Προβλήματα από την έλλειψη οργάνωσης στο διάβασμα

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Πως οργανώσατε το διάβασμά σας;(αναφέρομαι στους γ λυκείου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 189234

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
θα σου πω για την θετικη που ημουν εγω,ειχα βιολογια,χημεια,φυσικη και εκθεση.Λοιπον δεν ειχα ποτε ιδιαιτερο ταλεντο στην παπαγαλια και ακομα δεν εχω οποτε αυτο με παιδευε πιο πολυ στην βιολογια,Το διαβασμα μου το κανα μετα το σχολειο αναλογα κ τις ωρες του φροντιστηριο μεχρι το βραδυ.Εχει πολυ μεγαλη σημασια να κανεις καλο προγραμμα κ στο φροντιστηριο ωστε να σε βολευουν οι ωρες και να μην σου κοβουν πολυ την μερα.Υπολογιστη δεν ακουμπουσα και πολυ μεσα στην χρονια, η αδυναμια μου ηταν το κινητο που ξεχνιομουν αρκετες φορες,οποτε θα λεγα οτι θελει και αυτο περιορισμο μεγαλο.Γενικα αν μπορεις εστω να κανεις καμια ασκηση στο σχολειο,κανε,αλλα για διαβασμα ουσιαστικο δυσκολα...ξεκουρασου καλυτερα εκει...και καλη δυναμη σε ολους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos1661

Νεοφερμένος

Ο aggelos1661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!
Τώρα ξεκινάω την τρίτη λυκείου και είμαι στην θεωρητική, είμαι από τα άτομα που δεν διάβαζαν όλα τα προηγούμενα χρόνια (κυρίως λόγω τεμπελιάς) και τώρα θέλω να μάθω να διαβάζω γιατί και η σχολή που θέλω είναι αρκετά ψηλά (Διεθνών και ευρωπαϊκών,περιφερειακών σπουδών Πάντειο όπου με τις φετινές βάσεις πήγε στα 18,141 μόρια μαζί με αγγλικά ) τι θα μπορέσω να κάνω για να μάθω σιγά σιγά το διάβασμα και να μου γίνει πιο οικείο; τι μπορώ να κάνω για να διώξω αυτή τη τεμπελιά - βαρεμάρα; στο φροντιστήριο που είμαι ο καθηγητής με έβαλε στο κατώτερο τμήμα κιόλας λόγου αυτού του θέματος.

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!
Τώρα ξεκινάω την τρίτη λυκείου και είμαι στην θεωρητική, είμαι από τα άτομα που δεν διάβαζαν όλα τα προηγούμενα χρόνια (κυρίως λόγω τεμπελιάς) και τώρα θέλω να μάθω να διαβάζω γιατί και η σχολή που θέλω είναι αρκετά ψηλά (Διεθνών και ευρωπαϊκών,περιφερειακών σπουδών Πάντειο όπου με τις φετινές βάσεις πήγε στα 18,141 μόρια μαζί με αγγλικά ) τι θα μπορέσω να κάνω για να μάθω σιγά σιγά το διάβασμα και να μου γίνει πιο οικείο; τι μπορώ να κάνω για να διώξω αυτή τη τεμπελιά - βαρεμάρα; στο φροντιστήριο που είμαι ο καθηγητής με έβαλε στο κατώτερο τμήμα κιόλας λόγου αυτού του θέματος.

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!!

Πιστεύω ότι αρχικά πρέπει να σκέφτεσαι τον στόχο σου που είναι η συγκεκριμένη σχολή. Εφόσον σκέφτεσαι τον στόχο, θα πρέπει να το κυνηγήσεις! Βλέπε το διάβασμα ως μέσο πραγματοποίησης του στόχου σου και όχι ως αγγαρεία. Σκέψου ότι είναι 1 χρόνος. Θα περάσει! 1 χρόνος πίεσης και διαβάσματος, 1 χρόνος να υπολογίσεις τις δυνατότητές σου, 1 χρόνος στον οποίο μπορείς να πραγματοποιήσεις το όνειρό σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos1661

Νεοφερμένος

Ο aggelos1661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Και πως μπορώ να ξεκινήσω σιγά σιγά αυτή τη διαδικασία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Και πως μπορώ να ξεκινήσω σιγά σιγά αυτή τη διαδικασία;
Κάθε μέρα να διαβάζεις και λίγο παραπάνω και χωρίς υπερβολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top