Ecpe Δεκέμβριος 2018

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Γειά σας!θα ήθελα να μάθω ποιοι δίνουν τώρα το δεκεμβρη το ecpe κι πως προετοιμαστηκατε. Προσωπικά εγώ έκανα μόνο 2 βιβλία με practice tests κι το words you Need της Sylvia car.Θεωρω ότι το speaking μου είναι αρκετα καλό αλλά δυσκολευομαι αρκετά σε vocabulary κι στα δύσκολα listening κι επίσης πάντα μ μένουν μόνο 5 λεπτά για το τελευταίο reading. Εσείς πως τα πάτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Γεια σου εγώ ελπίζω ότι θα δώσω τον επόμενο Μάιο.
Εσύ πότε ξεκίνησες την προετοιμασία; Και πόσα καιρό είχες πάρει το Lower;
Κάποιο βιβλίο κάνατε ή μονο τεστς;

Και τέλος, ποιες διαφορές βρήκες ανάμεσα σε lower kai proficiency??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Και τέλος, ποιες διαφορές βρήκες ανάμεσα σε lower kai proficiency??
Η διαφορά είναι τεράστια, τόσο στο επίπεδο του λεξιλογίου, της έκθεσης, του speaking και του listening όσο και της δομής σε σχέση με το lower.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natsuko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natsuko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Το άπειρο λεξιλόγιο του companion πώς το μαθαίνετε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Γεια σου εγώ ελπίζω ότι θα δώσω τον επόμενο Μάιο.
Εσύ πότε ξεκίνησες την προετοιμασία; Και πόσα καιρό είχες πάρει το Lower;
Κάποιο βιβλίο κάνατε ή μονο τεστς;

Και τέλος, ποιες διαφορές βρήκες ανάμεσα σε lower kai proficiency??
Λοιπόν πήρα το ecce το Μάιο του 2017 κι μετά έκανα κάποια βιβλία Γ1 επιπέδου κι περίπου την προετοιμασία την ξεκίνησα περισυ τον Ιανουάριο.Εχω κάνει κάτι βιβλία για έκθεση κι έχω γράψει αρκετές εκθέσεις καθώς κι για speaking κι τώρα κάνουμε βιβλία με practice tests της ελληνοαμερικανικης ένωσης.Οι διάφορες proficiency lower είναι αρκετές. Το listening δεν έχει κάποια σημαντικά διαφορά αλλα το λεξιλόγιο ανεβαίνει επίπεδο τελείως. Επίσης τα reading γίνονται πιο πολυπλοκα από τπυ lower κι η έκθεση θέλει πιο επίσημο λόγο στο proficiency.Το speaking αλλάζει τελείως γίνεται τελείως διαφορετικό τεσταρει την ικανοτητα τπυ διαλόγου σου το να συζητας με άλλον για να φτάσετε σε μια απόφαση κι βέβαια το να μπορείς να πείσεις τον εξεταστη για την επιλογή σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Λοιπόν πήρα το ecce το Μάιο του 2017 κι μετά έκανα κάποια βιβλία Γ1 επιπέδου κι περίπου την προετοιμασία την ξεκίνησα περισυ τον Ιανουάριο.Εχω κάνει κάτι βιβλία για έκθεση κι έχω γράψει αρκετές εκθέσεις καθώς κι για speaking κι τώρα κάνουμε βιβλία με practice tests της ελληνοαμερικανικης ένωσης.Οι διάφορες proficiency lower είναι αρκετές. Το listening δεν έχει κάποια σημαντικά διαφορά αλλα το λεξιλόγιο ανεβαίνει επίπεδο τελείως. Επίσης τα reading γίνονται πιο πολυπλοκα από τπυ lower κι η έκθεση θέλει πιο επίσημο λόγο στο proficiency.Το speaking αλλάζει τελείως γίνεται τελείως διαφορετικό τεσταρει την ικανοτητα τπυ διαλόγου σου το να συζητας με άλλον για να φτάσετε σε μια απόφαση κι βέβαια το να μπορείς να πείσεις τον εξεταστη για την επιλογή σου

Ποια βιβλία c2 έχεις κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Το άπειρο λεξιλόγιο του companion πώς το μαθαίνετε???

Εμένα όταν έδινα πριν 2 χρόνια, με βοήθαγε να διαβάζω την αγγλική μετάφραση αλλά και το παράδειγμα από κάτω. Έπειτα, στο τέλος του κάθε unit έκανα μια καλή επανάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotisr

Νεοφερμένος

Ο Panagiotisr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, έδωσε κανένας σήμερα ecpe; Θυμάται να μου πει κανείς το θέμα της έκθεσης με το φαγητό στα σχολεία; Ήθελε να σημειώσουμε τα πλεονεκτήματα των 2 επιλογών και να καταλήξουμε στη μία;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top