Τι τσάντα να πάρω φέτος;

Mv.65

Νεοφερμένος

Η Mv.65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αυτό σκεφτόμαστε μάλλον όλου 10 μέρες πριν το σχολείο
το χρώμα το σχέδιο η πόσες θήκες πρέπει να έχει και όλα αυτά τα κουραστικά [...] σας ικετευω :( να κοιταξετε το θεμα για το πως ειναι καλητερες οι σχολεικες τσαντες οχι να το προσπερασετε λεγοντας μιαοποιαδιποτε δικεολογια.

Πραγματικά κάτι τέτοιο θα σκεφτόμασταν όλοι στα 4-5 πρώτα χρόνια του δημοτικού. Στην ηλικία σου οι έφηβοι υποτίθεται πως πρέπει να σκέφτονται λίγο πιο σοβαρά πράγματα για την ερχόμενη σχολική χρονιά :fool: ... Αν όμως ψάχνεις τσάντα για έναν λόγο καθαρά πρακτικό και όχι για θέμα μόδας/καταναλωτισμού τότε προτείνω μία τσάντα με πολλαπλές θήκες (για τετράδια, μικροπράγματα κ.τ.λ.) και ενίσχυση στους ώμους.
Υ.Γ. Προσοχή στο πως φοράμε την τσάντα: ΠΟΤΕ στον έναν ώμο, και το μήκος των λουριών πρέπει να είναι προσαρμοσμένο ανάλογα με το ύψος μας (ελάχιστα μακρύτερα) :clapup:

Έχεις δίκιο, ένα μόνο φλαμίνγκο θα αρκούσε.

Βέβαια πάντα υπάρχουν κι άλλες πιο ... ριζοσπαστικές λύσεις.


Μην πας μακριά... Τα τελευταία χρόνια στα σχολεία τα παιδιά (γυμνασίου & λυκείου) κουβαλούσαν την ημέρα του αγιασμού τα καινούργια σχολικά βιβλία μέσα σε σακούλες απορριμάτων. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Screenshot_20170823_133649.png
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγω προσωπικά εχω μια τσάντα eastpak απο την πρώτη γυμνασίου την οποία δεν θέλω να αποχωριστω με τιποτα γιατι 1. ειναι ακομα σε πολυ καλη κατασταση παρόλο που την εχω χρησιμοποιήσει παρα πολυ 2. λατρεύω το χρώμα της (ενα πολυ ωραιο μωβ :redface: ) 3. μετα απο τοσο καιρο ειμαι συναισθηματικά δεμένη μαζί της :P Την χρησιμοποιώ ακομα αν πρεπει να κουβάλησω πολλα τετράδια ή πραγματα στη σχολη αλλα αγόρασα σχετικα πρόσφατα αλλη μια τσάντα πλάτης για λαπτοπ. Αν δεν χρειάζεται να εχω μαζί μου πολλα πραγματα,χρησιμοποιώ μια απλή τσάντα πλάτης μεν αλλα που μπορει να φορεθεί και σε μια έξοδο.


Update σχετικά με την eastpak, είναι ακόμα σε εξαιρετική κατάσταση :hehe: Στο σχολείο ετσι και αλλιως τα περισσότερα βιβλία θα μένουν κάτω από το θρανίο, να πάρετε μια eastpak ή polo που θα σας κρατήσουν χρόνια. Στη σχολή who cares τι τσάντα έχετε (ή δεν έχετε :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Update σχετικά με την eastpak, είναι ακόμα σε εξαιρετική κατάσταση :hehe: Στο σχολείο ετσι και αλλιως τα περισσότερα βιβλία θα μένουν κάτω από το θρανίο, να πάρετε μια eastpak ή polo που θα σας κρατήσουν χρόνια. Στη σχολή who cares τι τσάντα έχετε (ή δεν έχετε :P )

Είχα κι εγώ μια eastpak από την 6η δημοτικού, και για όλα τα σχολικά μου χρόνια. Αψεγάδιαστη. Την χρησιμοποίησα και λίγο στο πανεπιστήμιο, εώς ότου πήρα backpack για laptop, μιας και το κουβαλούσα συχνά. Πλέον την χρησιμοποιώ πολύ σπάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top