Γενικό - Πόσες ώρες διαβάζετε και τι βαθμό βγάζετε;

Smash

Νεοφερμένος

Ο Smash αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Είναι και αυτο~:no1:~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Προσωπικά ναι διαβάζω στα Μαθηματικά και αρκετά μάλιστα. Αρκετοί μέσα στην τάξη μου έχουν ταλέντο στα Μαθηματικά και γενικά στις θετικές επιστήμες. Εγώ όμως, την απουσία του ταλέντου την καλύπτω με δουλειά. Δεν περιαυτολογώ. Απλά λέω πως αν και δεν έχω ταλέντο τόσο στα Μαθηματικά όσο και στις υπόλοιπες θετικές επιστήμες, ταλέντο που οι άλλοι έχουν, δουλεύω και έτσι καλύπτω τη διαφορά. Και νομίζω πως μέχρι στιγμής, δόξα τω Θεώ, τα καταφέρνω :)

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
τα μαθηματικα ειναι το λατρεμενο μου μαθημα.εχουμε μια καθηγητρια παρα παρα πολυ καλη απο την πρωτη γυμνασιου.ειναι τοσο καλη που καθε φορα που ερχεται στην ταξη μας λεω στην κολλητη μου τι καλη που ειναι θελω να την αγκαλιασω!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Εμένα τα μαθηματικά δε μου αρέσουν καθόλου και κατάτη γνώμη μου είναι το χειρότερο μάθημα που υπάρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oli the great

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
τα μαθηματικά όπως και η φυσική και τα αρχαία είναι από τα καλύτερα και τα πιο σημαντικά μαθήματα και γι' αυτόν τον λόγο απαιτούν πολύ προσοχή και φυσικά πολύ διάβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Πες μου ότι συγκρίνεις μαθητικά και φυσική με τα (κωλο:p)αρχαία να πάω να πέσω απο το μπαλκόνι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Και τα αρχαία έχουν τη γοητεία τους. Δε λέω τα μαθηματικά είναι μεν τέλεια, αλλά χρειάζεται και λίγο συναίσθημα - ανθρωπισμός στη ζωή. Όχι μόνο ψυχρή λογική.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oli the great

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πες μου ότι συγκρίνεις μαθητικά και φυσική με τα (κωλο:p)αρχαία να πάω να πέσω απο το μπαλκόνι...:P
εντάξει μπορεί να μην είναι και τρο πιο συναρπαστικό μάθημα πάντως δεν πάβει να είναι σημαντικό:read:
-----------------------------------------
Και τα αρχαία έχουν τη γοητεία τους. Δε λέω τα μαθηματικά είναι μεν τέλεια, αλλά χρειάζεται και λίγο συναίσθημα - ανθρωπισμός στη ζωή. Όχι μόνο ψυχρή λογική.!
τα θεωρητικά μαθήματα και να είσαι αργόστροφος με πολύ διάβασμα τα μαθαίνεις ενώ τις θετικές επιστήμες όπως τα μαθηματικά πρέπει να είσαι και λίγο έξυπνος αλλιώς όσο και να τα διαβάσεις δεν θα τα καταλάβεις.:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ε, προφανώς με τον τρόπο αυτό τα έχεις φρέσκα για να τα παπαγαλίσεις. Είναι επίσης προφανές ότι με τον τρόπο αυτό θα είναι πολύ δύσκολο, ιδίως από του χρόνου, να λύσεις κάποια σοβαρή άσκηση, όπως επίσης και να προετοιμαστείς σε βάθος χρόνου, δηλαδή για να δώσεις Πανελλήνιες εξετάσεις σε μία τεράστια ύλη.

παντα βαζεις ως στοχο τις πανελληνιες και οχι αυτο που πρεπει, την κατακτηση των μαθηματικων σε καποιο βαθος...

και για το θεμα
εκανα το λαθος να μη λυνω ασκησεις στην πρωτη λυκειου
τα μαθηματικα εχουν μια θεωρεια η οποια εφαρμοζεται ευκολα στις ασκησεις. ομως συνηθως ζητουνται καποια συγκεκριμενα ειδη ασκησεων που πρεπει να εχεις προπονηθει να αναγνωριζεις και να λυνεις...
επομενως σου προτεινω να διαβαζεις λιγακι την θεωρεια και μετα να αρχιζεις να λυνεις ασκησεις
επισης αν τα βρισκεις ενδιαφεροντα μπορεις να λυνεις καμια επιπλεον ασκηση. φυσικα αν σε ενδιαφερει παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oli the great

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παντα βαζεις ως στοχο τις πανελληνιες και οχι αυτο που πρεπει, την κατακτηση των μαθηματικων σε καποιο βαθος...

και για το θεμα
εκανα το λαθος να μη λυνω ασκησεις στην πρωτη λυκειου
τα μαθηματικα εχουν μια θεωρεια η οποια εφαρμοζεται ευκολα στις ασκησεις. ομως συνηθως ζητουνται καποια συγκεκριμενα ειδη ασκησεων που πρεπει να εχεις προπονηθει να αναγνωριζεις και να λυνεις...
επομενως σου προτεινω να διαβαζεις λιγακι την θεωρεια και μετα να αρχιζεις να λυνεις ασκησεις
επισης αν τα βρισκεις ενδιαφεροντα μπορεις να λυνεις καμια επιπλεον ασκηση. φυσικα αν σε ενδιαφερει παντα
σωστός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_2

Νεοφερμένος

Η eleni_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ξεσκιζομαι αλλα αν πρεπει να μαθω απ εξω καποιον κανονα το κανω συνηθως στο διαλειμμα ή πριν μπει στην ταξη ο καθηγητης!!! παντως παραγοντοποιηση εχω ξεσκιστει και ακομα δεν τα κανω παντα σωστα!! ποτε ετσι.. ποτε αλλιως!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top