MBA στο ΑΠΘ ή στο ΠΑΜΑΚ;

Xeras

Νεοφερμένος

Ο Xeras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα . Είχα κάνει αίτηση για ΜΒΑ Και στο ΑΠΘ και στο ΠΑΜΑΚ. Έγινα δεκτός και στα 2 τελικά και δεν ξέρω που να πάω . Είμαι φαρμακοποιός και αυτό που με ενδιαφέρει είναι η ουσιαστική γνώση, που έχει καλύτερους καθηγητες και σιγουρα να αρχίζει από τα βασικα καθώς δεν είμαι του οικονομικού πεδίου . Κυριως έκλεινα στο ΑΠΘ αλλά ο κύκλος μου επιμένει για ΠΑΜΑΚ. Βέβαια δε θεωρώ το ΑΠΘ τόσο κατώτερο του ΠΑΜΑΚ,ειδικά σαν ίδρυμα,και στην τελική και τα 2 ΜΒΑ ειναι. Υπάρχει κάποιος που να έχει κανεί στο ΑΠΘ να μου πει μια αποψη; Ή γενικά να γνωρίζει και για τα 2; Ευχαριστώ
 

Lia19

Νεοφερμένος

Η Lia19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημέρα. Έχω ακριβώς το ίδιο δίλημμα. Έγινα δεκτή και στα 2 και δεν ξέρω ποιο να επιλέξω. Θα μπορούσες να μου πεις μια γνώμη? Ποιο επέλεξες εσύ? Είσαι ευχαριστημένος?
 

Xeras

Νεοφερμένος

Ο Xeras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέρα. Έχω ακριβώς το ίδιο δίλημμα. Έγινα δεκτή και στα 2 και δεν ξέρω ποιο να επιλέξω. Θα μπορούσες να μου πεις μια γνώμη? Ποιο επέλεξες εσύ? Είσαι ευχαριστημένος?
Καλημέρα !
εγω τελικά επέλεξα του ΠΑΜΑΚ και το μετάνιωσα ! Έχουν καταργηθεί οι ειδικότητες , έχει λιγότερα μαθήματα από του ΑΠΘ και από ότι μάθαμε από γνωστούς μας, στο ΑΠΘ το επίπεδο στο MBA είναι υψηλότερο. Όποτε θα σου πω το εξής : εάν θέλεις πιο ουσιαστικές γνώσεις / είσαι σε μουντ για περισσότερο διάβασμα/ περισσότερες ώρες / καλύτερο προγραμμα κλπ πήγαινε στο ΑΠΘ. Αν θες Απλά να έχεις ΜΒΑ Κ να το πάρεις πιο εύκολα πήγαινε στο ΠΑΜΑΚ. Εγώ αν ξανά επέλεγα θα πήγαινα ΑΠΘ. Ελπίζω να βοήθησα <3
 

Lia19

Νεοφερμένος

Η Lia19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Εγώ σκεφτόμουν περισσότερο Παμακ επειδή ακούγεται περισσότερο ως οικονομικό Πανεπιστήμιο. Υπάρχει δηλαδή αυτή η αντίληψη ότι είναι πιο στοχευμενο. Αλλά στη συνέντευξη του ΑΠΘ με κέρδισαν κάπως οι καθηγητές από τον τρόπο που μιλούσαν και άρχισα να το σκέφτομαι. Απλά όλοι οι γνωστοί μου έχουν κα ει Παμακ και δεν είχα καμία γνώμη από απθ. Πως είναι δηλαδή το μεταπτυχιακο. Έχεις ακούσει δηλαδή ότι το πρόγραμμα του ΑΠΘ είναι καλύτερο?
 

Xeras

Νεοφερμένος

Ο Xeras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Η αντίληψη αυτή υπάρχει απλά γιατί είναι το ΠΑΜΑΚ σαν ίδρυμα οικονομικής φύσης . Δεν ισχύει ποσό μάλλον τώρα που δεν υπάρχουν κατευθύνσεις και έχει γίνει 3 6μηνα από 4 που ήταν πριν . Το προγραμμα του ΑΠΘ είναι καλύτερο , έχει 6 μαθήματα Ανα 6μηνο ενώ του ΠΑΜΑΚ έχει 5 και από ότι έχουμε μάθει δίνουν πιο πολύ βάση στη λεπτομέρεια . Εγώ θα επέλεγα ΑΠΘ 100% . για μένα όλο αυτό το buzz γύρω από το ΠΑΜΑΚ είναι κυρίως buzz και τιποτα άλλο . Στο λέω εγώ που το έκανα πρόσφατα . Από εκεί και πέρα είναι δίκη σου επιλογή .
 

Lia19

Νεοφερμένος

Η Lia19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κατάλαβα. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Με βοήθησες πολυ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top