Σχέση από απόσταση ενώ εχει βρεθει λυση, υπάρχει προβλημα!

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Μήπως να βάλουν και GPS o ένας στον άλλον για να είναι σίγουροι ότι δεν ξενοπηδάνε;

Μην λέτε μαλακίες πλιζ. Αν υπάρχει εμπιστοσύνη και θέληση, το "να την επισκέπτεσαι συχνά" είναι πιο καταστροφικό από την ίδια την σχέση εξ αποστάσεως. Να βάλουν και παρουσιολόγιο άμα είναι.
Αν δεν την εμπιστεύεσαι παλικάρι και θα σε τρώει στο ενδιάμεσο που θα είστε χώρια τι κάνει και γιατί βγήκε σήμερα, και ποιος είναι ο τάδε που σου ανέφερε προχθές, χωρίστε από τώρα να ησυχάσετε και οι 2. Ακόμα και μαζί να μείνετε, αφορμή θα βγει πιο μετά για να την περάσεις από σαράντα κύματα, και θα είναι χειρότερα. Αλλιώς υπομονή, πολλοί τα περάσαμε. Η συνταγή δεν δουλεύει πάντα.

Αποψη σου...οπως εγω σεβομαι την γνωμη σου καλο ειναι να κανεις το ιδιο και να μην ριχνεις το επιπεδο σου :D
Εσεις πολυ ωραια τα λετε απτο pc...στην θεση του θα ηθελα να σας δω γιατι ολοι λογια ειμαστε ;)
Και κατι τελευταιο η επισκεψη συχνα δεν παει να πει να ειναι και καθε μερα εκει...εσεις το δεσατε ετσι εγω εννοουσα 1 φορα-2 φορες τον μηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
στην θεση του θα ηθελα να σας δω γιατι ολοι λογια ειμαστε ;)

Well ήμουν σε σχέση από (μεγάλη) απόσταση μερικές φορές. Κάποιες φορές δούλεψε, κάποιες όχι, εξαρτάται και από τον άνθρωπο.
Το ζουμί της υπόθεσης όμως είναι ότι αν ο ένας δεν εμπιστεύεται τον άλλον, δεν πρόκειται να δουλέψει γενικά. Απλά αν είναι και η αποσταση στην μέση το βλέπεις σχετικά γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madjack

Νεοφερμένος

Ο madjack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Well ήμουν σε σχέση από (μεγάλη) απόσταση μερικές φορές. Κάποιες φορές δούλεψε, κάποιες όχι, εξαρτάται και από τον άνθρωπο.
Το ζουμί της υπόθεσης όμως είναι ότι αν ο ένας δεν εμπιστεύεται τον άλλον, δεν πρόκειται να δουλέψει γενικά. Απλά αν είναι και η αποσταση στην μέση το βλέπεις σχετικά γρήγορα.

Η γνώμη μου είναι πως οι σχέσεις από απόσταση γενικά δεν λειτουργούν. Οι μόνες σχέσεις που λειτουργούν εξ αποστάσεως είναι οι φιλίες και αυτές μόνο όταν είναι δυνατές, αλλά μια ερωτική σχέση είναι κάτι παραπάνω από φιλία καθώς βασικό της στοιχείο είναι η στενή επαφή και η ερωτική πράξη. Τίποτα από τα δύο δεν είναι εφικτό σε μια σχέση εξ αποστάσεως οπότε αργά ή γρήγορα διαλύεται ή μετατρέπεται σε πλατωνική σχέση, δηλαδή σε φιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Well ήμουν σε σχέση από (μεγάλη) απόσταση μερικές φορές. Κάποιες φορές δούλεψε, κάποιες όχι, εξαρτάται και από τον άνθρωπο.
Το ζουμί της υπόθεσης όμως είναι ότι αν ο ένας δεν εμπιστεύεται τον άλλον, δεν πρόκειται να δουλέψει γενικά. Απλά αν είναι και η αποσταση στην μέση το βλέπεις σχετικά γρήγορα.

Κοιταξε εδω συμφωνω απολυτα με σενα.Απλα οταν προκειται για να διαρκεσει τοσο πολυ (4 χρονια) αν ο ενας δεν βλεπει τον αλλον (εστω και 1 φορα τον μηνα) εχ οση εμπιστοσυνη και να υπαρχει ειναι σαν να σπας την ερωτικη σχεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top