Γενικό - Μαθηματικός διαγωνισμός "Θαλής"

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
πως γραψατε παιδια??εγω ειμαι β και εγραψα σχετικα καλα αλλα ηταν εθκολα....πειτε περιπου πως γραψατε πλιζζζζ...και μηπως ξερετε ποτε θα βγουν...??/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lollip

Νεοφερμένος

Η lollip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
παιδια,έχει πάει κανείς σε μαθηματική κατασκήνωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
πως γραψατε παιδια??εγω ειμαι β και εγραψα σχετικα καλα αλλα ηταν εθκολα....πειτε περιπου πως γραψατε πλιζζζζ...και μηπως ξερετε ποτε θα βγουν...??/

Εγώ είμαι Γ' γυμνασίου,δεν έγραψα και πολύ καλά...ήταν αρκετά δύσκολα.:/:
Ναι,είδα και τα δικά σας, ευκολούτσικα ήταν.;)
Τα αποτελέσματα θα βγουν μέσα Φεβρουαρίου.

Καλά αποτελέσματα σε όσους έδωσαν!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εγώ 'αργισα 10 λεπτά και δεν έγραψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
εγώ 'αργισα 10 λεπτά και δεν έγραψα
Αλήθεια;:eek:
Πωπω..άντε δεν πειράζει,του χρόνου πάλι.:)
(Εκτός κι αν είσαι Γ λυκείου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lollip

Νεοφερμένος

Η lollip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα του ευκλειδη,ποτε βγαινουν;Αντε,εχω αγχος να μαθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα του ευκλειδη,ποτε βγαινουν;Αντε,εχω αγχος να μαθω...
Μέσα Φεβρουαρίου..γύρω στις 15 να υπολογίζεις.;)
Καλά αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα του ευκλειδη,ποτε βγαινουν;Αντε,εχω αγχος να μαθω...

Εγώ είμαι Γ' γυμνασίου,δεν έγραψα και πολύ καλά...ήταν αρκετά δύσκολα.:/:
Ναι,είδα και τα δικά σας, ευκολούτσικα ήταν.;)
Τα αποτελέσματα θα βγουν μέσα Φεβρουαρίου.

Καλά αποτελέσματα σε όσους έδωσαν!:D


εμαθα απο μια φιλη μου της Γ πως ηταν πολυ δυσκολα τα δικα σας:confused: ....ιδιαιτερα η γεωμετρια...τεσπα σας ευχομαι καλη επιτυχια και ευχαριστω και για την πληροφορια(μεσα του φεβρουαριου...):D

οποιος ειναι της β μπορει να πει αν εχει λυσει την 1β ηταν δυσκολουτσικη και θελω να δω ποσοι την ελυσαν:hmm:εγω παντως οχιιιι!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lollip

Νεοφερμένος

Η lollip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
παιδια θελω να περασω αλλα δεν νομιζω γιατι δεν εγραψα ενα θεμα...αν δεν τα γραψεις ολα μπορεις να περασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
εννοειται ....με τρις σωστες εχεις πολλες πιθανοτητες.....αναλογα πως εγραψαν και οι αλλοι και ποσο θα ειναιη βαση.....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Ορίστε και τα αποτελέσματα. https://www.hms.gr/?q=node/415

Συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν ( και προσπάθησαν)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν!:D

Εγώ δεν πέρασα,αλλά δεν πειράζει..του χρόνου θα ξαναπροσπαθήσω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
συγχαρητηρια κι απο μενα:)τα βραβεια ποτε βγαινουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
επιτελους βγηκααααααααααννννν.....περασα....!!!!
μπραβο σε ολους για την προσπαθεια(Αθηνα σου ερχομαι...!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
θα πάει κανείς αύριο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ θα πάω, έτσι για το γαμώτο, γιατί αν κρίνω από παλιά θέματα, δε με βλέπω να περνάω Ευκλείδη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΙΔΕΣ! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neffie

Νεοφερμένος

Η neffie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπέρα!! ξέρει κανένας σας πότε θα βγούνε τα αποτελέσματα από τον διαγωνισμό η ευκλείδη η πού περίπου θα κυμανθούν οι βάσεις φέτος γιατί νομίζω άκουσα θα υπάρχουν αλλαγές....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimphysics

Νεοφερμένος

Ο jimphysics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σε ολους,φετος πηγαινω πρωτη λυκειου και ειμαι σε παρα πολυ καλο επιπεδο στα μαθηματικα.Η μαθηματικος μας ανεφερε οτι αν καποιος μαθητης θελει να συμμετασχει στο μαθηματικο διαγωνισμο Θαλης τοτε η εγγραφη μπορει να γινει μεσω σχολειου.Η συμμετοχη στο διαγωνισμο ειναι κατι που το εχω σκεφτει πολλες φορες και εχω δει πολλα παλια θεματα.Σκεφτομαι σοβαρα να συμμετασχω αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως θα μπορουσα να προετοιμαστω σωστα γιατι οπως παρατηρω οι ασκησεις του διαγωνισμου αφορουν την ευστροφια του μαθητη.Αν καποιος γνωριζει για το συγκεκριμενο θεμα ή εχει συμμετασχει σε διαγωνισμο θα παρακαλουσα να απαντησει γιατι δε γνωριζω αν θα μπορουσα να τα καταφερω στο διαγωνισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Ο Θαλής έχει ύλη αντίστοιχη με αυτή που έχεις διδαχθεί στο σχολείο βάση του υπουργείου, εξετάζοντας πιο σύνθετα θέματα. Για την προετοιμασία αρκει να λύσεις τα παλιά θέματα για να καταλάβεις λίγο τον τρόπο σκέψης. Ένας άριστος μαθητής στα μαθηματικά που έχει εμπεδώσει σε πληρότητα και βάθως την ύλη του σχολείου μπορεί να περάσει τον Θαλή χωρίς να είναι και κανένα ιδιαίτερο ταλέντο.
Οι επόμενες φάσεις και ιδιαίτερα αν εδιαφέρεσαι για την μαθηματική Ολυμπιάδα ή για εθνική, θέλουν συστηματικότερη προετοιμασία και θυσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top