Βουλή των Εφήβων

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ πάλι σκέφτομαι να δωσω μια έκθεση που έγραψα φέτος (γυρω στις 800 λέξεις), ρώτησα στο σχολείο πώς στο καλό τη στέλνουμε αλλα δε βρέθηκε κάποιος να με διαφωτίσει...
Πρέπει να γίνει μέσω του σχολείου ή μπορώ και μόνη μου; :D

Οκ γράψτε άκυρο! Βιάστηκα να ρωτήσω!

Απλά επιβεβαιώστε μου σας παρακαλώ αν μπορείτε.... το Μάρτιο στέλνονται οι Εκθέσεις..; Και αν τελικα μπορώ να τη στείλω και εκτός σχολείου...;


Δικαίωμα συμμετοχής στο πρόγραμμα έχουν μόνο μαθητές Β' Λυκείου, οι οποίοι σε συνθήκες εξετάσεων (στο σχολείο, με επιτήρηση) γράφουν επί 3 ώρες μια Έκθεση επί συγκεκριμένου θέματος, με πολιτικό και ορθολογικό λόγο (οχι φιλολογίες...), η οποία φεύγει μέσω σχολείου για αξιολόγηση. Αυτό γινεται το Μάρτιο κάθε σχολικής χρονιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Menia23899

Νεοφερμένος

Η Μένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Χμ.. κατάλαβα ευχαριστώ! Του χρόνου δηλαδη μπορούμε να πάρουμε μερος!
Δηλαδή εμένα η έκθεση μου εχει να κανει με την εφηβεια... δεν τη δεχονται...;
(αν και βασικα αν δε μπορω να εχω την εκθεση μαζι μου στις τρεις αυτες ωρες.. να την αντιγραψω τουλαχιστον.... :( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πρέπει να πραγματεύεσαι κάτι συγκεκριμένο. Η εφηβεία είναι πολύ γενικό και δεν είναι πρόβλημα που καλείσαι να λύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Menia23899

Νεοφερμένος

Η Μένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πραγματευομαι τα προβληματα που αντιμετωπιζουν οι εφηβοι και οι γονεις με αυτους και τις ηλικιακες διαφορες.. κατι τετοιο δλδ δεν ειναι αποδεκτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πραγματευομαι τα προβληματα που αντιμετωπιζουν οι εφηβοι και οι γονεις με αυτους και τις ηλικιακες διαφορες.. κατι τετοιο δλδ δεν ειναι αποδεκτο;


Εντάξει, ημιαποδεκτό. Κάτι πιο συγκεκριμένο και πρωτότυπο θα ήταν καλύτερο. Δε μπορείς να φανταστεις ποσες χιλιάδες συμμετέχοντες γράφουν περί Εφηβείας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Effie_M<3

Νεοφερμένος

Η Effie_M<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
:mad: Κλήρωση??????? Καλά, είμαστε σοβαροί? "Υποτίθεται" ότι στη Βουλή των εφήβων πρέπει να πετυχαίνουν τα πιο αξιόλογα δοκίμια....Όχι και κλήρωση!

Έ-Λ-Ε-Ο-Σ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
:mad: Κλήρωση??????? Καλά, είμαστε σοβαροί? "Υποτίθεται" ότι στη Βουλή των εφήβων πρέπει να πετυχαίνουν τα πιο αξιόλογα δοκίμια....Όχι και κλήρωση!

Έ-Λ-Ε-Ο-Σ!!!


Περνάνε τα πιο αξιόλογα και μετά, λόγω υπεράριθμου, κληρώνονται τυχαία κάποια απο αυτά. Αυτά που κληρώνονται ειναι αξιόλογα ούτως ή άλλως. Οπότε όποια 300 απο αυτά και να βγουν είναι το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conundrum

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Τελικά μηπωσ γνωρρίζει κανένασ από εσασ αν οι αναπληρωματικοί καλούνται να συμμετάσχουν στο προγραμμα?
Δηλαδή εγω ως πρωτη αναπληρωματική θα ειδοποιηθώ σε περιπτωση που καποιοσ τακτικοσ δεν θελει να συμμετάσχει ωστε να παρω την θεση του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, μαλλον ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται να μάθω την βαθμολογία της έκθεσής μου;
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν υπήρχε βαθμολογία,κάποια δοκίμια πέρασαν και κάποια όχι.Αν ξέρεις τον κωδικό σου εδώ μπορείς να δεις να είχες μπει στην κλήρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν βαθμολογούνται. Απλά χωρίζοντες σε αυτες που περνάνε στη φαση της κλήρωσης και σ'αυτές που δεν περνάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η βουλή των εφήβων.. όταν δείχνουν συνεδριάσεις στην τηλεόραση είναι σαν να βλέπεις κωμωδία.. οι μισοί κοιμούνται, άλλοι είναι στον κόσμο τους κλπ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
φετος παρακολουθησα για λιγο τις ομιλιες των μαθητων στη βουλη των εφηβων και δεν μου εκανε και τοση εντυπωση. φαινοταν οτι λιγα ηταν τα ατομα που μιλουσαν για κατι απο εμπειρια ή αληθινη ανησυχια και οχι μονο και μονο επειδη "γι' αυτα μιλανε ολοι". τα περισσοτερα παιδια πιστευω ασχοληθηκαν μονο και μονο για να πανε εκει και να σταθουν στο βημα, λιγοι ηταν αυτοι που πραγματικα ηθελαν να θιξουν καποιο σοβαρο θεμα με σκοπο να κινησουν ενδιαφερον και να δημιουργησουν προβληματισμο. προσωπικη μου εκτιμηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, η Βουλή των Εφήβων είναι ένας πολύ καλός θεσμός. Δίνει τη δυνατότητα έκφρασης νέων ιδεων και φρέσκων απόψεων, κάτι που λείπει από τη σημερινή κοινωνία.

Ας μην ασκούμε λοιπόν τόσο έντονη κριτική στους έφηβους βουλευτές. Είναι σίγουρα καλύτεροι από τους συνομηλίκους τους που ξημεροβραδιάζονται στις κεφετέριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Είναι σίγουρα καλύτεροι από τους συνομηλίκους τους που ξημεροβραδιάζονται στις κεφετέριες!

αυτο εννοειται! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Καλησπερα,μπορειτε να με ενημερωσετε για την βουλη των εφηβων?
Ποσα παιδια παιρνουν απο καθε σχολειο?
και τι πρεπει να κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotinipapa

Νεοφερμένος

Η fotinipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Γεια σας!
Λοιπόν στις 31/3 έληγε η προθεσμία ολοκλήρωσης των εργασιών για τις φετινές εργασίες της Βουλής.
Ξέρει κανείς μετά από πόσες μέρες περιπου γίνεται η κλήρωση ;
Επίσης αν κάποιος κληρωθεί βουλευτής πηγαίνει μαζί με τον καθηγητή σύνδεσμο στην Αθήνα ή χωρις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Προφανώς θα σε ενημερώσουν απο το σχολείο σου για το πότε θα γίνει η κλήρωση ή αλλιώς χτύπα ενα τηλέφωνο 210.3735224 και 210.3735226 (9.00 έως τις 15.00) για να ρωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top