την εμπειρία και τυχόν παλιά θέματα.
Ευχαριστώ!
 

Ιωακείμ

Νεοφερμένος

Ο Ιωακείμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
Είναι μαθητής της Γ λυκείου και σκέφτομαι να δηλώσω το τμημα κοινωνικής εργασίας στην Κομοτηνη. Όμως είδα ότι στο πραγραμμα σπουδών υπάρχουν μαθήματα τα οποία έχουν μαθηματικά (βασικά αυτό το συμπέρασμα έβγαλα από τον τίτλο των μαθημάτων αυτών). Θέλω να ρωτήσω λοπον αν η σχολή περιέχει μαθηματικά και αν ναι αν είναι δύσκολα, αν μπορεί ένας μαθητής θεωρητικής να τα βγάλει και τι είδους δηλαδή στατιστική, πιθανοτητες ή συναρτήσεις αναλογίες και εξισώσεις; Ελπίζω να καταλάβατε το ερώτημα μου και ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Γεια σου!

Κοίταξα λίγο το ΠΣ του τμήματος σου και βλέπω ότι υπάρχουν κάποια οικονομικά και στατιστική. Γενικά να ξέρεις ότι όλες οι θεωρητικές σχολές κοινωνικού ή κοινωνιολογικού χαρακτήρα έχουν στατιστική π.χ. ψυχολογία, κοινωνιολογία, κοινωνική εργασία, ανθρωπολογία, πολιτική επιστήμη κ.λπ.

Βέβαια προσωπικά δεν έχω ιδέα για το επίπεδο δυσκολίας, η δική μου σχολή δεν έχει καθόλου στατιστική. Ούτε γνωρίζω αν είναι παρόμοια με τη στατιστική της 3ης λυκείου γενικής παιδείας, οπότε ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει περισσότερα για αυτό.
 

Ιωακείμ

Νεοφερμένος

Ο Ιωακείμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σου!

Κοίταξα λίγο το ΠΣ του τμήματος σου και βλέπω ότι υπάρχουν κάποια οικονομικά και στατιστική. Γενικά να ξέρεις ότι όλες οι θεωρητικές σχολές κοινωνικού ή κοινωνιολογικού χαρακτήρα έχουν στατιστική π.χ. ψυχολογία, κοινωνιολογία, κοινωνική εργασία, ανθρωπολογία, πολιτική επιστήμη κ.λπ.

Βέβαια προσωπικά δεν έχω ιδέα για το επίπεδο δυσκολίας, η δική μου σχολή δεν έχει καθόλου στατιστική. Ούτε γνωρίζω αν είναι παρόμοια με τη στατιστική της 3ης λυκείου γενικής παιδείας, οπότε ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει περισσότερα για αυτό.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Πάντως θα ήθελα και μια απάντηση κάποιου που σπουδάζει εκεί.
 

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Καλησπέρα σας σκευτομαι να βαλω 1η επιλογή κοινωνική εργασια κομμοτινη ειμαι ομως απο κρητη και φοβαμε πολύ αυτη την τεραστια αλλαγη αποσταση μεγαλη
Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για την σχολη ακομα και για την πολη αν καποιος γνωρίζει
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Καλησπέρα σας σκευτομαι να βαλω 1η επιλογή κοινωνική εργασια κομμοτινη ειμαι ομως απο κρητη και φοβαμε πολύ αυτη την τεραστια αλλαγη αποσταση μεγαλη
Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για την σχολη ακομα και για την πολη αν καποιος γνωρίζει
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Η πόλη ειναι φοιτητούπολη κ σιγουρα θα περασεις τελεια.. το τμημα παρα πολυ καλο εχω ακούσει και με καλες επαγγελματικεσ προοπτικες . Οσο για την απόσταση, η Αλεξανδρουπολη εχει αεροδρόμιο που θα μπορεις να τα κλείνεις απο νωρις κ να πηγαινοέρχεσαι ετσι ..
 

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Η πόλη ειναι φοιτητούπολη κ σιγουρα θα περασεις τελεια.. το τμημα παρα πολυ καλο εχω ακούσει και με καλες επαγγελματικεσ προοπτικες . Οσο για την απόσταση, η Αλεξανδρουπολη εχει αεροδρόμιο που θα μπορεις να τα κλείνεις απο νωρις κ να πηγαινοέρχεσαι ετσι ..
Αρα λετε να το βαλω
Ειμαι αναμεσα σε δυο σε κοινωνικη εργασία και διοίκηση οργανισμών Τουρισμού και μάρκετινγκ Θεσσαλονίκη τι θεωρειτε ειναι καλυτερο το ξερω ειναι δυο διαφορετικά αντικείμενα αλλα ειμαι σε μεγάλο δειλλημα
 

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Ανάμεσα σε κοινωνική εργασία και παιδαγωγικό δημοτικής ποιο έχει καλύτερες προοπτικές και αποκατάσταση; Γνωρίζετε αν το τμήμα επιστημών εκπαίδευσης και κοινωνικης εργασιας έχει κατοχυρωμένα επαγγελματικα δικαιώματα δασκάλου η κοινωνικου λειτουργού;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ανάμεσα σε κοινωνική εργασία και παιδαγωγικό δημοτικής ποιο έχει καλύτερες προοπτικές και αποκατάσταση; Γνωρίζετε αν το τμήμα επιστημών εκπαίδευσης και κοινωνικης εργασιας έχει κατοχυρωμένα επαγγελματικα δικαιώματα δασκάλου η κοινωνικου λειτουργού;

Κανένα. Σε ποια χώρα ζεις; :studying:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Αρα λετε να το βαλω
Ειμαι αναμεσα σε δυο σε κοινωνικη εργασία και διοίκηση οργανισμών Τουρισμού και μάρκετινγκ Θεσσαλονίκη τι θεωρειτε ειναι καλυτερο το ξερω ειναι δυο διαφορετικά αντικείμενα αλλα ειμαι σε μεγάλο δειλλημα
ada ada , εσυ ειπες οτι εισαι κοπελι, του Ελμεπα γιατι του γυριζεις την πλατη? αγαπας βορεια?
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
ada ada , εσυ ειπες οτι εισαι κοπελι, του Ελμεπα γιατι του γυριζεις την πλατη? αγαπας βορεια?

Τί ερωτήσεις είναι αυτές; Θέλεις να γυρίσουν να τον αποκαλέσουν πρωην Τειτζή Ηρακλείου;
Σας παρακαλω κύριοι. :beee:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Κανένα. Σε ποια χώρα ζεις; :studying:
Δε συμφωνώ με αυτο..αρα σε αυτη τη χώρα να μη διαβάζουμε να μη προσπαθούμε κ να μη δίνουμε εξετασεις;
Ο καλος και εργατικός παντα προκόβει όπου κ να ειναι απλα σε μια χώρα οπως η Ελλάδα που επικρατεί αυτό το χάος στον εργασιακό τομέα , θα φανει ποιος πραγματικά αξίζει κ ειναι καλός
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δε συμφωνώ με αυτο..αρα σε αυτη τη χώρα να μη διαβάζουμε να μη προσπαθούμε κ να μη δίνουμε εξετασεις;
Ο καλος και εργατικός παντα προκόβει όπου κ να ειναι απλα σε μια χώρα οπως η Ελλάδα που επικρατεί αυτό το χάος στον εργασιακό τομέα , θα φανει ποιος πραγματικά αξίζει κ ειναι καλός

Ο ρεαλισμός δεν βλάπτει. Αν δεν αρχίσουμε λίγο να βλέπουμε την πραγματικότητα θα πετάμε διάφορους ρομαντισμούς "περί διαβάσματος" ενώ δεν υπάρχει κανένα αντίκρισμα. Όταν δεν δίνονται οι ευκαιρίες για μεγάλο εύρος επιστημών και επαγγελμάτων, δεν θα φανεί κανένας καλός. Θέλει μεγάλη κουβέντα πότε και γιατί θα μπορούσε κάποιος καλός να φανεί.

@Κλημεντίνη, @annfire
 

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
ada ada , εσυ ειπες οτι εισαι κοπελι, του Ελμεπα γιατι του γυριζεις την πλατη? αγαπας βορεια?
Κοπελι βλεπω κρητικός είσαι και εσυ ;😂
Ειμαι ανάμεσα σε αυτα τα δυο αλλα με τρομάζουν τα μαθηματικά στο διοίκηση και οργάνωση και ετσι σκέφτομαι κοινωνινη εργασία δνν ξρ τι να διαλέξω αλήθειααα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Τί ερωτήσεις είναι αυτές; Θέλεις να γυρίσουν να τον αποκαλέσουν πρωην Τειτζή Ηρακλείου;
Σας παρακαλω κύριοι. :beee:
Ναι annfire, ειναι βεβαιως και αυτο.
Αλλα αυτο το μαγαζι ειναι πρωτο τραπεζι πιστα.
Ειναι και το μονο που σεβεται και βοηθα τα παιδια απο επαλ με εξτρα φροντιστηρια.
Τα τουριστικα που θελει το κοριτσι ειναι ισως τα καλυτερα που υπαρχουν και η ΔΕΤ- Διοικηση Επιχειρησεων Αγιου Νικολαου ειναι η καλυτερη μετα της ονομαστης ΟΠΑ με δικο της ερευνητικο κεντρο, ασχετα αν την κατηγορει ο Συριγος για δικους του λογους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κοπελι βλεπω κρητικός είσαι και εσυ ;😂
Ειμαι ανάμεσα σε αυτα τα δυο αλλα με τρομάζουν τα μαθηματικά στο διοίκηση και οργάνωση και ετσι σκέφτομαι κοινωνινη εργασία δνν ξρ τι να διαλέξω αλήθειααα
Το ερωτημα ειναι απλο ( οχι δεν ειμαι κοπελι).
Τι σου αρεσει να χωνεις το χερι σου στις τσεπες των αλλων και να παιρνεις ή να το χωνεις στην δικη σου και να δινεις?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top