Απορίες για ΕCCE/ECPE

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους δίνω στις 23/5 ECCE Lower και έχω την εξής απορία: τι μολύβι να πάρω ώστε να χρωματίσω τα κυκλάκια στις απαντήσεις; Έχω ένα βιβλίο με τεστ για πρακτική της Ελληνοαμερικανικής ένωσης και λέει λίγο πιο πάνω απο το θέμα της έκθεσης σε κάθε exam test να χρησιμοποιούμε ΜΟΝΟ ένα #2 μολύβι. Ποιο δηλαδή; Εσείς τι μολύβι είχατε μαζί σας όταν δίνατε;
Ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους δίνω στις 23/5 ECCE Lower και έχω την εξής απορία: τι μολύβι να πάρω ώστε να χρωματίσω τα κυκλάκια στις απαντήσεις; Έχω ένα βιβλίο με τεστ για πρακτική της Ελληνοαμερικανικής ένωσης και λέει λίγο πιο πάνω απο το θέμα της έκθεσης σε κάθε exam test να χρησιμοποιούμε ΜΟΝΟ ένα #2 μολύβι. Ποιο δηλαδή; Εσείς τι μολύβι είχατε μαζί σας όταν δίνατε;
Ευχαριστώ!:)
Το κλασικό κιτρινόμαυρο staedtler :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Οταν πας να αγοράσεις μολύβια,δες πανω,γράφουν. Το 2B ειναι πιο έντονο,πιο μαλακό και σβήνει εύκολα. Το 2H ειναι πιο σκληρό και αν το πατήσεις,δεν θα σβήνει τοσο εύκολα. Αν πας σε ενα βιβλιοπωλείο και ζητήσεις αυτο που θες,θα σου το δωσουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Εσείς με ποιό είχατε δώσει; Σκέφτομαι να πάρω 2Β που σβήνει ευκολότερα! Αυτό λογικά θα εννοεί ''#2 (soft) pencil only''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Aν λέει soft,τότε το 2B είναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.

alex1a

Νεοφερμένος

Η alex1a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλησπέρα ο,τι λέει ο τίτλος αν θέλω να δώσω lower ποσο θα κοστίσει στο εξεταστικό κέντρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Καλησπέρα ο,τι λέει ο τίτλος αν θέλω να δώσω lower ποσο θα κοστίσει στο εξεταστικό κέντρο?

Ποιο θα δώσεις? Τα εξέταστρα διαφέρουν ανάλογα με το πτυχίο...τω καιρώ εκείνω που 'εδωσα εγώ -θα έχουν περάσει και 6 χρόνια :P - ,
ήταν 120 το michighan και 180 το cambridge
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα ο,τι λέει ο τίτλος αν θέλω να δώσω lower ποσο θα κοστίσει στο εξεταστικό κέντρο?

Τα εξέταστρα για το lower τόσο του Cambridge όσο και του Michigan είναι 160 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex1a

Νεοφερμένος

Η alex1a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top