[Κορίτσια] Τι κοιτάτε σε ένα αγόρι;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δυστυχώς η κοινωνία στέκεται στο "ΟΠΤΙΚΟ" και έτσι γίνεται το κλικάρισμα. Μη δίνουμε αυταπάτες στο παιδί περί ψυχικών αρετών και κοσμητικών επιθέτων έκθεσης Γ' Λυκείου. Αν η κοινωνία (όχι μόνο στην Ελλάδα) έδινε βάση στον ψυχισμό του άλλου/ της άλλης, περισσότερο από το αν πάνω του/της έχει κάποια ατέλεια στην εμφάνιση, θα ήταν διαφορετική. Αλλά μην το πάμε πάλι στο ουτοπικό. Η άποψή μου δεν είναι μίζερη για προλάβω τυχούσες επιθέσεις, αλλά ρεαλιστική. Το ψεύτικο συνήθως αρέσει, το αληθινό ενοχλεί. Περαστικά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο εναν emo που εχει βαρεθει να του γυρνουν ολοι την πλατη λογω της εξωτερικης εμφανισης(και δεν μιλω για ερωτικα ακυρα , μιλω για φιλιες , ακομη και για συγγενεις)

Αυτό είναι θετικό.Κατάφερες να ξεχωρίσεις δείγματα σκάρτης συμπεριφοράς από ανθρώπους που είναι γύρω σου χωρίς μεγάλο κόστος.Αν σου γυρνούν τη πλάτη εξαιτίας μερικών τριχών παραπάνω, σκέψου τι θα έκαναν εάν έπρεπε να ανταποκριθούν σε σημαντικότερα πράγματα σε άλλες καταστάσεις.Δε θα έβλεπες καν πλάτη :P

Αυτά δεδομένου ότι δεν υπερβάλλεις στο αρχικό σου ποστ βέβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Be_Yourself

Νεοφερμένος

Η Be_Yourself αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Χαρακτήρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Τι είναι ο χαρακτήρας; Αλήτης, βαρύ πρότυπο άντρα να σας σπάει τα πλευρά ε; Γιατί αυτόν τον χαρακτήρα βλέπω ότι έχει πέραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Εγώ κοιτάω το επάγγελμα. Θέλω να είναι ψυχολόγος ή ψυχίατρος.:clapup:


Ναι γιατί αν δεν είναι γιατρός κάποιος δεν αξίζει σαν ανθρωπος.Εκτος αν θέλεις ψυχολόγο για προσωπική ανάγκη!

Πλακα κάνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 675594

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι γιατί αν δεν είναι γιατρός κάποιος δεν αξίζει σαν ανθρωπος.Εκτος αν θέλεις ψυχολόγο για προσωπική ανάγκη!

Πλακα κάνω.


Δες το και πρακτικά, οι γιατροί ξέρουν μυστικά της ανατομίας; μέρη του σώματος που τα αγγίζουν και σε τρελαίνουν :happy:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Ναι γιατί αν δεν είναι γιατρός κάποιος δεν αξίζει σαν ανθρωπος.Εκτος αν θέλεις ψυχολόγο για προσωπική ανάγκη!

Πλακα κάνω.

Δες το και πρακτικά, οι γιατροί ξέρουν μυστικά της ανατομίας; μέρη του σώματος που τα αγγίζουν και σε τρελαίνουν :happy:


Σε αυτό θα συμφωνήσουμε!
 

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.

Zukov

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,903 μηνύματα.
Motherfucker κοινωνια
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Αυτος ο κοσμος δεν εχει καθολου feelings τι το ψαχνετε ρε γαμω . Αγορια και κοριτσια ... Απο την συγκριση που εκανα και τα δυο φυλα τα ιδια λετε αλλα στην πραγματικοτητα κανενας σας δεν θα τα τηρουσε . Motherfucker κοινωνια ..

Απο εναν emo που εχει βαρεθει να του γυρνουν ολοι την πλατη λογω της εξωτερικης εμφανισης(και δεν μιλω για ερωτικα ακυρα , μιλω για φιλιες , ακομη και για συγγενεις) Δεν ακουω τον κοσμο να λεει παναγια μου τι φρικιο ειναι αυτο? ή που παει ετσι αυτος? Τα κοριτσια να χαχανιζουν .. Οταν μπαινω στο αστικο για το λυκειο μου να γυρνα ολος ο κοσμος και να καρφωνει τα βλέμματα του πανω μου λες και ειδαν φαντασμα . Και ολα αυτα γιατι?? Για μια φραντζα που καλυπτει το ενα ματι . Για τα μαυρα ρουχα ... Μην λετε κοτσανες οτι η εξωτερικη εμφανιση δεν παιζει ρολο . Αυτο ποτε δεν θα αλλαξει . ΤΕΛΟΣ
Periodt
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Επιμένω ότι η κοινωνία στην σημερινή εποχή λειτουργεί κατεξοχήν σε βάση εικόνας ή θαμπώματος κατ' απαίτησης, Μη δουλευόμαστε άλλο περί χαρακτήρα.

Ερώτηση: Τι ορίζουμε ως χαρακτήρα και πόσο εύκολο είναι να κατανοήσει κάποιος τον χαρακτήρα κάποιου άλλου μέσα σε έναν σύντομο χρόνο;
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχικά το βλέμμα ,ανεξάρτητα από το χρώμα των ματιών. Δεν πρόκειται για κάτι συγκεκριμένο απλώς το "κλικαρισμα"που είπαν και πιο πάνω.
Έπειτα εκτιμώ πολύ να είναι συζητήσιμος ο άλλος και να υπάρχει διάλογος/λόγος-αντίλογος..να μη βαριέμαι εννοώ.
Και τέλος είναι πολύ ελκυστικό να μην είναι κάποιος απόλυτα ερειστικός από άποψη αυτοπεποίθησης αλλά ούτε και εντελώς μετριοπαθής/χαμηλών τόνων. Μια μεσότητα ας πούμε.

(Εννοείται πως τα 2 τελευταία χαρακτηριστικά εξαρτωνται και από την ψυχολογία του ατόμου με το οποίο θα επιλέξεις να βγεις. Πχ μπορεί κάποιος να διαθέτει πράγματι τα παραπάνω χαρακτηριστικά αλλά να τυχαίνει λόγω συγκυριών να μη μπορεί να είναι ο εαυτός του. Αυτό άλλη ιστορία βέβαια.)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αρχικά το βλέμμα ,ανεξάρτητα από το χρώμα των ματιών. Δεν πρόκειται για κάτι συγκεκριμένο απλώς το "κλικαρισμα"που είπαν και πιο πάνω.
Έπειτα εκτιμώ πολύ να είναι συζητήσιμος ο άλλος και να υπάρχει διάλογος/λόγος-αντίλογος..να μη βαριέμαι εννοώ.
Και τέλος είναι πολύ ελκυστικό να μην είναι κάποιος απόλυτα ερειστικός από άποψη αυτοπεποίθησης αλλά ούτε και εντελώς μετριοπαθής/χαμηλών τόνων. Μια μεσότητα ας πούμε.

(Εννοείται πως τα 2 τελευταία χαρακτηριστικά εξαρτωνται και από την ψυχολογία του ατόμου με το οποίο θα επιλέξεις να βγεις. Πχ μπορεί κάποιος να διαθέτει πράγματι τα παραπάνω χαρακτηριστικά αλλά να τυχαίνει λόγω συγκυριών να μη μπορεί να είναι ο εαυτός του. Αυτό άλλη ιστορία βέβαια.)
Δηλαδη εγώ προσωπικά αυτά θεωρώ "χαρακτήρα" σε κάποιον. Ο ψυχισμός του ας πούμε και πως εκφράζεται προς τα έξω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συγγνώμη αλλά εννοείτε ότι επρόκειτο για ρατσιστική επίθεση . Δεν λέω σε κανέναν να με χειροκροτεί και να με θαυμάζει για αυτό που είμαι. Έτσι κι αλλιώς το κάνω για μένα . Γιατί με εκφράζει . Αλλά όχι και να με κοροιδεύουν και να γελάνε μπροστά στα μούτρα μου . Αυτό είναι αγένεια . Αλλά τι περιμένεις απο αυτήν την χώρα που ζει χίλια χρόνια πίσω? Αλλά ναι και για αυτό οι Τούρκοι φταίνε . Που τα σώματα ασφαλείας και ο ελληνικός στρατός επιβάλλει την ομοιομορφία στους υπαλλήλους του? Όσο για τον άλλο οι emo στην Ελλάδα επιστρέφουν . Απορώ πως δημιουργήθηκε η φήμη οτι τα emo ήρθαν στην Ελλάδα το 2007 έως το 2010 και πέρασε αυτό το στυλ. Καταρχήν είδαν οι άνθρωποι 2-3 παρέες emo στο Σύνταγμα και ξεκίνησαν οι φήμες για τους emo στην Ελλάδα . 2-3 παρέες ήταν απλά . Και μόνο στην Αθήνα . Τώρα πραγματικά έρχεται το emo lifestyle στην Ελλάδα. Μέρα με την μέρα είμαστε και ποιο πολύ . Αλλά και οι Street/Hardcore Punks αυξάνονται . Τώρα ήρθε η ώρα να ενταχθούμε στην κοινωνία . Και τότε κανείς δεν θα γελάει . Τέσπα συγγνώμη για το off topic αλλά ήθελα να το βγάλω απο μέσα μου επιτέλους . Και η εξωτερική εμφάνιση έπαιζε , παίζει και πάντα θα παίζει σημαντικό ρόλο . Καταλαβετέτο . Όσο υπάρχει ο θεσμός του Dress Code πάντα θα υπάρχει .
Όπως έθιξα και σε ένα αλλο θέμα ο "ρατσισμός" στο κομμάτι της ομοιομορφίας των υπηρετούντων μια θέση ανεκαθεν εξέφραζε και άλλους χώρους, όπως θέσεις ανειδίκευτης εργασίας κλπ. Εφόσον θεωρείται δεδομένο το "ζητείται ευπαρουσίαστος,νεαρή, όμορφη" κλπ τα οποία έχουν άτυπα "θεσμοθετηθεί" για τους χώρους εργασίας, όσα λαμβάνει η κοινωνία είναι η αναπαραγωγή των προτύπων που έχουν διαμορφωθεί. Δεν είναι καθόλου ευχάριστο
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Όπως έθιξα και σε ένα αλλο θέμα ο "ρατσισμός" στο κομμάτι της ομοιομορφίας των υπηρετούντων μια θέση ανεκαθεν εξέφραζε και άλλους χώρους, όπως θέσεις ανειδίκευτης εργασίας κλπ. Εφόσον θεωρείται δεδομένο το "ζητείται ευπαρουσίαστος,νεαρή, όμορφη" κλπ τα οποία έχουν άτυπα "θεσμοθετηθεί" για τους χώρους εργασίας, όσα λαμβάνει η κοινωνία είναι η αναπαραγωγή των προτύπων που έχουν διαμορφωθεί. Δεν είναι καθόλου ευχάριστο
Καλά τώρα πλάκα με κάνεις και εσύ έτσι;
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Καλά τώρα πλάκα με κάνεις και εσύ έτσι;
Άνοιξα προηγουμένως ένα θέμα στο οποίο έβγαζα τη μίρλα μου για την κοινωνίας όσον αφορά την επιλογή προσωπικού λόγω εμφάνισης. Αν θες τσέκαρέ το, θα καταλάβεις το λόγο για τον οποίο έφτασα σ αυτή τη-ρεαλιστική- υπεργενίκευση.

Ακούγεται απαίσια επιφανειακό, αλλά το εισπράττουμε καθημερινά από αρκετά μέλη της κοινωνίας σς αρκετούς χώρους.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Άνοιξα προηγουμένως ένα θέμα στο οποίο έβγαζα τη μίρλα μου για την κοινωνίας όσον αφορά την επιλογή προσωπικού λόγω εμφάνισης. Αν θες τσέκαρέ το, θα καταλάβεις το λόγο για τον οποίο έφτασα σ αυτή τη-ρεαλιστική- υπεργενίκευση.

Ακούγεται απαίσια επιφανειακό, αλλά το εισπράττουμε καθημερινά από αρκετά μέλη της κοινωνίας σς αρκετούς χώρους.
Λέω, απαντάς σοβαρά σε ένα κρίντζ ποστ μου που είχα γράψει πριν χρόνια εδώ μέσα και προσπαθώ να το ξεγράψω;
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Λέω, απαντάς σοβαρά σε ένα κρίντζ ποστ μου που είχα γράψει πριν χρόνια εδώ μέσα και προσπαθώ να το ξεγράψω;
Εγώ πάντως διαβάζοντας το είδα έναν πολύ πληγωμένο και πικραμένο έφηβο κι στενοχωρηθηκα που το διάβασα (αλήθεια 😛)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Εγώ πάντως διαβάζοντας το είδα έναν πολύ πληγωμένο και πικραμένο έφηβο κι στενοχωρηθηκα που το διάβασα (αλήθεια 😛)
Πληγωμένος μάλλον ήθελα να κάνω τον εαυτό μου να πιστέψει ότι είναι μιας που ποτέ δεν υπήρχε σοβαρός λόγος. Ήταν απλά μια εφηβική φάση και αυτή που πέρασε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top