Ναυτιλιακά vs Χρηματοοικονομικά

And29

Νεοφερμένος

Η And29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, δίνω πανελλήνιες σε 2 μήνες και με προβληματίζουν όλο και περισσότερο αυτα τα 2 τμήματα. Από την αρχή της χρονιάς έχω στο μυαλό μου το τμήμα Ναυτιλιακών Σπουδών του Πειραιά, το οποίο απο οτι έχω διαβάσει είναι αρκετά εξειδικευμένο και η απορία μου είναι η εξής: είναι καλύτερο να μπω στο τμημα χρηματοοικονομικών του ΟΠΑ και αργότερα αν ακόμα με ενδιαφέρει να κανω κάποιο μεταπτυχιακό στα ναυτιλιακά Ή κατευθείαν στην εξειδίκευση και αργότερα κάποιο μεταπτυχιακό κάπου αλλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης/98

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης/98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Δίνω και εγώ σε δύο μήνες, αυτό που έχω να σου πω καλύτερα χρηματοοικονομικά. Είχα κοιτάξει και το πρόγραμμα σπουδών του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής στο ΟΠΑ και κάνουνε και μάθημα πάνω στα Χρηματοοικονομικά της Ναυτιλίας ( κάπως έτσι νομίζω λέγεται ο τίτλος του μαθήματος), αν και είναι στο 3ο έτος. Με αυτό θέλω να σού δείξω πως δεν είναι ανάγκη να πας για Ναυτιλιακά απ'τώρα, αποψη μου, και άμα σε ενδιαφέρει στο μέλλον κανεις μεταπτυχιακό πανω στα ναυτιλιακά και εισαι οκ.
Και εγώ είμαι μεταξύ Διοίκησης Επιχειρήσεων και Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

And29

Νεοφερμένος

Η And29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δίνω και εγώ σε δύο μήνες, αυτό που έχω να σου πω καλύτερα χρηματοοικονομικά. Είχα κοιτάξει και το πρόγραμμα σπουδών του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής στο ΟΠΑ και κάνουνε και μάθημα πάνω στα Χρηματοοικονομικά της Ναυτιλίας ( κάπως έτσι νομίζω λέγεται ο τίτλος του μαθήματος), αν και είναι στο 3ο έτος. Με αυτό θέλω να σού δείξω πως δεν είναι ανάγκη να πας για Ναυτιλιακά απ'τώρα, αποψη μου, και άμα σε ενδιαφέρει στο μέλλον κανεις μεταπτυχιακό πανω στα ναυτιλιακά και εισαι οκ.
Και εγώ είμαι μεταξύ Διοίκησης Επιχειρήσεων και Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ :thumbup:
Η αλήθεια είναι πως από το τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του ΟΠΑ, αργότερα υπάρχουν περισσότερες επιλογές, απλα συνέχεια διαβαζω οτι αν σε ενδιαφέρουν τα ναυτιλιακά είναι καλύτερο να μπεις κατευθείαν σε αυτή τη σχολή γιατι σου δίνεται και ευκαιρία για πρακτική. Αλλά πραγματικά δεν μπορώ να αποφασίσω.
Καλά αποτελέσματα μας εύχομαι!!:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top