Ποιά είναι η γνώμη σας για το EDEXCEL;

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως συμψηφίζονται,αυτό που λες μόνο στο Michigan πρέπει να συμβαίνει,που σε κόβουν αν έχεις κοπεί σε μία ενότητα άσχετα με το πόσο καλά τα έχεις πάει στις άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Καταρχήν, χαλαρά :)
Τα parts του τεστ συμψηφίζονται. Η βάση είναι το 50% στο σύνολο (μέχρι και το C1). Αν σε κάποιο part δεν πιάσεις την βάση και πας καλύτερα σε κάποιο άλλο part, θα καλύψεις από εκεί αυτά που λείπουν. Ετσι αν στα 3 parts listening δεν πιάσεις τα 15 από τα 30 που είναι η βάση, αλλά πιάσεις πχ 12 αλλά πας καλύτερα κάπου αλλού, θα το καλύψεις. Αν δεν πας καλύτερα κάπου αλλού, να περισσέψουν οι μονάδες, sorry, next time dear :) Αυτό στο λέω γιατί είναι κριμα να χαλάσεις την ψυχολογία σου αν κάπου δεν πήγες πολύ καλά και να μην αγωνιστείς για τα υπολοιπα. Μην φρικάρεις!!! Κάτι θα επιασες κι εκεί που δεν πήγες καλά, αν δεν πας καπου καλά (μπορεί να πας μια χαρά παντού) οπότε προσπάθησε τα υπόλοιπα. Καλή σου επιτυχία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Τα πιστοποιητικά δεν είναι όλα ισάξια. Δεν μπορεί να είναι ισάξιο ένα εύκολο πιστοποιητικό με ένα δύσκολο. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ αναγνωρίζονται όλα το ίδιο από τον ΑΣΕΠ αλλά ισάξια δεν είναι. Στην αγορά εργασίας (στον ιδιωτικό τομέα) η κάθε εταιρεία μπορεί να έχει τις δικές της απαιτήσεις ως προς το ποιο πιστοποιητικό B2 δέχεται και αν τα δέχεται όλα το ίδιο, αν λαμβάνει υπόψιν το βαθμό κλπ. Για σπουδές στο εξωτερικό το μόνο πιστοποιητικό που έχει καθολική αναγνώριση είναι το FCE του Cambridge με βαθμό Α. Τα περισσότερα από τα υπόλοιπα που αναγνωρίζει ο ΑΣΕΠ δεν τα έχουν ούτε ακουστά.

Γνώμη μου είναι να κάνεις την προσπάθειά σου με το πιστοποιητικό που επέλεξες και μετά βλέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως συμψηφίζονται,αυτό που λες μόνο στο Michigan πρέπει να συμβαίνει,που σε κόβουν αν έχεις κοπεί σε μία ενότητα άσχετα με το πόσο καλά τα έχεις πάει στις άλλες.
Όχι, σε όλα τα lower συμψηφίζονται οι βαθμοί!
Φιλικά, Γιώργος! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top