Γενικό -  Μετεγγραφές- Νομική

BlueIvy_

Νεοφερμένος

Η BlueIvy_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είμαι ανθρωπιστικών και αν όλα πάνε καλά θα δηλώσω ως πρώτη επιλογή Νομική. Αν πχ. περνάω Κομοτηνή μπορώ με το κριτήριο του χαμηλού οικογενειακού εισοδήματος να κάνω μετεγγραφή σε μία πλησιέστερη πόλη π.χ Αθήνα?

Ευχαριστώ!
 

wannabelawyer

Νεοφερμένος

Η wannabelawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Μπορείς, αλλά για να έχεις ελπίδες στη Νομική Αθηνών πρέπει να ανήκεις στην πρώτη κατηγορία με τα 6 μόρια, αλλιώς λίγο δύσκολο. Σε ποια κατηγορία ανήκεις εσυ;
 

BlueIvy_

Νεοφερμένος

Η BlueIvy_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλημέρα! 6 μόρια έχω απλά όσο το ψάχνω το πράγμα και διαβάζω σχετικά με την Νομική ΔΠΘ (το πρόγραμμα σπουδών κλπ) και για την Κομοτηνή μ'αρέσει όλο και πιο πολύ οπότε δεν ξέρω αν θα κάνω αίτηση!
 

wannabelawyer

Νεοφερμένος

Η wannabelawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Αφού, λοιπόν, σ’αρέσει και μπορείς να ανταποκριθείς οικονομικά στην Κομοτηνή (ούτως ή άλλως η Αθήνα είναι πολύ ακριβότερη πόλη) σκέψου το καλά πριν κανεις την αίτηση, γιατί έτσι ίσως στερήσεις τη μετεγγραφή σε ένα παιδί που την έχει πραγματικά ανάγκη και δεν μπορεί να ανταποκριθεί οικονομικά αλλου.

Καλή τύχη σε ο,τι κανεις. :)
 

BlueIvy_

Νεοφερμένος

Η BlueIvy_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι όλοι μιλούν για το ακριβό κόστος ζωής της πρωτεύουσας και την κατάσταση "χάους" που επικρατεί. Αντίθετα, η Κομοτηνή όπως όλα δείχνουν προσφέρει ποιοτική και φθηνή ζωή και για το Πανεπιστήμιο όλοι λένε τα καλύτερα????
 

Eugen

Νεοφερμένος

Ο Eugen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Η αδελφη μου περασε διεθνων και ευρωπαικων σπουδων στο πανεπιστημιο Πειραια και εγω νομικη Κομοτηνης,ποσες ειναι οι πιθανοτητες να παρω μεταγραφη λογω της αδελφης μου?Υπαρχει περιπτωση, αν την παρω, το πανεπιστημιο στο οποιο θα μεταφερθω να μην τη δεχτει?Επισης χρειαζεται να παραβρεθώ στο ΔΠΘ για να παραδωσω τα δικαιολγητικα ή μπορω να τα στειλω με courier?
 

Θέμις

Νεοφερμένος

Η Θέμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Η αδελφη μου περασε διεθνων και ευρωπαικων σπουδων στο πανεπιστημιο Πειραια και εγω νομικη Κομοτηνης,ποσες ειναι οι πιθανοτητες να παρω μεταγραφη λογω της αδελφης μου?Υπαρχει περιπτωση, αν την παρω, το πανεπιστημιο στο οποιο θα μεταφερθω να μην τη δεχτει?Επισης χρειαζεται να παραβρεθώ στο ΔΠΘ για να παραδωσω τα δικαιολγητικα ή μπορω να τα στειλω με courier?
Με τον ισχύοντα νόμο για αδέλφια φοιτητές και αν το κατά κεφαλήν εισόδημά σας δεν είναι μεγάλο θα την πάρεις τη μετεγγραφή.
Στην άλλη ερώτησή σου δεν γνωρίζω να σου απαντήσω...
 

Eugen

Νεοφερμένος

Ο Eugen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Με τον ισχύοντα νόμο για αδέλφια φοιτητές και αν το κατά κεφαλήν εισόδημά σας δεν είναι μεγάλο θα την πάρεις τη μετεγγραφή.
Στην άλλη ερώτησή σου δεν γνωρίζω να σου απαντήσω...

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top