Ιατρική ή Αρχιτεκτονική;

konapap

Νεοφερμένος

Η konapap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δυσκολεύομαι πολύ στο να αποφασίσω μεταξύ 2ου και 3ου πεδίου. Η αλήθεια είναι ότι με τα μαθηματικά μ'αρέσουν περισσότερες σχολές όμως δε μπορω να βγάλω απο το μυαλό μου την ιατρική ( απο τις λιγες που μου αρέσουν απο αυτό το πεδίο). Τι να κάνω; Κάποια συμβουλή ώστε να βοηθηθώ;
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Δυσκολεύομαι πολύ στο να αποφασίσω μεταξύ 2ου και 3ου πεδίου. Η αλήθεια είναι ότι με τα μαθηματικά μ'αρέσουν περισσότερες σχολές όμως δε μπορω να βγάλω απο το μυαλό μου την ιατρική ( απο τις λιγες που μου αρέσουν απο αυτό το πεδίο). Τι να κάνω; Κάποια συμβουλή ώστε να βοηθηθώ;


δυστυχώς αυτές οι 2 σχολές δεν έχουν καμία σχέση όπως καταλαβαίνεις οπότε λίγο δύσκολο να τις συγκρίνουμε. Συνιστώ να ρωτήσεις επαγγελματίες του χώρου (αρχιτέκτονες,Ιατρούς) για να σου πουν τις εμπειρίες τους , εργασιακό περιβάλλον , τομείς απασχόλησης (ειδικότητες Ιατρικής για παράδειγμα) , μισθούς κλπ. Αυτό θα σε βοηθήσει να δημιουργήσεις μια δική σου άποψη για τα επαγγέλματα αυτά (εννοείται αγνοείς σχόλια τύπου ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΓΑΜΑΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ κλπ) και να πάρεις την τελική απόφαση για να επιλέξεις τη σχολή και το μελλοντικό σου επάγγελμα :). Αυτά από μένα , καλή επιτυχία σε ότι κι αν αποφασίσεις!! :D
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top