Γενικό - Πώς νιώσατε όσοι τελειώσατε τη Γ' Γυμνασίου;

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Στενοχωρήθηκα που έφυγα για το Γυμνάσιο κυρίως για μερικούς καθηγητές:

α) το Φυσικό μου με τον οποίον συζητούσαμε ατελείωτα για την επικαιρότητα και προπαντώς για τη Formula 1,

β) το Γυμναστή μου με τον οποίον κάναμε τον Αλέφαντο κλπ κλπ :P

και γ) το Μαθηματικό μου για τις εκατοντάδες φορές που πέθανα στα γέλια μαζί του.

Όλοι οι άλλοι να παν' να μαμηθούνε. :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Εγω παλι πιστευω οτι το πιο γερο κλαμα θα πεσει οταν τελειωσουμε το σχολειο

Μπα. Παραδόξως δεν έχω ακούσει για τελειόφοιτους που κλαίνε επειδή χωρίζονται.

(Ε αν σου έχουν μαμήσει την ψυχολογία οι πανελλήνιες κτλ. τι συναισθηματισμοί θα σου μείνουν :who:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Οι περισσοτεροι στεναχωριουνται.Και η αδερφη μου που σιχαινοταν το σχολειο στο τελος μολις εφτσε σεπτεμβρης και καταλαβε οτι δεν θα ξαναπαει σχολειο στεναχωρηθηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Οι περισσοτεροι στεναχωριουνται.Και η αδερφη μου που σιχαινοταν το σχολειο στο τελος μολις εφτσε σεπτεμβρης και καταλαβε οτι δεν θα ξαναπαει σχολειο στεναχωρηθηκε

Εγώ αντιθέτως θα χαρώ πάρα πολύ, που ολοκλήρωσα ένα κεφάλαιο της ζωής μου (και για κάποιους άλλους λόγους, που αφορούν κόπανους συμμαθητές).

Αν ζω ως τότε, πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Καλα μεσα σε 5 χρονια ολα μπορουν να αλλαξουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Μπα. Παραδόξως δεν έχω ακούσει για τελειόφοιτους που κλαίνε επειδή χωρίζονται.

(Ε αν σου έχουν μαμήσει την ψυχολογία οι πανελλήνιες κτλ. τι συναισθηματισμοί θα σου μείνουν :who:)


+φωνώ. :P:iagree:

Αν και προσωπικά μου έχει λείψει το σχολείο δεν ξέρω όμως γιατί. Κάποιες φορές ίσως συγκηνηθώ λιγάκι, όταν είμαι μόνος μου, επειδή ρε γαμώτο πέρασα τις ωραιότερες στιγμές της ζωής μου 6 χρόνια, με τους συμμαθητές μου (με τους οποίους μιλάω ακόμα). :D

Η ψυχολογία μου, είχε μαμηθεί λόγω πανελληνίων αλλά ξαναεπανήλθε στα φυσιολογικά της πλαίσια, γρήγορα. Βλέπετε δεν είναι και λίγο πράγμα να δίνεις 9 μαθήματα για δυο χρονιές (Β' και Γ' Λυκείου). Όταν τελείωσε το Λύκειο, το καλοκαίρι εκείνο (2005) ήμουν ηθικά πολύ κουρασμένος...αλλά επανήλθα όταν εντάχθηκα στην νέα κοινωνία που λέγεται Πανεπιστήμιο. Πολύ διαφορετική η κοινωνία του Πανεπιστημίου, η οποία δεν μπορεί με τίποτα να αντικαταστήσει την ανέμελη κοινωνία του Λυκείου, παρόλο που έχει και αυτή τις ομορφιές της. Όλες οι φάσεις της ζωής μας, αφήνουν ανεξίτηλα σημάδια στο μέλλον (ωραίες ή άσχημες αναμνήσεις), ανεξάρτητα αν προσπαθούμε κάποιες να τις ξεχάσουμε...:P


Ζητώ συγγνώμη αν βγήκα λίγο offtopic. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Ενιωσα ανακουφηση. Απο του χρονου θα αρχισει να μου λειπει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Και εγώ ανακούφηση ένιωσα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν ανακουφίστηκα και πολύ.
Απο φέτος θα είμαι πάλι στο ίδιο καταθλιπτικό και μουντό μέρος μόνο που θα λέει Λύκειο.
Πφφφ.
Τι να πεί κανεις.Μια πόρτα κλείνει,μιά καινούργια ανοίγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ενθουσιάστηκα, με την έννοια του ότι "μεγαλώνω", δηλαδή ότι πλησιάζει το τέλος του σχολείου, ότι θα είμαι και εγώ ένα από τα παιδιά του λυκείου. Μέχρι τότε άκουγα για λύκειο και πανελλήνιες και το σκεφτόμουν ως κάτι μακρινό, που αφορούσε μεγάλα παιδιά, σε ένα στυλ "ουάου: λύκειο..."

Από την άλλη, φοβόμουν γιατί μας είχε προϊδεάσει ένας καθηγητής από το γυμνάσιο, λέγοντάς μας ότι το γυμνάσιο και το λύκειο δεν έχουν καμία σχέση, ότι δε θα έχουμε πλέον τις σχέσεις που είχαμε με τους καθηγητές του γυμνασίου γιατί οι καθηγητες του λυκείου είναι πολύ αυστηροί και ότι δε λένε ούτε καλημέρα.
Αλλά εντάξει, ήταν λίγο υπερβολές όλα αυτά...
Επίσης, είχα την αίσθηση ότι στο λύκειο θα "έπεφτα" σαν μαθήτρια επειδή θα ήταν δύσκολα, αλλά τελικά καμία σχέση.
Όλα είναι μια ιδέα. Για τις πανελλήνιες βέβαια, δε μπορώ να πω το ίδιο πράγμα. Δεν τις έχω ζήσει, τώρα ξεκινάει το λούκι, αλλά και μόνο που τις σκεφτομαι, τρέμω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top