Φοιτητική ζωή στην Αλεξανδρούπολη

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.


αυτες ειναι οι πολεις στις οποιος πεταει η RyanAir. Οποτε ανουσιο το παραπανω ποστ. Να υπολογιζεις με aegean κανα 80αρη αν κλεισεις σχετικα αργα. Οσο πιο νωρις τοσο πιο καλα φυσικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Παίδες ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες είστε καταπληκτικοί :D!!!!Για τρένο τι ξέρουμε??:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ira1123

Νεοφερμένος

Η Ira1123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ακυρο για την ryan air, οντως δεν υπαρχει πτηση... ε δεν μπορω να ξερω τα δρομολογια :Ρ Αλλα αυτο με τις τιμες πρεπει να συμβαινει σε ολες τις αεροπορικες εταιριες.
Για τρενα και λεωφορεια δεν ξερω τιμες αλλα πιστευω θα σου βγει πανακριβο και θα ειναι παρα πολλες ωρες, κρινοντας απο αυτα που ειδα οταν εψαχνα για μενα που ζω στην Ναουσα... Στην θεση σου θα εψαχνα για αεροπλανο.
Χθες πηγα Αλεξανδρουπολη για να βρω σπιτι.. Περασα απ το πανεπιστημιο και οι εγκαταστασεις φαινονται αρκετα συγχρονες. Το πανεπιστημιακο νοσοκομειο που ειναι απο διπλα μου φανηκε γιγαντιαιο (νταξει ειμαι και απο μικρη πολη :Ρ) Στην πολη προσανατολιζεσαι ευκολα και οι αποστασεις ειναι αρκετα μικρες, ειδικα με το ποδηλατο (ναι, υπαρχουν μεχρι και ποδηλατοδρομοι!). Να περιμενεις οτι το ενοικιο θα σου βγει απο 180 (φθηνη μικροσκοπικη γκαρσονιερα) μεχρι 280 ευρω (για ενα καλο 2αρι στο κεντρο) μετα απο πολυωρη αναζητηση και συγκριση τιμων. Οσο πιο κοντα στο κεντρο, τοσο πιο ακριβα ειναι τα διαμερισματα. Μην απευθυνθεις εξαρχης σε μεσιτη για να εξοικονομησεις τα 100-150 ευρω που θα ζητησει για αμοιβη. Βαλε στο κινητο σου μπολικα λεπτα προς ολους και πηγαινε απλα απο κολωνα σε κολωνα και απο σπιτι σε σπιτι κοιτωντας τα ενοικιαστηρια. Εμενα μου μιλησε μεχρι και κοσμος στο δρομο για να μου πουν πως στην γειτονια τους υπαρχει διαθεσιμο διαμερισμα ή επειδη εχουν μια ξαδερφη, κουνιαδα, κουμπαρα που νοικιαζει σε φοιτητες. Μην διστασεις να παζαρεψεις την τιμη.. πολλοι δεχονται μια μειωση την 10, το πολυ 20 ευρω. Κι αν ολα πανε στραβα, πας τελικα σε μεσιτη...
Εγω βρηκα ενα μικρο 2αρι στο κεντρο με 230 ευρω. Με παζαρεμα εννοειται ;) Αυτες ειναι οι δικες μου εμπειριες.. καλη τυχη και σε σενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wasp073

Νεοφερμένος

Η wasp073 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά,εχω μια απορία...στο site της σχολής μου (ΜΒΓ) διαβασα ότι η μετακίνηση με το άστικο εντός της πόλης είναι δωρεάν,αλλά μπαίνοντας στο site του αστικού ΚΤΕΛ Αλεξάνδρουπολης είδα ότι έχει φοιτητικά εισητήρια.Ισχύει τελικά ότι είναι δωρεάν ή θα πρεπεί να αγοράζω εισητήριο?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Hello!!! Πέρασε κανένας Αλεξανδρούπολη;;;
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

Γιωργος15773

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος15773 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Καλησπέρα! Σπουδάζω ήδη 1 χρόνο στην Ιατρική Αλεξανδρούπολης, οπότε αν έχετε απορίες είμαι πρόθυμος να σας τις λύσω. Στο Facebook υπάρχουν ομάδες που μπορείτε να μπείτε και να ενημερώνεστε, η μία λέγεται "Ιατρική Αλεξανδρούπολης Group Γενικής Θεματολογίας" και η άλλη λέγεται "Ιατρική Αλεξανδρούπολης Εισαχθέντες 2020-2021". Επιπλέον ένας συμφοιτητής έχει κάνει ένα πολύ βοηθητικό ενημερωτικό βίντεο στο YouTube και παρέχει χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με την πόλη και τη ζωή στην Αλεξανδρούπολη, που κάθε πρωτοετής θα ήθελε να γνωρίζει και το οποίο είναι το εξής:
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ όσες φορές πήγαινα τα ΣΚ είχε πολύ καλή ζωή και όμορφη. Είναι και η Κομοτηνή κοντά, γενικά θα περάσετε όμορφα. Τότε αν θυμάμαι καλά είχε δυο clubs, αλλά τώρα τι κάθομαι και συζητάω με το Κορωναιό πρέπει να κάνουν τάμα για να ανοίξουν. Ήταν το πριβέ και ένα ονόματι "μπουτικ". Καλά είναι. Όσα boys πέρασαν Αλεξανδρούπολη δεν θα μείνουν παραπονεμένα, θα περάσουν πολύ καλά. Δεν μπορώ να πω περισσότερα. Ελπίζω να με καταλαβαίνουν. χαχαχα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top