[ΕΚΠΑ] Διδασκαλείο ξένων γλωσσών

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Γεια σας!

Προσπάθησα να ανοίξω μερικά από τα λίνκ που έχετε βάλει παραπάνω με πληροφορίες αλλά δυστυχώς δεν ανοίγουν...
Είδα τη λίστα με τις γλώσσες που διδάσκονται ( ουαου, πολλές! Δεν ξέρω αν είναι και τόσο καλό αυτό) και για καλή μου τύχη υπάρχουν και τα ολλανδικά και τα ισπανικά που με ενδιαφέρουν.
Επειδή πρώτη μου επιλογή είναι τα ολλανδικά, υπάρχει κανείς που να τα έχει επιλέξει, να μου πει αν αξίζει το μάθημα;
Αν καποιος έχει παρακολουθήσει και ισπανικά, του κάνω την ίδια ερώτηση.
Αλλά και γενικά, αξίζει; Ή να ψάξω καλύτερα κανένα φροντιστήριο;

Είναι πολυ καλα απλα λιγο κουραστηκο με τις 6 ωρες/βδομαδα. Σημαντικο ρολο παιζει και το ποσο ασχολεισαι απο μονος σου..επισης ο καθηγητης ο δικος μου ηταν και σε φροντιστηριο κ σε ιδιαιτερα οποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ και τις δύο, κορίτσια!!

@meloveyoudo : Εσύ έκανες ολλανδικά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ροζ ελαφαντάκι

Νεοφερμένος

Η ροζ ελαφαντάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Όντως παλαιότερα είχε forum το διδασκαλείο το οποίο είχε και ανά γλώσσα χωρισμένες τις συζητήσεις σχετικά με τα βιβλία τους καθηγητές κλπ αλλά είχα δει μια ανακοίνωση του admin που έλεγε οτι αν δεν βρισκόταν διαχειριστής για το φόρουμ -καινούριος μάλλον- θα έκλεινε εντός καποιοων ημερών όπως κ έγινε εντέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa123

Νεοφερμένος

Η natasa123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας !!Επειδη σκεφτομαι του χρονου να γραφτω στο διδασκαλειο θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος παει και να μου πει αν γινεται μαθημα και αν αξιζει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
αν καποιος ολοκληρωσει το προγραμμα της γλωσσας που επελεξε του δινουν καποιο πιστοποιητικο που μπορει να χρησιμοποησει
επαγγελματικα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις αν αξιζει τον κοπο?Θελω να κανω Δανεζικα και θελω να μου πειτε αν κανουν καλη δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Εχω ξεκινησει Σερβικα, απο το επιπεδο Α1, ειμαι αρκετα ικανοποιημενος μεχρι στιγμης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Coolcat

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θέλω να ξεκινήσω φέτος Τούρκικα (ή αραβικά) στο διδασκαλείο του εκπα. Έχει κάποιος κάποια πρόσφατη εμπειρία; Γενικά αξίζει να πάω εκεί ή να κοιτάξω για ιδιαίτερα;
 

Asha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Asha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Έχω ακούσει πολύ θετικά λόγια από γνωστούς μου που πηγαίνουν (σε άλλες γλώσσες, όχι αραβικά/τούρκικα) και είχα κι εγώ μια overall οκ εμπειρία από εκεί. Το θέμα είναι περισσότερο εσένα τι σε βολεύει και πως μαθαίνεις καλύτερα (και τι αντέχει η τσέπη σου :P ). Σε ένα φροντιστήριο είναι πιο προσανατολισμένοι στο πτυχίο πολλές φορές και το τρέχουν πολύ. Στο διδασκαλείο πάνε με πιο αργούς ρυθμούς (για τα δικά μου γούστα πολύ αργούς) αλλά κάνουν πιο σωστή δουλειά. Απλά αναλόγως και την γλώσσα, το επίπεδο κτλ μπορεί να έχει πολλά άτομα μέσα στο τμήμα (δεν θυμάμαι μέχρι πόσα είναι το ανώτατο όριο, παίζει να ναι και 30) οπότε όσο καλά και να γίνεται το μάθημα αν είναι 20+ άτομα, δεν θα μπορέσει να σου δώσει τόση προσοχή ο καθηγητής. Κάποιοι μου έχουν πειπως παίρνουν πράγματα από μαθήματα με μεγάλο γκρουπ γιατί μαθαίνουν και από τα λάθη των άλλων, είναι και αρκετές ώρες κτλ. Προσωπικά ποτέ δεν το κατάφερα αυτό, αν ήταν πολύς κόσμος μέσα στο μάθημα σε κάποιες φάσεις απλά βαριόμουν και χάζευα, οπότε πλέον κάνω ιδιαίτερα κυρίως για ξένες γλώσσες (+γλυτώνω αρκετό χρόνο). Αλλά αυτό είναι το τι σε βολεύει εσένα. Το πόσα άτομα θα είναι στο τμήμα δεν είναι στανταρ γιατί μπορεί κάποια γλώσσα απλά να μην έχει πέραση και να είναι λίγοι.
 

Coolcat

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Σκέφτομαι να ξεκινήσω αρχικά στο διδασκαλείο και βλέπουμε.. :thumbsup:
 

sayer

Νεοφερμένος

Ο sayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών Πελοποννήσου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Γεια σας,

Διάβασα ένα άρθρο ότι στο ΕΚΠΑ λειτουργεί διδασκαλείο ξένων γλωσσών με δίδακτρα από 200€ την χρονιά.

Γνωρίζει κάποιος σχετικά; Αν αξίζει, γίνεται καλή δουλειά, υπάρχει εντατικό τμήμα κτλ.

(Σε ένα μήνα θέλω να συνεχίσω τα Γαλλικά μου (C1 επίπεδο) με σκοπό να δώσω άμεσα για το πτυχίο C2)
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Γεια σας,

Διάβασα ένα άρθρο ότι στο ΕΚΠΑ λειτουργεί διδασκαλείο ξένων γλωσσών με δίδακτρα από 200€ την χρονιά.

Γνωρίζει κάποιος σχετικά; Αν αξίζει, γίνεται καλή δουλειά, υπάρχει εντατικό τμήμα κτλ.

(Σε ένα μήνα θέλω να συνεχίσω τα Γαλλικά μου (C1 επίπεδο) με σκοπό να δώσω άμεσα για το πτυχίο C2)


Για τους φοιτητες του εκπα ειναι 300 ευρω τον χρονο, για φοιτητες αλλων σχολων 330 και για τους μη φοιτητες γενικα, αν θυμαμαι καλα 450 τον χρονο. Ωστοσο, για καποιες γλωσσες, τα τμηματα που ειναι να δωσουν πτυχια (νομιζω και τα γαλλικα ειναι μεσα σε αυτες) ειναι παραπανω τα διδακτρα. Κοιτα καλυτερα στην ιστοσελιδα του διδασκαλιου.

https://www.didaskaleio.uoa.gr/
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top