Ποιο είναι το πιο εύκολο Πιστοποιητικό (Γ2) για πρόσληψη στο Δημόσιο;

maria200

Νεοφερμένος

Η maria200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Θα ήθελα να αποκτήσω proficiency c2 αγγλικων .Θα το ήθελα για διαγωνισμούς ασεπ.Ποιο είναι το πιο βατό και φιλικό προς εξεταζόμενο.Έχω ακούσει για LRN TIE NOCN.Με έξι μήνες προετοιμασίας απο επίπεδο Β2 πιστεύετε ότι θα ανταποκριθώ;
 

Guest 210267

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για το δημόσιο τουλάχιστον νομίζω ότι σχεδόν όλα τα C2 έχουν την ίδια αναγνώριση νομικά.

Λοιπόν έχω περασει από διάφορες εξετάσεις και για μένα οι πιο εύκολες ήταν: toeic>edi>pte general
 

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Πιστεύω το LRN. Μπορείς πάντως να μπεις στην ιστοσελίδα του LRN και να βρεις past papers, ώστε να δεις πώς σου φαίνεται σε επίπεδο δυσκολίας.
 

Helen93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Γειά σας.
Θέλω μια γνώμη ρε παιδιά γιατί κάθομαι και ψάχνω τα πτυχία μόνη μου. Συγκεκριμένα όσα αναγνωρίζουν ται από τον Ασεπ. Κάποια στιγμή μέσα στο 2022 (δε ξέρω ακόμα) θα βγει προκήρυξη που με απασχολεί .τα αγγλικά τα έχω αφήσει από το λύκειο σε επίπεδο Lower.Όχι ότι είμαι άσχετη τελείως πλέον αλλά οκ το ξέρω δεν είναι και εύκολο το C2 τώρα και άμεσα. Το χαρτί το θέλω κυρίως για τη προκήρυξη. Υπάρχει κάποιο σχετικά "πιο εύκολο" και να δίνει και το πιστοποιητικό άμεσα? :/
Μου άρεσε το nocn(απλά δε το δίνουν άμεσα) κ το nocn έστω να πάρω advanced κ λοουερ δλδ.

Ευχαριστώ!!
 

n1ki20

Νεοφερμένος

Η n1ki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Έχω ακούσει για το LTE αλλά δεν ξέρω περισσότερα. Εγώ το Nocn θα δώσω τον Μάιο γιατί για Δεκέμβριο δεν πρόλαβα την προθεσμία. Το Nocn πάντως για μένα είναι γελοίο. Το Β2 το πήρα στην Α Λυκείου έχω να ασχοληθώ συστηματικά με αγγλικά από το 2006 και εκανα τα past papers πολύ εύκολα. Απλά θέλει προσοχή στο reading πχ σε μπερδεύουν οι ερωτήσεις.
 

Helen93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Κι εγώ το είδα λίγο αυτό αλλά προσωπικά δε θέλω να ανακατευτώ καθόλου με τη συγκεκριμένη μπιζνα.
To nocn είναι χαμηλότερου επιπέδου αντικειμενικά. Εννοώ δεν ανταποκρίνεται ουσιαστικά κ σε επίπεδο c2. Φαίνεται βέβαια ενδιαφέρον.
Ευχαριστώ πολύ που απάντησες καλή επιτυχία και σε σένα!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης, έχει πάρει παράταση μέχρι Κυριακή το nocn!! Προλαβαίνεις!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Helen93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Σκέφτομαι να δώσω και το toeic, με εξάσκηση εννοείται και στην αντίστοιχη θεματολογία του. Τι λέτε;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Γιατί δεν δίνεις απλά το Michigan/ Cambridge?
 

Αναστασία197

Νεοφερμένος

Η Αναστασία197 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 93 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.

Αναστασία197

Νεοφερμένος

Η Αναστασία197 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Όντως είναι μια από τις πιο δύσκολες ? Εγώ καταρχάς μόνο αυτές γνωρίζω . Ποιες άλλες αναγνωρίζονται κ είναι εύκολες?
Τσέκαρε!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Τσέκαρε!
Ευχαριστώ πολύ !
 

Helen93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top