Βουλγαρικά

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κάποιος κανένα καλό φροντιστήριο στην Αθήνα για βουλγαρική γλώσσα, που να μπορεί κανείς μέσα σε ένα χρόνο περίπου να φτάσει επίπεδο A2 ή και B1; Είναι εύκολη γλώσσα; Ό,τι γνωρίζετε ευπρόσδεκτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soloikos

Νεοφερμένος

Ο soloikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα. Προσωπικά δεν έχω καμία επαφή με τη γλώσσα, έχω ασχοληθεί μόνο με τούρκικα και λατινογενείς γλώσσες (πορτογαλικά, ισπανικά, γαλλικά κλπ). Να γνωρίζεις χοντρικά πως πρόκειται για γλώσσα της οποίας το αλφάβητο είναι το κυριλλικό και όχι το λατινικό. Μοιάζει με σέρβικα και ρώσικα, Από γνωστό μου που σπούδαζε στη Βουλγαρία έχω να σου πω ότι πρόκειται για γλώσσα μέτριας δυσκολίας. Ρίξε μια ματιά και στην παρακάτω ιστοσελίδα, την οποία βρήκα ψάχνοντας στο διαδίκτυο. Να περνάς καλά!


www.voulgarika.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Χρήσιμα αυτά για αρχή καθώς και το site. Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soloikos

Νεοφερμένος

Ο soloikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Να 'σαι καλά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paul33.gr

Νεοφερμένος

Ο Paul33.gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ξεθάβω το topic μετά από 6 χρόνια. Λοιπόν επειδή τυχαίνει να πηγαίνω πολύ συχνά στην Βουλγαρία, θα σου έλεγα ότι είναι μια πολύ ωραία γλώσσα και φυσικά πολύ εύκολη! Σκέψου μόνο τις τρεις πρώτες φορές που πήγα έμαθα πάρα πολλές λέξεις φράσεις σε σημείο που μπορούσα να κάνω κάνα δυό προτάσεις. Είναι μια γλώσσα με την οποία θέλω να ασχοληθώ και να την μάθω κάποια στιγμή οπωσδήποτε. Σου συστήνω λοιπόν ανεπιφύλακτα να ξεκινήσεις αυτήν την ωραία γλώσσα. Η Βουλγαρία είναι μια ωραία χώρα που αναπτύσσεται σιγά σιγά πάνω από τα συντρίμμια του κουμμουνισμού. Για να μην σου πω ότι είναι και πολύ φθηνή η ζωή εκεί πέρα και είναι μια χώρα που βρίσκεται δίπλα μας. Όποτε θες πας! Θα είναι κι όλας ωραίο το αίσθημα ότι νιώθεις έστω και λίγο ντόπιος μιλώντας με την μητρική γλώσσα της κάθε χώρας όχι μόνο της Βουλγαρίας. Γενικά όσες ξένες γλώσσες ξέρει κανείς τόσο το καλύτερο!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top