Μεταπτυχιακό Νοσηλευτικής

Aggelos_mptz

Νεοφερμένος

Ο Aggelos_mptz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Λοιπον, ενδιαφερομαι για την νοσηλευτικη στο εκπα και θα θελα να ρωτησω ποσο πιθανο ειναι με ενα πτυχιο νοσηλευτικης να κανω ενα μεταπτυχιακο του τυπου "ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ", "ΚΛΙΝΙΚΗ ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ - ΜΟΡΙΑΚΗ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ" κτλπ. καθως εχω δει στα αντιστοιχα sites οτι δεχονται αποφοιτους νοσηλευτικης αλλα ισχυει πραγματικα αυτο?
Any help would be much appreciated
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν έχω εμπειρία ακριβώς εγώ προσωπικά, αλλά κολλητή μου φίλη από νοσηλευτική ΕΚΠΑ έκανε κάτι αντίστοιχο σε μάστερ στο Λονδίνο.
 

Aggelos_mptz

Νεοφερμένος

Ο Aggelos_mptz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν έχω εμπειρία ακριβώς εγώ προσωπικά, αλλά κολλητή μου φίλη από νοσηλευτική ΕΚΠΑ έκανε κάτι αντίστοιχο σε μάστερ στο Λονδίνο.
Thanks for the quick response
Γνωριζεις με τι επαγγελμα ασχολειται η φιλη σου τωρα με αυτο το μεταπτυχιακο ?
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ναι βέβαια, εργάζεται εδώ στον MDA Hellas, Σωματείο Φροντίδας Ατόμων με Νευρομυϊκές Παθήσεις (στο ερευνητικό κομμάτι)

(να συμπληρώσω όμως ότι έχει τελειώσει και χημικό...αλλά ξέρω ότι η έρευνα που κάνει είναι για τις μεταλλάξεις και είναι κοντά στο μεταπτυχιακό της)
 

Aggelos_mptz

Νεοφερμένος

Ο Aggelos_mptz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ναι βέβαια, εργάζεται εδώ στον MDA Hellas, Σωματείο Φροντίδας Ατόμων με Νευρομυϊκές Παθήσεις (στο ερευνητικό κομμάτι)

(να συμπληρώσω όμως ότι έχει τελειώσει και χημικό...αλλά ξέρω ότι η έρευνα που κάνει είναι για τις μεταλλάξεις και είναι κοντά στο μεταπτυχιακό της)


Εσεις πιστευετε πως θα μπορουσε καποιος με ενα πτυχιο νοσηλευτικης να απασχοληθει στον αντιστοιχο τομεα (σχετικα με την ιατρικη) ή γενικως στην ερευνα? Λαμβανοντας υποψην βεβαια την πιθανοτητα να σε δεχθουν για το μεταπτυχιακο.
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Στην έρευνα σίγουρα. Τώρα για τα της ιατρικής δεν γνωρίζω, δεν θέλω να δώσω "ελπίδες" χωρίς να έχω στοιχεία.
 

Aggelos_mptz

Νεοφερμένος

Ο Aggelos_mptz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Έκανα παρόμοιο μεταπτυχιακό με το 1ο που ανέφερες στη Σουηδία, στο οποίο μπορούν να μπουν και νοσηλευτές.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top