Βιβλία για μαθήματα Αγγλικών

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Πάρε αυτο της Alex tibury που έχει μια λίμνη από έξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex1a

Νεοφερμένος

Η alex1a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλημερα!Για michigan ποιο βιβλιο θα προτείνατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoraDt

Νεοφερμένος

Η DoraDt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σε όλους! Μου πρότειναν να αναλάβω ένα παιδί ΣΤ' Δημοτικού στα Αγγλικά. Δεν έχει παρακολουθήσει ξανά φροντιστήριο, ξέρει ( ; ) μόνο ό, τι έχει κάνει στο σχολείο. Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να έχει διάσπαση προσοχής. Οι απορίες μου είναι οι εξής: Σε τι περίπου επίπεδο θα μπορούσε να βρίσκεται; Πόσες ώρες την εβδομάδα μπορεί να χρειάζεται μια τέτοια περίπτωση; Τι βιβλία θα μου προτείνατε αντιστοίχως; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα,
έχει πάρει κανείς τα βιβλία της Ελληνοαμερικάνικης Ένωσης για το ECPE? Αν ναι πείτε καμία γνώμη.. Λέω για αυτά της προετοιμασίας, όχι με τα τεστάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γεια σε όλους! Μου πρότειναν να αναλάβω ένα παιδί ΣΤ' Δημοτικού στα Αγγλικά. Δεν έχει παρακολουθήσει ξανά φροντιστήριο, ξέρει ( ; ) μόνο ό, τι έχει κάνει στο σχολείο. Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να έχει διάσπαση προσοχής. Οι απορίες μου είναι οι εξής: Σε τι περίπου επίπεδο θα μπορούσε να βρίσκεται; Πόσες ώρες την εβδομάδα μπορεί να χρειάζεται μια τέτοια περίπτωση; Τι βιβλία θα μου προτείνατε αντιστοίχως; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αναλόγως πόσο καλή προετοιμασία έχει κάνει στο σχολείο.
Μπορείς να δεις τα βιβλία που έκαναν εκεί ή τα φυλλάδια τέλος πάντων και να τα αντιστοιχήσεις σε τάξη (υπολόγισε μια τάξη πιο κάτω για να είσαι σίγουρα μέσα και αν δεις ότι τραβάει το παιδί θα την καλύψετε πιο γρήγορα). Υποθέτω θέλουν να το προετοιμάζεις σιγά σιγά για Lower (ίσως τον Νοέμβριο της Β'γυμν αν τώρα ξεκίνησε την ΣΤ δημοτικού?), οπότε στην αρχή 2 45λεπτα και μετά 2 μονόωρα θα ήταν καλά. (Τα λέω σπαστά και όχι μαζεμένα 1,5 ή 2 ώρες γιατί έχει και την διάσπαση).
Και τέλος, είσαι σίγουρη ότι θες να αναλάβεις παιδί με διάσπαση; Είναι ιδιαίτερα και αρκετά δύσκολα παιδιά. Έχεις ξαναδουλέψει με τέτοια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoraDt

Νεοφερμένος

Η DoraDt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναι, έχω μια μικρή εμπειρία αλλά με μικρότερης ηλικίας παιδιά ή που έχουν αρχίσει παράλληλη στήριξη, γιατί το συγκεκριμένο μάλλον δεν έχει ξεκινήσει να δουλεύεται από ειδικό. Η αλήθεια είναι ότι αν δεν το δω από κοντά δεν μπορώ να αποφασίσω αν θα το αναλάβω. Ωστόσο, αν υποθέσουμε ότι είναι περίπου σε επίπεδο A' Senior, τι βιβλία θα μου προτείνατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

math2arch

Νεοφερμένος

Ο math2arch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι μέχρι επίπεδο lower έκανα τη σειρά των Enterprise της Express Publishing. (της Virginia Evans νομίζω). Τώρα εντάξει, αυτό και πριν από περίπου 15 χρόνια. Αλλά είναι από τα λίγα ξενόγλωσσα βιβλία που θυμάμαι να μου αρέσουν τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoraDt

Νεοφερμένος

Η DoraDt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!

Θα κάνω φέτος πρώτη φορά ιδιαίτερο σε δύο παιδιά Ε Δημοτικού αγγλικά. Έχουν τελειώσει την junior A και B με τα βιβλία Toby Tom and Lola της Oxford. Φέτος συνεχίζουν στην Senior A και δεν ξέρω ποια σειρά είναι η καλύτερη επιλογή. Η σειρά που προανέφερα είναι προσαρμοσμένη στα ελληνικά δεδομένα και συμπεριλαμβάνει πολλές διασκεδαστικές δραστηριότητες που τραβούν την προσοχή του μαθητή. Θα ήθελα όποιος μπορεί να μου προτείνει κάτι αντίστοιχο, δηλαδή βιβλία μεσαίου επιπέδου και με αρκετό διαδραστικό υλικό καθώς ο ένας μαθητής έχει μαθησιακές δυσκολίες και χάνει αρκετά εύκολα το ενδιαφέρον του στο μαθήματα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top