Michigan ECCE - Μάιος 2019

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Οκ ευχαριστω πολυ!οχι δεν τα εχω ξεχασει.Εκανα και στη σχολη αγγλικα πριν δυο προηγουμενα εξαμηνα οποτε κατι θυμαμαι,εχω αρχισει να κανω και μονη μου μια επαναληψη.ΑΠλως σε φροντιστηριο πρεπει να ρωτησω αν υπαρχει τμημα για ενηλικους,και αν δεν υπαρχει πρεπεi ή να κανω μονη μου αν γινεται,ή καλυτερα ιδιαιτερα(Απλως ελεγα για ιδιαιτερα γιατι πιστευω ότι θα μου δινει σημειωσεις και δεν θα χρειαστει να παρω καποιο βιβλιο)

Καλημέρα σας.

Ξερω πως αυτο το φορουμ ειναι παλιο σχετικα με το ECCE Michigan αλλα δεν υπαρχει κανενα φορουμ που να σχετιζεται με αυτο ως προς τον Μάιο 2019. Τελος παντων, θελω να ρωτησω ποσες πιθανότητες υπαρχουν να περασω παρολο που δεν ειχα πολυ καλη απόδοση.

Λοιπον ξεκιναω.
Προχθες εδωσα την προφορικη εξεταση στο michigan ecce και ηταν καταπλικτικη εμπειρία και ειχα παρα πολυ καλη επιδοση/αποδοση σε αυτο. Δεν ειχα ουτε ενα ιχνος αγχους ως προς αυτο και ειχα μια σιγουριά οτι αφου καταφερα και ειχα καλη επιδοση/αποδοση ως προς αυτο, οτι θα ειχα το ιδιο καλη αποδοση και στα γραπτα που εδωσα χθες. Αλλα εκανα λαθος. Γιατι ειχα μια κακη αρχη με το listening, εχασα την μπαλα και επειτα αγχωθηκα. Για ολη την υπόλοιπη εξεταση ημουν αγχωμενη για το αν θα προλαβω να τελειωσω νωριτερα και επειτα να τσεκαρω αν εχω λαθη και ημουν και πιεσμενη απο τα περιθωρια χρονου γιατι ειχα καθυστερησει να τελειωσω απο το GVR. Ειχα δυσκολευτει στα reading και επειδη καθυστέρησα να τα τελειωσω, εστω και με το ζορι και δεν ειχα περιθωρια χρονου να ελέγξω αν εκανα καποιο λαθος. Το μονο που μπορω να πω εκει ειναι οτι δεν βιαζομουν να απαντησω γιατι αν βιαζομουν μπορει να μου ξεφευγε τιποτα και απο τη βιασυνη μου να μην επαιρνα ειδηση οτι κατι μου ξεφυγε οποτε, εκανα σιγα και προσεκτικα ως προς τι απαντηση θα εδινα στα reading για να ξερω και τι μου γινεται κιολας. Οχι τιποτε αλλο.

Μετα οταν τελειωσε ο χρονος ως προς τα GVR, ειχαμε εκθεση.
Ευτυχως για'μενα βέβαια δεν εκανα κανενα λαθος στο λεξιλογιο μου. Μονο στο συντακτικο μου ειχα κανει ως προς το συμπέρασμα μου αλλα το εσβησα και το ξαναγραψα παλι ωστε να ειναι πιο σχετικο με τα επιχειρηματα μου και τις αποψεις μου που εδινα στην 2η και 3η παραγραφο μου ωστε επισης να μην ειναι ελλιπης η εκθεση μου ως προς τις ιδεες και τις αποψεις μου με τα επιχειρηματα τους. Επειτα ο χρονος τελείωσε και δεν ειχα χρονο να προσθεσω ενα "yours sincerely, (ονομα μου)".

Υπαρχουν πιθανότητες παρολα αυτα να περασω ή δε θα περασω;
Γιατι ειμαι να σκασω για το αν τα πηγα καλα ή οχι.

Y.Γ. Ως προς τον βαθμο του Ecce michigan Lower Certificate, όλα μαζι συμψιφιζονται και οτι δεν υπαρχει αρνητική βαθμολογία. Εγω ομως δεν ξερω αν μπορω να ελπισω ή οχι στο αν περασα γιατι πραγματικα με την στραβη που μου εγινε εκεινη τη στιγμη, δεν το κοβω οτι θα περασω. Μπορει καποιος εστω να μου δώσει μια ελπιδα;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πλέον είναι πολύ εύκολο να πάρεις το Lower Michigan ECCE, όχι μόνο επειδή έχουν αλλάξει τη βαθμολογία, αλλά γενικά σπάνια κόβεσαι. Σκέψου ότι το πήρα μεγάλος (23 ετών), και μάλιστα μόνος μου, καθώς είχα ξεκινήσει μαθήματα για το IELTS, με ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ καθηγητή, και επειδή με έκανε να αγαπήσω τα Αγγλικά, μου άφησε τη παρακαταθήκη των γνώσεων και διαβάσματος και πήγα και έδωσα και το Μισιγκαν και το TOEIC μόνος μου. Τώρα επειδή όλα αυτά που γράφεις είναι λόγω άγχος και πολύ υποκειμενικά καθώς βρίσκεσαι στη κρίση του εξεταστή- υπολογιστή είναι πολύ δύσκολο αυτά που ρωτάς. Να έχεις θετική ενέργεια και θα το πάρεις το LOWER. Εξάλλου, πιστεψε με όλα αυτά τα χαρτιά είναι τσάμπα και καθαρά Ελληνικά μόνο και μόνο γι ατο ΔΗμόσιο και για τα Ελληνικά μεταπτυχιακά. Όπου και αν πας, δεν θα σου ζητήσουν ποτέ χαρτί αγγλικών. Εκτός του Εξωτερικού που θέλουν για τα μάστερ τους IELTS
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Υπαρχουν πιθανότητες παρολα αυτα να περασω ή δε θα περασω;
Γιατι ειμαι να σκασω για το αν τα πηγα καλα ή οχι.

Y.Γ. Ως προς τον βαθμο του Ecce michigan Lower Certificate, όλα μαζι συμψιφιζονται και οτι δεν υπαρχει αρνητική βαθμολογία. Εγω ομως δεν ξερω αν μπορω να ελπισω ή οχι στο αν περασα γιατι πραγματικα με την στραβη που μου εγινε εκεινη τη στιγμη, δεν το κοβω οτι θα περασω. Μπορει καποιος εστω να μου δώσει μια ελπιδα;

Από αυτά που γράφεις δεν ξέρω γιατί να κοπείς. Οι πιθανότητες είναι σίγουρα με το μέρος σου. Καλά αποτελέσματα!
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Πλέον είναι πολύ εύκολο να πάρεις το Lower Michigan ECCE, όχι μόνο επειδή έχουν αλλάξει τη βαθμολογία, αλλά γενικά σπάνια κόβεσαι. Σκέψου ότι το πήρα μεγάλος (23 ετών), και μάλιστα μόνος μου, καθώς είχα ξεκινήσει μαθήματα για το IELTS, με ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ καθηγητή, και επειδή με έκανε να αγαπήσω τα Αγγλικά, μου άφησε τη παρακαταθήκη των γνώσεων και διαβάσματος και πήγα και έδωσα και το Μισιγκαν και το TOEIC μόνος μου. Τώρα επειδή όλα αυτά που γράφεις είναι λόγω άγχος και πολύ υποκειμενικά καθώς βρίσκεσαι στη κρίση του εξεταστή- υπολογιστή είναι πολύ δύσκολο αυτά που ρωτάς. Να έχεις θετική ενέργεια και θα το πάρεις το LOWER. Εξάλλου, πιστεψε με όλα αυτά τα χαρτιά είναι τσάμπα και καθαρά Ελληνικά μόνο και μόνο γι ατο ΔΗμόσιο και για τα Ελληνικά μεταπτυχιακά. Όπου και αν πας, δεν θα σου ζητήσουν ποτέ χαρτί αγγλικών. Εκτός του Εξωτερικού που θέλουν για τα μάστερ τους IELTS

Ξερω οτι ειναι ευκολο να περασεις το Lower πλεον. Απλα εγω την πιο μεγαλη αδυναμια την ειχα στα reading. Και να πω και μια αληθεια, εκεινη τη στιγμη οταν ξεκινουσαμε τα γραπτα, ειχα κακη αρχη στο listening και με πηρε απο κατω στη συνεχεια. Ημουν φοβισμενη για δυο συνεχομενες μέρες ως προς το πως τα πηγα και απλα σταματησα να το σκεφτομαι λογω σχολειου. (Ενδοσχολικες απολυτηριες εξετάσεις και παννεληνιες δηλαδη.)

Πλέον είναι πολύ εύκολο να πάρεις το Lower Michigan ECCE, όχι μόνο επειδή έχουν αλλάξει τη βαθμολογία, αλλά γενικά σπάνια κόβεσαι. Σκέψου ότι το πήρα μεγάλος (23 ετών), και μάλιστα μόνος μου, καθώς είχα ξεκινήσει μαθήματα για το IELTS, με ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ καθηγητή, και επειδή με έκανε να αγαπήσω τα Αγγλικά, μου άφησε τη παρακαταθήκη των γνώσεων και διαβάσματος και πήγα και έδωσα και το Μισιγκαν και το TOEIC μόνος μου. Τώρα επειδή όλα αυτά που γράφεις είναι λόγω άγχος και πολύ υποκειμενικά καθώς βρίσκεσαι στη κρίση του εξεταστή- υπολογιστή είναι πολύ δύσκολο αυτά που ρωτάς. Να έχεις θετική ενέργεια και θα το πάρεις το LOWER. Εξάλλου, πιστεψε με όλα αυτά τα χαρτιά είναι τσάμπα και καθαρά Ελληνικά μόνο και μόνο γι ατο ΔΗμόσιο και για τα Ελληνικά μεταπτυχιακά. Όπου και αν πας, δεν θα σου ζητήσουν ποτέ χαρτί αγγλικών. Εκτός του Εξωτερικού που θέλουν για τα μάστερ τους IELTS

Από αυτά που γράφεις δεν ξέρω γιατί να κοπείς. Οι πιθανότητες είναι σίγουρα με το μέρος σου. Καλά αποτελέσματα!
Αυτα μου ειπε και η δασκαλα μου. Απλα εγω ειχα κακη αρχη με το listening και με πηρε απο κατω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top