Γυμνάσιο: Ποια τάξη σάς άρεσε περισσότερο; Τι πρέπει να προσέχει ένας μαθητής Γυμνασίου;

Γυμνάσιο... Ποια τάξη σας αρέσει ή σας άρεσε περισσότερο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Α' Γυμνασίου

    Ψήφοι: 11 20.4%
  • Β' Γυμνασίου

    Ψήφοι: 10 18.5%
  • Γ' Γυμνασίου

    Ψήφοι: 32 59.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.9%

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
χιχι..:) Το ξερω οτι δεν γινεται να μεινω για παντα αλλα πολυ ξαφνικο μου ηρθε το ολο πραγμα :P

Σε καταλαβαινω.. Κι εγω ετσι ημουν.. Καναμε βλακειες με την κολλητη μου στο διαλειμμα, κυνηγιομασταν, παιζαμε με μπαλακια απο αλουμινοχαρτο, γελουσαμε, γαργαλιομασταν (ακομα τα κανουμε βεβαια ολα αυτα :whistle:), και ολοι μας ελεγαν ''μην κανετε σαν μωρα, γυμνασιο ειστε''... Ηθελα να τους σκοτωσω :mad::mad: 3 μηνες πριν εκαναν τα ιδια, και ξαφνικα 3 μηνες μετα αποφασισαν οτι μεγαλωσαν... Γνωμη μου ειναι να κανεις οτι θελεις. Ετσι κι αλλιως οτι και να κανεις, αν θελουνε να πουνε κατι κακο για σενα θα το πουνε, να εισαι σιγουρη. Εγω με την παρεα μου αμα μας πιασει, οχι δημοτικο, νηπιαγωγειο ειμαστε... Εμεις που παμε τριτη, ποσο μαλλον εσεις που ειστε πρώτη!!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Αυτά δεν μπορώ κι εγώ που ξαφνικά όλοι μεγαλώνουνε. Βρίζουνε, ερωτεύονται, δεν θέλω με τπτ να γίνω έτσι... (Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις:))
Μεγαλώνω δεν σημαίνει απαραίτητα βρίζω, ερωτεύομαι ή γίνομαι ψώνιο. Αυτά σημαίνουν νομίζω ότι μεγαλώνω και θέλω να το παίξω μεγάλος κάνοντας πράγματα που πολλές φορές δεν συνάδουν με την ηλικία μου.
Για εμένα μεγαλώνω σημαίνει ωριμάζω, φέρομαι ανάλογα με την ηλικία μου και αναλαμβάνω τις ευθύνες που μου αναλογούν χωρίς ωστόσο να χάνω την παιδικότητα μου (δεν κάνω λόγο για αθωότητα, γιατί με αυτά που ακούει και βλέπει κανείς στις μέρες μας λίγο δύσκολο να την διατηρήσει). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μεγαλώνω δεν σημαίνει απαραίτητα βρίζω, ερωτεύομαι ή γίνομαι ψώνιο. Αυτά σημαίνουν νομίζω ότι μεγαλώνω και θέλω να το παίξω μεγάλος κάνοντας πράγματα που πολλές φορές δεν συνάδουν με την ηλικία μου.
Για εμένα μεγαλώνω σημαίνει ωριμάζω, φέρομαι ανάλογα με την ηλικία μου και αναλαμβάνω τις ευθύνες που μου αναλογούν χωρίς ωστόσο να χάνω την παιδικότητα μου (δεν κάνω λόγο για αθωότητα, γιατί με αυτά που ακούει και βλέπει κανείς στις μέρες μας λίγο δύσκολο να την διατηρήσει). :)


Συμφωνω αλλα οι αλλοι δεν το καταλαβαινουν :)

Σε καταλαβαινω.. Κι εγω ετσι ημουν.. Καναμε βλακειες με την κολλητη μου στο διαλειμμα, κυνηγιομασταν, παιζαμε με μπαλακια απο αλουμινοχαρτο, γελουσαμε, γαργαλιομασταν (ακομα τα κανουμε βεβαια ολα αυτα :whistle:), και ολοι μας ελεγαν ''μην κανετε σαν μωρα, γυμνασιο ειστε''... Ηθελα να τους σκοτωσω :mad::mad: 3 μηνες πριν εκαναν τα ιδια, και ξαφνικα 3 μηνες μετα αποφασισαν οτι μεγαλωσαν... Γνωμη μου ειναι να κανεις οτι θελεις. Ετσι κι αλλιως οτι και να κανεις, αν θελουνε να πουνε κατι κακο για σενα θα το πουνε, να εισαι σιγουρη. Εγω με την παρεα μου αμα μας πιασει, οχι δημοτικο, νηπιαγωγειο ειμαστε... Εμεις που παμε τριτη, ποσο μαλλον εσεις που ειστε πρώτη!!!!! :P

Και εγω αυτα δεν αντεχω, τα πως μεγαλωσε και πηγε γυμνασιο και ειναι ολοκληρη γυνακα:mad: Τι λετε καλε εγω μικρουλακι ειμαι ακομα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alonel

Νεοφερμένος

Η alonel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
οι καλυτερες αναμνησεις ειναι απο το σχολειο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
οι καλυτερες αναμνησεις ειναι απο το σχολειο..

Ναι. Αν και η κάθε φάση της ζωής, αφήνει καλές αναμνήσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κώστας Σαμ.

Νεοφερμένος

Ο Κώστας Σαμ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Κοίτα. Το γυμνάσιο είναι τελείως διαφορετικό απο το δημοτικό. Στην πρώτη γυμνασίου να είσαι προσεκτική στην αρχή, ώστε να κατανοείς τα μαθήματα. Αν τα πιάσεις από την αρχή, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Επίσης να είσαι ήσυχη για να σε πάρουν με καλό μάτι οι καθηγητές. Οι υπόλοιπες τάξεις είναι συνέχεια της πρώτης γυμνασίου. Απλά λίγο πιο δύσκολες και με πιο πολύ διάβασμα...

Και μία προσωπική συμβολή:
Να είσαι επιμελής στα μαθήματά σου και να μην πηγαίνεις αδιάβαστη με την δικαιολογία "αυτό κάνουν και οι υπόλοιποι" Θέσε τώρα τις σωστές βάσεις ώστε να μπορείς να συνεχίσεις στο λύκειο σχετικά πιο εύκολα από αυτούς που διαβάζουν. Καλύτερα να σε λένε φυτό (ίσως νιώθεις και κάπως πολλές φορές), όμως να ξέρει ότι το διάβασμα είναι για το καλό σου. Εσύ θα μορφωθείς ενώ οι άλλοι θα είναι αμόρφωτοι. όσο είσαι στην εφηβική ηλικία δεν μπορείς να το καταλάβεις αυτό. Αν μεγαλώσεις όμως και δεν έχεις μορφωθεί, θα κτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο και θα λες "τι βλ@κεια έκανα"... ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λυδία Σύρρου

Νεοφερμένος

Η Λυδία Σύρρου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά! Λοιπόν, εγώ είμαι τρίτη γυμνασίου και διαπιστώνω ότι τα πρωτάκια μας είναι υπερβολικά ψαρωμένα . Πώς να τα βοηθήσω να νιώθουν πιο άνετα και να μην φοβούνται τόσο εμάς τους μεγαλύτερους; Απαντήστε παρακαλώ και πείτε μου την γνώμη σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Λοιπόν, εγώ είμαι τρίτη γυμνασίου και διαπιστώνω ότι τα πρωτάκια μας είναι υπερβολικά ψαρωμένα . Πώς να τα βοηθήσω να νιώθουν πιο άνετα και να μην φοβούνται τόσο εμάς τους μεγαλύτερους; Απαντήστε παρακαλώ και πείτε μου την γνώμη σας.

Χαχαχ ελα, λες και δεν θυμασαι τον εαυτο σου 2 χρονια πριν στην ίδια θέση.. ;) Κι εγω Γ' ειμαι και το βλέπω.. Βασικά εγώ βλέπω οτι χωρίζονται σε δύο κατηγορίες: Τα ''ψαρωμένα πρωτάκια'', που είναι γενικά χαμηλών τόνων και δεν έχουν βγεί ακόμα από το αυγό, και τα πρωτάκια που την έχουνε δεί κοσμοκράτορες και έχουν γνώμη για όλους και για όλα.. Προσωπικά η δεύτερη κατηγορία μου την σπάει, γιατι στην ουσια δεν ξερουν τίποτα, και ετσι τους αποφεύγω.. Αλλα η πλειοψηφία ανήκει στην πρώτη και εμενα μαρεσει λίγο.. :worry: Μου θυμίζει τον εαυτό μου, κι εγω έτσι ήμουνα... :redface::redface:
Εγώ είμαι φίλη με τα περισσότερα πρωτάκια και τους μιλάω καννικά, δεν το παίζω και καλα ''υπεράνω'' όπως κάνουν οι περισσότεροι γιατι ουσιαστικά κι εγω ενα τιποτα είμαι, τι είμαι, ούτε καν 2 χρόνια διαφορά δεν έχουμε με τα περισσότερα.. Το θέμα είναι να μην τους κάνεις να νιώθουν κατώτεροι, και όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.. Γιατί εντάξει, μπορεί να μην έχουμε και καμία τρελή ηλικία κι εμεις (ούτε καν 15 δεν είμαστε), και δεν έχουμε και καμια τρελή υπεροχή, αλλά αυτοί κακά τα ψέματα έτσι μας βλέπουνε :P:P:P

Τωρα στο τι να κάνεις, να τους μιλάς κανονικά και οχι σαν μωρα (θελω να σκοτωσω όποιον το κάνει), να προσπαθήσεις να τα προσεγγίσεις λίγο και αν τυχει να μιλήσεις καμιά φορα με κανέναν μετά όταν τον βλέπεις να του χαμογελάς, να το χαιρετάς κλπ, να προσπαθήσεις να σε μάθουνε, ξερεις.. Να μην το παίζεις απόμακρη που μιλας με τους λίγους ''εκλεκτούς'' της ηλικίας σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ευγενια μερμιρη

Νεοφερμένος

Η ευγενια μερμιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
το γυμνάσιο είναι τόσο ωραίο και το λατρεύω ;) αλλα από την αδερφή μου έμαθα ότι το λύκειο είναι ποιο γαμάτο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το γυμνάσιο είναι τόσο ωραίο και το λατρεύω ;) αλλα από την αδερφή μου έμαθα ότι το λύκειο είναι ποιο γαμάτο :)

Ετσι είναι! Θα το μάθεις στην πορεία. 8)

Βασικά από το γυμνάσιο αγαπημένη μου τάξη ήταν η β' ή η γ'...

Από το λύκειο η β'... Τέσπα... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mr.magic

Νεοφερμένος

Ο mr.magic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
κι εγώ μια από τα ίδια...
α γυμνασίου φέτος...
από όσο θα έχεις δει δεν είναι κάτι σπουδαίο...
ισα ισα που είναι πιο ωραίο από το δημοτικό :)
άσε που μπαίνουμε στην εφηβεία και έχουμε δικαιολογία να είμαστε λίγο άτακτοι... XD
κι εγώ είχα άγχος στην αρχή αλλα μόλις είδα τους φίλους μου ένιωσα να με υποστηρίζουν και συνήλθα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω γ γυμνασίου.
Οκ είσαι εκεί στην ποιοι μεγάλη τάξη του γυμνασίου και πας προς το λύκειο που είναι μια νέα αρχή.
Αλλά βασικά μου άρεσε η γυμνασίου δε ξέρω γιατί.
Στην α γυμνασίου σου προτείνω να προσέχεις ποιο πολύ στα αρχαία γιατί μου φάνηκαν δύσκολα αλλά αυτό να το κάνεις για όλο το γυμνάσιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ψηφίζω Ά γυμνασίου!Πήγαμε πενταήμερη στο εξωτερικό και γενικά περνούσαμε ΤΕΛΕΙΑ!!Ήταν και η πρώτη χρονιά στο γυμνάσιο!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Α γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Γ γυμνασίου μακράν η ωραιότερη. Βασικά θα έλεγα Α<<Β<Γ γυμνασίου.

Α γυμνασίου ήταν βέβαια και η περίοδος προσαρμογής και κοινωνικοποίησης κι εγώ ομολογώ πως τότε ήμουν υπερβολικά διστακτικός, ντροπαλός και κλειστός απέναντι σε άλλους. Ήταν και το γεγονός ότι κάποιοι συμμαθητές με χλευαστικά και προσβλητικά λόγια μου έκαναν τη ζωή δυσκολη για λόγους που δεν καταλαβαίνω και αυτό δυσχέραινε την κατάσταση, ειδικά τότε που αφενός τα παιδιά βρίσκονται σε μια ανώριμη ηλικία και αφετέρου εγώ ήμουν πάρα πολύ ευαίσθητος και οτιδήποτε μου έλεγε ο άλλος με πείραζε πολύ και δεν μπορούσα να αμυνθώ αποτελεσματικά.

Β γυμνασίου τα πράγματα ήταν καλύτερα, αν και τότε αντιμετώπιζα το χειμώνα πρόβλημα βάρους. Αλλά και πάλι, ένιωθα αρκετά απομονωμένος από τους υπολοίπους, αν και σταδιακά συμμετείχα σε συζητήσεις κλπ.

Γ γυμνασίου ήταν για μένα η καλύτερη χρονιά στο γυμνάσιο (νομίζω και γενικά στη σχολική μου περίοδο). Ήμασταν πλέον οι μεγάλοι, γνωριζόμασταν μεταξύ μας αρκετά καλύτερα και όλοι ήμασταν συναισθηματικά πολύ πιο ώριμοι. Έγινα πιο θαρραλέος, πιο κοινωνικός, πιο ανοιχτός.

Να σημειωθεί ότι η κατάταξή μου στην πρώτη σειρά θα μπορούσε να ισχύει και για τους ελέγχους μου: 17.2, 18.75 και 19.6 ΓΜΟ αντίστοιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.


Οι αναμνήσεις από το σχολείο!
 

Νικόλας Ραπ.

Νεοφερμένος

Ο Νικόλας Ραπ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Λοιπον, σε λιγες (παααραα πολυ λιγες) μερες αρχιζει το σχολειο! Και οπως καταλαβατε θα παω Α' Γυμνασιου :) Θελω να μου πειτε ποια ταξη σας αρεσε περισσοτερο, τι θα επρεπε να προσεξω και γενικα τη γνωμη σας :smartass:


Καταρχήν, η τρίτη τάξη είναι η πιο καλή από μεριάς ότι έχει πιο ενδιαφέρονται μαθήματα, ξεφορτώνεσαι την γεωγραφία και γενικά είσαι πιο δεμένος με τους συμμαθητές σου.
Επίσης, αν και θέλει περισσότερο διάβασμα, μην ανησυχείς καθότι αν είσαι λίγο έξυπνη (δηλ. πονηρή) δεν θα χρειάζεσαι σχεδόν καθόλου διάβασμα γιατί αν και πρέπει για τα 4 βασικά μαθήματα να είσαι διαβαστερή δηλαδή να κάνεις όλες τις ασκήσεις και να κουτσομαθαίνεις περίπου τι λέει το κείμενο (εκτός στην ιστορία που πρέπει να την μαθαίνεις απ' έξω), στα υπόλοιπα μαθήματα δεν υπάρχει πρόβλημα: απλά πρέπει να μην προκαλείς προβλήματα στο σχολείο και την τάξη, να το παίζεις χαμηλών τόνων και να διαβάσεις για τα τελικά διαγωνίσματα.
Καλή αρχή στην έναρξη της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσής σου!
Νικόλας Ραπ.​
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Καταρχήν, η τρίτη τάξη είναι η πιο καλή από μεριάς ότι έχει πιο ενδιαφέρονται μαθήματα, ξεφορτώνεσαι την γεωγραφία και γενικά είσαι πιο δεμένος με τους συμμαθητές σου.
Επίσης, αν και θέλει περισσότερο διάβασμα, μην ανησυχείς καθότι αν είσαι λίγο έξυπνη (δηλ. πονηρή) δεν θα χρειάζεσαι σχεδόν καθόλου διάβασμα γιατί αν και πρέπει για τα 4 βασικά μαθήματα να είσαι διαβαστερή δηλαδή να κάνεις όλες τις ασκήσεις και να κουτσομαθαίνεις περίπου τι λέει το κείμενο (εκτός στην ιστορία που πρέπει να την μαθαίνεις απ' έξω), στα υπόλοιπα μαθήματα δεν υπάρχει πρόβλημα: απλά πρέπει να μην προκαλείς προβλήματα στο σχολείο και την τάξη, να το παίζεις χαμηλών τόνων και να διαβάσεις για τα τελικά διαγωνίσματα.
Καλή αρχή στην έναρξη της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσής σου!
Νικόλας Ραπ.​


Όλο το γυμνάσιο είναι ωραίο!!!Ημουν σημαιοφόρος στην Γ γυμνασίου!
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.

Νικόλας Ραπ.

Νεοφερμένος

Ο Νικόλας Ραπ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τριτοβάθμιας εννοείς


Όχι, αφού λέγοντας: "Και οπως καταλαβατε θα παω Α' Γυμνασιου" εννοεί πως θα αρχίσει το γυμνάσιο και ως γνωστόν:

Στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση ανήκουν οι σπουδές σε Νηπιαγωγείο και Δημοτικό
Στην Δευτεροβάθμια εκπαίδευση ανήκουν οι σπουδές στο Γυμνάσιο και το Γενικό ή Επαγγελματικό Λύκειο
Στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση ανήκουν οι σπουδές σε Πανεπιστήμια και Πολυτεχνία (ΑΕΙ), σε Τεχνολογικά Εκπαιδευτικά Ιδρύματα (ΤΕΙ), σε Ακαδημίες και στο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο (ΕΑΠ).
Στην τριτοβάθμια εκπαίδευση επίσης ανήκουν και οι μεταπτυχιακές και διδακτορικές σπουδές.

Άρα εγώ ήμουν εξαρχής σωστός και εσύ με διόρθωσες λανθσμένα.
Σε παρακαλώ όταν δεν γνωρίζεις κάτι μην μιλάς γιατί φαίνεσαι ξερόλας και ισχυρογνώμων.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top