Καθηγητής επιτέθηκε σε μαθητή με σουγιά - "Θα σε σφάξω αν έρθεις αύριο"

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
άλλωστε νομίζω πλέον οι βιασμοί έχουν περιοριστεί βασικά σε άρρωστα άτομα ψυχικά και κάτι ανθρώπους των σπηλαίων που έρχονται στα πολιτισμένα κράτη με τις μεταναστευτικές ροές.


Σορρυ που επεμβαινω και ειναι και εκτος θεματος, αλλα οχι, οι βιασμοι δεν εχουν περιοριστει :/: Οταν λεμε βιασμος, δεν εννοουμε μονο το να σε αρπαξει καποιος το βραδυ στον δρομο και να κανει οτι κανει. Αυτο βεβαια ειναι ενα θεμα που χρειαζεται μεγαλη αναλυση, και δεν ειμαστε στο καταλληλο θεμα, αλλα δεν μπορουσα να μην το σχολιασω :cry_x:
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Σορρυ που επεμβαινω και ειναι και εκτος θεματος, αλλα οχι, οι βιασμοι δεν εχουν περιοριστει :/: Οταν λεμε βιασμος, δεν εννοουμε μονο το να σε αρπαξει καποιος το βραδυ στον δρομο και να κανει οτι κανει. Αυτο βεβαια ειναι ενα θεμα που χρειαζεται μεγαλη αναλυση, και δεν ειμαστε στο καταλληλο θεμα, αλλα δεν μπορουσα να μην το σχολιασω :cry_x:
Καλά έκανες, για να μιλάμε είμαστε εδώ, όχι για να βιάζουμε :P
Φυσικά ο "βιασμός" και δεν περιορίζεται στην σεξουαλική πράξη, απόλυτο δίκιο έχεις, κάθε εξαναγκασμός θεωρείται βιασμός, είτε είναι σωματικός, είτε ψυχικός ακόμη και πνευματικός (ναι υπάρχει πνεύμα)
Απλώς μιλούσαμε συγκεκριμένα για την νομοθεσία που στην προσπάθεια να αποτρέψει έφτασε στο σημείο σχεδόν να χρειάζεται υπεύθυνη δήλωση συναίνεσης από την Γυναίκα κι αυτό είναι υπερβολή.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Καλά έκανες, για να μιλάμε είμαστε εδώ, όχι για να βιάζουμε :P
Φυσικά ο "βιασμός" και δεν περιορίζεται στην σεξουαλική πράξη, απόλυτο δίκιο έχεις, κάθε εξαναγκασμός θεωρείται βιασμός, είτε είναι σωματικός, είτε ψυχικός ακόμη και πνευματικός (ναι υπάρχει πνεύμα)
Απλώς μιλούσαμε συγκεκριμένα για την νομοθεσία που στην προσπάθεια να αποτρέψει έφτασε στο σημείο σχεδόν να χρειάζεται υπεύθυνη δήλωση συναίνεσης από την Γυναίκα κι αυτό είναι υπερβολή.


Δε χρειάζεται «υπεύθυνη δήλωση συναίνεσης» για να κάνει σεξ με έναν άντρα ή μία γυναίκα με την οποία θέλει, απλώς της δίνει την απαραίτητη νομική κατοχύρωση, σε περίπτωση που δεν θέλει να (συνεχίσει να) κάνει σεξ με κάποιον και αυτή της η επιθυμία δε γίνει σεβαστή.
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Δε χρειάζεται «υπεύθυνη δήλωση συναίνεσης» για να κάνει σεξ με έναν άντρα ή μία γυναίκα με την οποία θέλει, απλώς της δίνει την απαραίτητη νομική κατοχύρωση, σε περίπτωση που δεν θέλει να (συνεχίσει να) κάνει σεξ με κάποιον και αυτή της η επιθυμία δε γίνει σεβαστή.
Συνεχίσει....συνεχύσει δεν ξέρω, κάπου το θέμα ξέφυγε νομίζω στην Σουηδική νομοθεσία, ο πατέρας μου στα εφηβικά του χρόνια, μιας και συζητάμε πολύ και το θεωρώ αυτό σημαντικό, ήταν πολύ απλούστερα τα πράγματα, αν τους άρεσε πραγματικά το κορίτσι και μόνο με το που πιάνανε το χέρι της ήταν οκ, είχαν "τελειώσει" στο φτερό :lol:
Κάναμε τώρα το σεξ που είναι στην τελική ένστικτο, δικογραφία, έλεος!
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Συνεχίσει....συνεχύσει δεν ξέρω, κάπου το θέμα ξέφυγε νομίζω στην Σουηδική νομοθεσία, ο πατέρας μου στα εφηβικά του χρόνια, μιας και συζητάμε πολύ και το θεωρώ αυτό σημαντικό, ήταν πολύ απλούστερα τα πράγματα, αν τους άρεσε πραγματικά το κορίτσι και μόνο με το που πιάνανε το χέρι της ήταν οκ, είχαν "τελειώσει" στο φτερό :lol:
Κάναμε τώρα το σεξ που είναι στην τελική ένστικτο, δικογραφία, έλεος!


Νομίζω υπεραπλουστεύεις χωρίς λόγο κάτι που έχει οδηγήσει πολλούς ανθρώπους - κυρίως γυναίκες - στον θάνατο (βιασμοί κ.λπ.). Δεν είναι κακό να κάνουμε και πέντε βήματα παραπέρα από την «ρομαντική» εποχή των πατεράδων μας και να πάμε παρακάτω.
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Νομίζω υπεραπλουστεύεις χωρίς λόγο κάτι που έχει οδηγήσει πολλούς ανθρώπους - κυρίως γυναίκες - στον θάνατο (βιασμοί κ.λπ.). Δεν είναι κακό να κάνουμε και πέντε βήματα παραπέρα από την «ρομαντική» εποχή των πατεράδων μας και να πάμε παρακάτω.
Διάβασε καλύτερα τα παραπάνω μηνύματα μου, απλώς η συζήτηση, θεωρώ, πρέπει να εξελίσσεται, βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος :)
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Καλά έκανες, για να μιλάμε είμαστε εδώ, όχι για να βιάζουμε :P
Φυσικά ο "βιασμός" και δεν περιορίζεται στην σεξουαλική πράξη, απόλυτο δίκιο έχεις, κάθε εξαναγκασμός θεωρείται βιασμός, είτε είναι σωματικός, είτε ψυχικός ακόμη και πνευματικός (ναι υπάρχει πνεύμα)
Απλώς μιλούσαμε συγκεκριμένα για την νομοθεσία που στην προσπάθεια να αποτρέψει έφτασε στο σημείο σχεδόν να χρειάζεται υπεύθυνη δήλωση συναίνεσης από την Γυναίκα κι αυτό είναι υπερβολή.


Εγω δεν θα το φτασω ως την υπευθυνη δηλωση.. Βιασμος (οχι σε τοσο βαρυ επιπεδο, φυσικα) θεωρειται και το να θελει το αγορι μυο πχ να κανει σεξ, κι εγω να το υποστω μονο και μονο για να μην τον στεναχωρησω, για να μην απογοητευτει ο καημενουλης.. βιασμός ειναι να ερθει μια κοπελα σπιτι σου, και να την αρχισεις στα φιλια και να την ριξεις στο κρεβατι (γιατι οχι, επειδη ηρθε σπιτι σου δεν εννοειται οτι θελει να κανετε σεξ) χωρις να εισαι σιγουρος αν θελει (γιατι νταξει, νομιζω δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις αν μια κοπελα θελει η οχι - αλλο το να αγνοησεις τα σημαδια). Δεν κανω τυχαια παραδειγματα, ακομα και αν σου φαινονται λιγο "παραλογα", ειναι πολυ πιο συχνα απ'οτι νομιζεις... αυτααα
 
Τελευταία επεξεργασία:

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Εγω δεν θα το φτεσω ως την υπευθυνη δηλωση.. Βιασμος (οχι σε τοσο βαρυ επιπεδο, φυσικα) θεωρειται και το να θελει το αγορι μυο πχ να κανει σεξ, κι εγω να το υποστω μονο και μονο για να μην τον στεναχωρησω, για να μην απογοητευτει ο καημενουλης.. βιασμός ειναι να ερθει μια κοπελα σπιτι σου, και να την αρχισεις στα φιλια και να την ριξεις στο κρεβατι (γιατι οχι, επειδη ηρθε σπιτι σου δεν εννοειται οτι θελει να κανετε σεξ) χωρις να εισαι σιγουρος αν θελει (γιατι νταξει, νομιζω δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις αν μια κοπελα θελει η οχι - αλλο το να αγνοησεις τα σημαδια). Δεν κανω τυχαια παραδειγματα, ακομα και αν σου φαινονται λιγο "παραλογα", ειναι πολυ πιο συχνα απ'οτι νομιζεις... αυτααα
Χαχαχαχαχα α ρε αυτός ο νεανικός αυθορμητισμός και ο ανεπιτήδευτος τρόπος έκφρασης, δίνω τα ρέστα μου, αυτά δεν τα είχα σκεφτεί..! :worship:
Ζούμε λοιπόν σε ένα κόσμο βιασμού ακόμα και αυτού του ίδιου χώρου και του χρόνου? Γιατί κι εγώ όταν πάω με 240 στην εθνική πχ "βιάζω" τον χώρο, έτσι δεν είναι? Όταν κάνω κάτι αυταρχικά χωρίς να είναι ακόμα οι συνθήκες κατάλληλες να συμβεί, "βιάζω' τον χρόνο.
Τι προτείνεις :hmm:
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Διάβασε καλύτερα τα παραπάνω μηνύματα μου, απλώς η συζήτηση, θεωρώ, πρέπει να εξελίσσεται, βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος :)


Δεν σε πιάνω, οπότε πάμε παρακάτω.

Πίσω στο θέμα μας, έχουμε κάποιο νεώτερο από την υπόθεση του καθηγητή;
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Δεν σε πιάνω, οπότε πάμε παρακάτω.

Πίσω στο θέμα μας, έχουμε κάποιο νεώτερο από την υπόθεση του καθηγητή;
Τα νεώτερα, αλλά ακόμα είμαστε στη φάση, "οχι εγώ εκείνος φταίει" ;)
Γιατί η ποινή με 3ετή αναστολή δεν είναι ποινή στην ουσία. Τώρα επαγγελματικά, καιρός ήτανε να πάει στο καφενείο, πλήρης χρόνου είναι.
Πάντως, για τον μανιακό δολοφόνο με τον σουγιά, δεν το κόβω το παππούδι
https://www.news247.gr/koinonia/o-k...a-ton-mathiti-stimeni-i-ypothesi.7510972.html
 
Τελευταία επεξεργασία:

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα α ρε αυτός ο νεανικός αυθορμητισμός και ο ανεπιτήδευτος τρόπος έκφρασης, δίνω τα ρέστα μου, αυτά δεν τα είχα σκεφτεί..! :worship:
Ζούμε λοιπόν σε ένα κόσμο βιασμού ακόμα και αυτού του ίδιου χώρου και του χρόνου? Γιατί κι εγώ όταν πάω με 240 στην εθνική πχ "βιάζω" τον χώρο, έτσι δεν είναι? Όταν κάνω κάτι αυταρχικά χωρίς να είναι ακόμα οι συνθήκες κατάλληλες να συμβεί, "βιάζω' τον χρόνο.
Τι προτείνεις :hmm:


ας μην αλλαζουμε θεμα :P
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
ας μην αλλαζουμε θεμα :P
Ναι οκ, συμφωνώ απόλυτα σε όσα ανέφερες παραπάνω, άλλωστε αυτό εννοούσα κι εγώ όταν έγραφα για ψυχολογικό βιασμό, φυσικά το πήγες λίγο παραπέρα και το τράβηξες αρκετά όταν είπες...."του κάθομαι' μη το στεναχωρήσω το καημενούλι, αλλά αφού μπορείς και θυσιάζεσαι σαν μια σημερινή κοπέλα από το Δίστομο, εγώ πάω πάσο :loltooth:
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Ναι οκ, συμφωνώ απόλυτα σε όσα ανέφερες παραπάνω, άλλωστε αυτό εννοούσα κι εγώ όταν έγραφα για ψυχολογικό βιασμό, φυσικά το πήγες λίγο παραπέρα και το τράβηξες αρκετά όταν είπες...."του κάθομαι' μη το στεναχωρήσω το καημενούλι, αλλά αφού μπορείς και θυσιάζεσαι σαν μια σημερινή κοπέλα από το Δίστομο, εγώ πάω πάσο :loltooth:


οχι, δεν καταλαβες, σαν παραδειγμα το εφερα, δεν ειπα οτι το κανω. Προφανως δεν θα το εκανα, και καμαι κοπελα (ή και αγορι) δεν θα επρεπε να το κανει.
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
οχι, δεν καταλαβες, σαν παραδειγμα το εφερα, δεν ειπα οτι το κανω. Προφανως δεν θα το εκανα, και καμαι κοπελα (ή και αγορι) δεν θα επρεπε να το κανει.
Τώρα ανέβηκες στην εκτίμηση μου λίγο παραπάνω, για μια στιγμή σκέφτηκα....μα τι λέει Θεέ μου :eek:
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
οχι, δεν καταλαβες, σαν παραδειγμα το εφερα, δεν ειπα οτι το κανω. Προφανως δεν θα το εκανα, και καμαι κοπελα (ή και αγορι) δεν θα επρεπε να το κανει.


Το ότι δεν υποχωρείς στα στοιχειώδη - και πολύ καλά κάνεις και μπράβο σου - δε σημαίνει ότι κάποιες άλλες κοπέλες δεν αναγκάζονται σε σεξουαλικές επαφές χωρίς την συναίνεσή τους για διάφορους λόγους. Οπότε, κατ' εμέ, καλώς αφήνεται ανοικτός ο νόμος στη Σουηδία, ως προς τον ορισμό του βιασμού.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ο καθηγητής μια χαρά μπορεί να τραμπουκιστεί, ιδιαίτερα όταν η τάξη αποτελείται από μαθητές ηλικίας 16-17 χρονών προερχόμενοι από τις κατώτερες κοινωνικοοικονομικές τάξεις. Πιστεύεις δηλαδή πως αν μια τάξη έχει 5-6 μαθητές που εξωσχολικά ανήκουν σε συμμορίες, είναι μπλεγμένοι σε διάφορα μικροεγκλήματα και ο κοινωνικός τους περίγυρος αποτελείται από διάφορους άλλους thugs, οι μαθητές αυτοί δεν θα είναι σε θέση να τραμπουκίσουν λεκτικά και μη και να επιβληθούν στον μέσο καθηγητή απόφοιτο πανεπιστημίου που η μοναδική του επαφή με υπόκοσμο είναι τα επεισόδια του Νόμος και Τάξη στο Σταρ?

Δε λέω πως αυτή είναι η μέση περίπτωση στα ΕΠΑΛ αλλά είναι αρκετά συχνή. Ο καθηγητής στην καλύτερη περίπτωση έχει τα μέσα για να επιβληθεί στον μέσο μαθητή της μεσαίας τάξης που φοβάται την αποβολή γιατί θα ακούσει χριστοπαναγίες στο σπίτι από το πατέρα του και θα του κλειδώσει το μηχανάκι. Σε πιο κοινωνικά απροσάρμοστα παιδιά τέτοιες προσπάθειες αποβολής από τον καθηγητή συνήθως καταλήγουν στην καλύτερη στο να του σπάσουνε το αμάξι. Το να επιβληθείς σε τέτοια παιδιά θέλει πολύ διαφορετικό τρόπο προσέγγισης τον οποίο ο μέσος καθηγητής και δεν κατέχει αλλά και δεν έχει καμία διάθεση να προσπαθήσει, γιατί είναι απλά πιο εύκολο να τους αφήσει να κάνουν ότι θέλουν, να κοπανήσει στο τέλος ένα βαθμό και να παν να γαμηθούν τα κωλοπαίδια, δεν θα θυσιάσω την ζωή μου για αυτά. (Και από μία άποψη έχει δίκιο, δεν είναι δικό του πρόβλημα)

Δεν τα παραβλέπω ούτε τα αρνούμαι αυτά που αναφέρεις,ισχύουν . Αλλά δεν πάνε και γόνοι αρχηγών καρτέλ .
Πολλά απο αυτά τα παιδιά παρουσιάζουν παραβατικές συμπεριφορές γιατί αντιμετωπίζουν κακή κατάσταση στο σπίτι τους,έτυχαν ακατάλληλων γονιών και κακοτύχησαν να ταιριάξουν σε μια παρέα με ίδια ή και σε χειρότερη κατάσταση παιδιά .

Τα παραπάνω τα γνωρίζει-πρέπει να τα γνωρίζει- ένας εκπαιδευτικός .
Δεν πιστεύω οτι η δραματική πλειοψηφία των παιδιών δεν μπορεί να αντιμετωπιστεί με κατάλληλες μεθόδους . Όλοι έχουν τρόπο να ελεγχθούν,ειδικά όταν είναι σε μικρή ηλικία, ακόμα και οι "είμαι πολλά βαρύς" . Σε αυτό το σημείο πρέπει να αναρωτηθούμε κατα πόσο οι καθηγητές όμως διδάσκονται οι ίδιοι κάτι απο παιδοψυχολογία . Εαν ο ίδιος ο καθηγητής νιώθει ανυπεράσπιστος μαθητής ανάμεσα στους μαθητές πως να επιβληθεί , είναι δυνατόν ;

Ακόμα και εαν αυτή η μέθοδος αποτύχει,είναι υποχρέωση του σχολείου να λάβει τα κατάλληλα μέτρα ώστε να αντιμετωπιστεί η κατάσταση προτού να είναι αργά και το σχολείο βγάλει έναν προβληματικό άνθρωπο στην κοινωνία . Και προσωπικά αυτό έχω δει να γίνεται όταν η κατάσταση ξεφεύγει τόσο πολύ . Όλα τα υπόλοιπα περιστατικά πέφτουν στις αρχικές περιπτώσεις που ανέφερα και αρκετά άλλα στην πρώτη .
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βιασμος (οχι σε τοσο βαρυ επιπεδο, φυσικα) θεωρειται και το να θελει το αγορι μυο πχ να κανει σεξ, κι εγω να το υποστω μονο και μονο για να μην τον στεναχωρησω, για να μην απογοητευτει ο καημενουλης.. βιασμός ειναι να ερθει μια κοπελα σπιτι σου, και να την αρχισεις στα φιλια και να την ριξεις στο κρεβατι (γιατι οχι, επειδη ηρθε σπιτι σου δεν εννοειται οτι θελει να κανετε σεξ) χωρις να εισαι σιγουρος αν θελει (γιατι νταξει, νομιζω δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις αν μια κοπελα θελει η οχι - αλλο το να αγνοησεις τα σημαδια). Δεν κανω τυχαια παραδειγματα, ακομα και αν σου φαινονται λιγο "παραλογα", ειναι πολυ πιο συχνα απ'οτι νομιζεις... αυτααα


Λόγο αυτής της μαλακισμένης νοοτροπίας που έχετε ξέρεις πόσοι άντρες, στην Αμερική κυρίως, έχουν καταδικαστεί και έχει γαμηθεί η ζωή τους από κάτι τέτοιες κατηγορίες? "Είναι βιασμός αν το υποστείς για να μην το στεναχωρήσεις" λέει η άλλη. Καλά σοβαρά τώρα? Μήπως πρέπει να ξέρει και τι ακριβώς σκέφτεσαι ο άλλος δηλαδή? Είναι τόσο δύσκολο να πεις δεν θέλω και να σηκωθείς και να φύγεις?

Έχει καταντήσει αηδία το πράγμα. Μετανιώνει η άλλη την επόμενη μέρα που έκανε σεξ και αποφασίζει ότι βιάστηκε. Σοβαρευτείτε λίγο γιατί αυτά τα πράγματα δεν είναι αστεία και καταστρέφονται ζωές. Είναι και τεράστια ασέβεια προς τις γυναίκες που έχουν υποστεί πραγματικά βιασμό.


Βιασμος (οχι σε τοσο βαρυ επιπεδο, φυσικα) θεωρειται και το να θελει το αγορι μυο πχ να κανει σεξ, κι εγω να το υποστω μονο και μονο για να μην τον στεναχωρησω, για να μην απογοητευτει ο καημενουλης..


ΓΕΛΑΩ ΡΕ ΦΙΛΕ. Η κοπελιά μας λέει εμμέσως πλην σαφώς "ΕΣΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΣΕ ΛΥΠΗΘΩ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΗ ΑΡΑ ΜΕ ΒΙΑΣΕΣ"
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Μετανιώνει η άλλη την επόμενη μέρα που έκανε σεξ και αποφασίζει ότι βιάστηκε
Αυτό ισχύει και είναι όντως ένα θέμα, όπως είπε και ο "βλάκας" ο Πούτιν, ο κόσμος είναι....περίπλοκος :lol:
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Λόγο αυτής της μαλακισμένης νοοτροπίας που έχετε ξέρεις πόσοι άντρες, στην Αμερική κυρίως, έχουν καταδικαστεί και έχει γαμηθεί η ζωή τους από κάτι τέτοιες κατηγορίες? "Είναι βιασμός αν το υποστείς για να μην το στεναχωρήσεις" λέει η άλλη. Καλά σοβαρά τώρα? Μήπως πρέπει να ξέρει και τι ακριβώς σκέφτεσαι ο άλλος δηλαδή? Είναι τόσο δύσκολο να πεις δεν θέλω και να σηκωθείς και να φύγεις?

Έχει καταντήσει αηδία το πράγμα. Μετανιώνει η άλλη την επόμενη μέρα που έκανε σεξ και αποφασίζει ότι βιάστηκε. Σοβαρευτείτε λίγο γιατί αυτά τα πράγματα δεν είναι αστεία και καταστρέφονται ζωές. Είναι και τεράστια ασέβεια προς τις γυναίκες που έχουν υποστεί πραγματικά βιασμό.





ΓΕΛΑΩ ΡΕ ΦΙΛΕ. Η κοπελιά μας λέει εμμέσως πλην σαφώς "ΕΣΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΣΕ ΛΥΠΗΘΩ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΗ ΑΡΑ ΜΕ ΒΙΑΣΕΣ"


αλλο να μετανιωσει καποια και να πει οτι βιαστηκε (πισω απο αυτο κρυβεται καποιο συμφερον προφανως) και αλλο να σε πηδηξει καποιος επειδη πηγες σπιτι του και αρα ειναι αυτονοητο οτι θα του κατσεις. Και τελος παντων, αν η αλλη δεν αντιδραει και δεν το ευχαριστιεται, μαλλον κατι παει λαθος. Ή οταν σε παρακαλαει να σταματησεις επειδη ποναει και εσυ της λες " τελειωνω σε λιγο, κανε υπομονη". Αυτα δηλαδη δεν ειναι στα ορια του βιασμου?
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αλλο να μετανιωσει καποια και να πει οτι βιαστηκε (πισω απο αυτο κρυβεται καποιο συμφερον προφανως) και αλλο να σε πηδηξει καποιος επειδη πηγες σπιτι του και αρα ειναι αυτονοητο οτι θα του κατσεις. Και τελος παντων, αν η αλλη δεν αντιδραει και δεν το ευχαριστιεται, μαλλον κατι παει λαθος. Ή οταν σε παρακαλαει να σταματησεις επειδη ποναει και εσυ της λες " τελειωνω σε λιγο, κανε υπομονη". Αυτα δηλαδη δεν ειναι στα ορια του βιασμου?


Γιατί σε αυτά τα πράγματα δεν μπορεί να αντιδράσει η άλλη? Δεν μπορεί να τον σπρώξει, να φωνάξει, να το κλωτσήσει κτλ αν ο άλλος δείχνει ότι δεν καταλαβαίνει? Αν το κάνεις και απλά ο άλλος σε ακινητοποιήσει και συνεχίζει τότε ναι είναι βιασμός. Αλλά εντάξει τα άλλα είναι βλακείες. Δηλαδή τι θα πει πρέπει να του κάτσεις αν πας σπίτι του? Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top