Ενισχυτική διδασκαλία

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Παιδια μεχρι τωρα παω ιδιαιτερα μονο μαθηματικα.Του χρονου σκεφτομαι να παω ενισχυτικη φυσικη γεν και κατ.Θα εχω προβλημα??

-ευχαριστω:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Atsallica

Νεοφερμένος

Ο Atsallica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γεια σου τεμπέλη!Και εγώ φέτος πηγαίνω ενισχυτική και κάνω ιδιαίτερα στα μαθηματικά. Έχω αμφιβολίες όμως για το αν η ενισχυτική είναι σε θέση να σε-με-μας προετοιμάσει κατάλληλα και ισάξια με τα φροντιστήριά μιας και τα φροντιστήρια ξεκινούν καλοκαίρι με στόχο να βγει η ύλη το συντομότερο δυνατόν και να γίνουν πολλές επαναλήψεις έως την έναρξη των πανελλήνιων.Επίσης έχω την εντύπωση πως στο φροντιστήριο κάνεις παραπάνω ώρες την εβδομάδα από την ενισχυτική. Βέβαια ένα άλλο θέμα είναι το οικονομικό καθώς τα φροντιστήρια δεν είναι και πολύ φιλικά με τισ τσέπες μας.Γι αυτό μίλα και με τους γονείς σου, σκεψου το και μόνος σου και κρίνε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Κοιτα , εξαρτάται και από εσένα και από τον καθηγητη που θα έχεις εσνισχυτική.

Συνηθως ενισχυτική στο σχολείο μου αναλάμβαναν νέοι καθηγητες οι οποιοι ειχαν μεν την όρεξη και τη διαθεση να προσφέρουν κάτι, δεν είχαν όμως εμπειρία. Ακομη, χάνονταν πολλά μαθήματα για διάφορους λόγους και μετά δεν αναπληρώνονταν.

Παρ όλα αυτά είδικά για τη φυσική στη β μη σκας αφου (για τις πανελλήνιες τουλάχιστον) η υλη της β είναι άχρηστη. Τωρα βέβαια αν έχεις σκοπο να ακολουθήσεις τίποτα πολυτεχνικές/φυσικομαθηματικές σχολές θα σου πρότεινα να το σκεφτείς κάπως καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gianmaria

Νεοφερμένος

Η !...Maraki...! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
πιστευω πως οχι...απο εσενα εξαρταται Σωτηρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Atsallica

Νεοφερμένος

Ο Atsallica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Όπα ναι.Εγώ δεν κατάλαβα καλά! Νόμιζα πως είσαι μαθητής Β λυκείου και τώρα θα πας τρίτη... ναι άμα κάνεις αυτό που λες και φυσικά με το δικό σου διάβασμα δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Μην ξεχνάτε ότι η ενισχυτική μπορεί να συγκρηθεί με τα φροντιστήρια.
Δεν είναι όλα τέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Στην ενιχσχυτική αν δεν κάνω λάθος κάνουν μάθημα οι ίδιοι οι καθηγητές που έχεις και κανονικά. Με λίγες εξαιρέσεις.(Τουλάχιστον στο δικό μου σχολείο.)
Είναι μια καλή ευκαιρία πάντως και να το δοκιμάσεις.Δεν έχεις να χάσεις κάτι.Αν δεις κάτι να μην πηγαίνει καλά λες ότι θα βγεις από το τμήμα, δεν σε δεσμεύει και κάτι.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Στην ενιχσχυτική αν δεν κάνω λάθος κάνουν μάθημα οι ίδιοι οι καθηγητές που έχεις και κανονικά. Με λίγες εξαιρέσεις.(Τουλάχιστον στο δικό μου σχολείο.)
Είναι μια καλή ευκαιρία πάντως και να το δοκιμάσεις.Δεν έχεις να χάσεις κάτι.Αν δεις κάτι να μην πηγαίνει καλά λες ότι θα βγεις από το τμήμα, δεν σε δεσμεύει και κάτι.:no1:
Ναι αλλα μηπως θα εχω προβλημα για την τριτη?Στην τριτη θα παω σιγουρα ιδιαιτερο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ΟΧΙ,γιατί η ύλη της τρίτης δεν έχει καμία σχεση με της δευτέρας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Μα, αυτό είναι το θέμα.Η ενισχυτική μαζεύει λίγα παιδιά, οπότε ουασιαστικά είναι σαν ιδιαίτερο.
Και για την ακρίβεια, κάτσε να έρθει η χρονιά η επόμενη, να δεις πως είναι τα μαθήματα, αν σε δυσκολεύει κάτι και γενικά αν έχεις κάποιο πρόβλημα και πράττεις αργοτερα αυτό που θεωρείς σωστό.:iagree:
Δοκίμασε στην ενισχυτική..και αν δεις ότι στραβώνει το πράγμα ξεκινάς ιδιαίτερο ή φροντιστήριο.Ε, για την γ' αμφιβάλλω να έχεις πρόβλημα, γιατί από ότι ξέρω η ύλη δεν έχει σχέση με της β', εκτός από τις ταλαντώσεις που πολλοί καθηγητές δεν την διδάσκουν κιόλας.Οπότε θα δεις και μόνος σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Ε Δέσποινα οι ταλαντώσεις και τα κύματα είναι αυτα που χρειάζονται για την τρίτη και είναι απο τη γενική παιδεία.Στο σχολείο μου κάναμε μέχρι και τις ταλαντώσεις,δυστυχώς τα κύματα δεν προλάβαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ε Δέσποινα οι ταλαντώσεις και τα κύματα είναι αυτα που χρειάζονται για την τρίτη και είναι απο τη γενική παιδεία.Στο σχολείο μου κάναμε μέχρι και τις ταλαντώσεις,δυστυχώς τα κύματα δεν προλάβαμε.

Ναι για ταλαντώσεις το ξέρω για αυτό το είπα..Για τα κύματα δεν έχω ιδέα..ο δικός μας, δεν έχει κάνει ούτε τις ταλαντώσεις φυσικά.:mad: Ένα πράγμα μας χρειάζεται του χρόνου και αυτό δεν μας είπε καν λίγα λόγια.:mad: Τελοσπάντων..ναι ξέχασα να αναφέρω ότι είναι γενικής παιδείας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kost@s_sam

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Στην ενιχσχυτική αν δεν κάνω λάθος κάνουν μάθημα οι ίδιοι οι καθηγητές που έχεις και κανονικά. Με λίγες εξαιρέσεις.(Τουλάχιστον στο δικό μου σχολείο.)
Είναι μια καλή ευκαιρία πάντως και να το δοκιμάσεις.Δεν έχεις να χάσεις κάτι.Αν δεις κάτι να μην πηγαίνει καλά λες ότι θα βγεις από το τμήμα, δεν σε δεσμεύει και κάτι.:no1:

Συμφωνώ:iagree:.Πέρυσι δεν έκανα φροντιστήριο αλλά πήγαινα σχεδόν σε όλα τα μαθήματα της ενισχυτικής και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.Αν οι καθηγητές ειναι καλοί και έχουν όρεξη για αυτό που κάνουν τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.Όμως στην ΄Γ λυκείου δεν μπορείς να το ρισκάρεις εκεί πρέπει να πας φροντιστήριο για να καλύψεις τα τυχόν κενά που μπορεί να έχεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι, εγω παω γυμνασιο και σε λιγο θα αρχισει η ενισχυτικη, και δηλωσα μαθηματικα. Αν ειχε διαβασει κανεις ενα παλιο thread που ειχα ανοιξει, στα μαθηματικα δεν ξερω τιποτα και εχω κενη ολη την υλη της β' γυμνασιου, αλλα θελω οπωσδηποτε να τα καλυψω. Θα με βοηθησει καθολου η ενισχυτικη? Γενικα, τι μαθημα γινεται εκει? Ειναι ισαξιο με το φροντηστηριο/ιδιαιτερα? Εχω την οικονομικη δυνατοτητα να παω φροντηστριο και ετσι κι αλλιως παιζει ακομα σαν επιλογη, αλλα πειτε μου κι εσεις την γνωμη σας. Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
γεια σας παιδια! φετος εγω παω β λυκειου, λιγο πριν τα χριστουγεννα μας εδωσαν χαρτια για να δηλωσουμε οσοι θελουμε να κανουμε ενισχυτικη. αλλα τελικα δεν θα γινει μαλλον, τζαμπα. οτι ναναι. και η διευθυντρια που ρωτησα ειπε οτι δεν θα γινει μαλλον κι οτι δεν ειχαν καποια ενημερωση. αυτο που λετε ομως οτι στην ενισχυτικη τα ατομα ειναι λιγα σε εμας τουλαχιστον δεν θα ισχυε αν γινοντουσαν τα μαθηματα, γιατι απο οτι ειδα δηλωσαν και πολλα παιδια-τουριστες που ηθελαν μονο να κανουν την πλακα τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
γεια σας παιδια! φετος εγω παω β λυκειου, λιγο πριν τα χριστουγεννα μας εδωσαν χαρτια για να δηλωσουμε οσοι θελουμε να κανουμε ενισχυτικη. αλλα τελικα δεν θα γινει μαλλον, τζαμπα. οτι ναναι. και η διευθυντρια που ρωτησα ειπε οτι δεν θα γινει μαλλον κι οτι δεν ειχαν καποια ενημερωση. αυτο που λετε ομως οτι στην ενισχυτικη τα ατομα ειναι λιγα σε εμας τουλαχιστον δεν θα ισχυε αν γινοντουσαν τα μαθηματα, γιατι απο οτι ειδα δηλωσαν και πολλα παιδια-τουριστες που ηθελαν μονο να κανουν την πλακα τους...

Εμας παλι δηλωσε ολη η ταξη :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ελάτε ρε παιδιά, κανεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top