Ιδιαίτερα και φροντιστήρια στη Γ' Λυκείου

Secret Life

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Και να μην κάνεις καλοκαιρι μαθημα, θα προλαβεις νακανεις επαναληψεις στο τελος (τουλαχιστον για θετικη που ξερω κι εγω) και με 5 ωρες την εβδομαδα στα μαθηματικα πχ. Οποτε οσες ωρες και να κανεις το καλοκαιρι ειναι υπεραρκετες.. Κι εγω στη θεση σου ομως θα ξεκουραζομουν εστω και το μισο καλοκαιρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Ο λογος που αποφάσισα να κανω ιδιαιτερο ειναι κυριως οτι στο φροντιστήριο εβλεπα ασκησεις που εγω ειχα κανει με αποτελεσμα να υπαρχει χασιμο χρονου.. Εννοείται πως σκοπευω να διαβασω πολυ εξαλλου δεν υπάρχει λόγος να δωσεις τοσα λεφτα και να μην διαβαζεις..Θα κανω κ το καλοκαιρι σιγουρα σε ολα τα μαθηματα και μαθηματικα λογικα θα κανω και καλοκαίρι και μες την χρονια 4 ωρες ιδιαιτερο..Ρωταω αν φτανουν για να βγει η υλη κ να γινουν επαναλήψεις γιατι στο φροντιστηριο μας ειχαν πει οτι ιανουαριο θα τελειωναμε την υλη κ θα αρχιζαμε επαναλήψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Για κάποιον που δίνει δεύτερη φορά, πόσες ώρες φροντιστήριο πιστεύετε ότι πρέπει να κάνει; Είμαι κατεύθυνση ανθρωπιστικών σπουδών (με 4ο μάθημα τα λατινικά). Εγώ λέω: 2 ώρες έκθεση, 2 ώρες γνωστό, 2 ώρες άγνωστο, 2 ώρες ιστορία, 1,5 ώρα λατινικά. Αλλά επειδή το γνωστό και την ιστορία τα έχω χιλιοπεράσει (δλδ δεν τα βλέπω για πρώτη φορά), μήπως είναι υπερβολή το δύωρο; Μήπως είναι καλύτερο να βάλω 1 ώρα ιστορία και 1 ώρα γνωστό (ή έστω 1,5) και ότι αφαιρέσω από αυτά να τα βάλω στο άγνωστο; Εσείς τι λέτε;

Οχ! Μόλις συνειδητοποίησα ότι το ποστ αυό αφορά την β λυκείου. Συγγνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

evelina p.

Νεοφερμένος

Η evelina p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
γεια σας παιδια!! ειμαι αποφοιτη της β λυκειου και θεωρητικη και τωρα θα παω τριτη. θα ηθελα να ρωτησω ποια μαθηματα ειναι αναγκαιο να κανει καποιος για να γραψει καλα στις πανελλαδικες και να περασει ψυχολογια (18.000 μορια περιπου). μου λενε στο φροντιστηριο που παω οτι πρεπει να κανω και ιστορια εκτος απο αρχαια, εκθεση και λατινικα. συμφωνειτε με αυτο; επισης εκθεση ειναι απαραιτητο να κανεις; εχω μπερδευτει παρα πολυ οχι μονο γιατι τα χρηματα ειναι πολλα αλλα και για τις ωρες που βγαινουν συνολικα 13. ευχαριστω!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Γεια σου και καλή επιτυχία προκαταβολικά!! Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσω, αλλά θα σου πω την επιτυχία μου με το παλιό σύστημα! έκανα φροντ άγνωστο, λογοτεχνία, λατινικά -αλλά όχι κανονικά, μόνο για να λύνω απορίες κλπ- και ιστορία...
Γνωστό δεν έκανα, ούτε και βιολογία γενικής, και τελικά συγκέντρωσα αρκετά μόρια για να περάσω άνετα στη σχολή μου.
Γενικά πιστεύω ότι καλό είναι να κάνεις άγνωστο, γιατί στο σχολείο δυστυχώς δεν αρκεί ο χρόνος για να γίνει η απαραίτητη προετοιμασία -2 ώρες τη βδομαδα για λιγότερο από 45'.
Το ίδιο ισχύει και για την έκθεση -αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι δυνατόν να γράψεις χωρίς φροντιστήριο, απλά κάτι τέτοιο απαιτεί περισσότερη προσωπική προσπάθεια.
α, και λατινικά καλό είναι αν δεν κάνεις κανονικά, να έχεις κάποιον να σου δίνει κατευθύνσεις...ασκήσεις, μεθοδολογία επίλυσης των δύσκολων συντακτικών ασκήσεων...αυτά. Τώρα ιστορία και γνωστό, θεωρώ μπορείς και χωρίς φροντιστήριο, με ένα καλό βοήθημα σε συνδυασμό με το study4exams.
-προσωπική μου γνώμη, έτσι? :P

ΥΣ; σ' αυτό που λες για τις ώρες έχεις πολύ δίκιο...πιστεύω ότι αν είσαι όλη μέρα φροντιστήριο -μεταφορικά μιλώντας, μην παρεξηγηθούμε :P - δεν έχεις χρόνο να διαβάσεις, πράγμα που -πάλι κατά τη γνώμη μου- είναι βασικότερο από το φροντιστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

evelina p.

Νεοφερμένος

Η evelina p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ. Βασικα ο καθηγητης στο φροντιστηριο με απογοητευει και δεν μου λεει οτι μπορω χωρις μαθημα στην ιστορια. Αλλα εγω πιστευω οτι με ενα βοηθημα και καμια σημειωση αν χρειαστει κατι θα βγει. Βεβαια κανεις δεν θα πει οτι γινεται να περασεις χωρις καθολου φροντιστηριο και δυστυχως ειναι μια ταξη που δεν μπορεις να ρισκαρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ. Βασικα ο καθηγητης στο φροντιστηριο με απογοητευει και δεν μου λεει οτι μπορω χωρις μαθημα στην ιστορια. Αλλα εγω πιστευω οτι με ενα βοηθημα και καμια σημειωση αν χρειαστει κατι θα βγει. Βεβαια κανεις δεν θα πει οτι γινεται να περασεις χωρις καθολου φροντιστηριο και δυστυχως ειναι μια ταξη που δεν μπορεις να ρισκαρεις.

κοίτα, είναι φυσικά και θέμα ανθρώπου, αν αισθάνεσαι αδύναμη σε κάποιο μάθημα, να ξεκινήσεις φροντ
από την άλλη, εαν νιώθεις ότι μπορείς να τα καταφέρεις να το παλέψεις...κι αν τυχόν δεις ότι κάπου υστερείς, μπορείς να ξεκινήσεις φροντ και μέσα στη χρονιά...
α και αν βλέπεις ότι σε κάποιο μάθημα έχεις κενά, φυσικά μη το διακινδυνεύσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelina p.

Νεοφερμένος

Η evelina p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια πιστευετε οτι ειναι απαραιτητο το φροντιστηριο στην εκθεση γ λυκ ή με ενα βοηθημα μπορω να τα καταφερω και να γραψω καλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JayTheKing

Νεοφερμένος

Ο JayTheKing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
παιδια πιστευετε οτι ειναι απαραιτητο το φροντιστηριο στην εκθεση γ λυκ ή με ενα βοηθημα μπορω να τα καταφερω και να γραψω καλα;

Στη Γ'Λυκειου ειναι απαραιτητο και το φροντιστηριο ΚΑΙ το ιδιαιτερο στην εκθεση.Ναι και φροντιστης και ιδιαιτερας.Πρεπει καποιος να διορθωνει τα κριτηρια αξιλογησεις που γραφεις, δεν αρκει να κοιτας τις απαντησεις του βοηθηματος για αυτοδιορθωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
τι απαιραιτητο ρε φιλε? δεν πηγα καθολου φροντηστηριο φετος διαβασα απο ενα βοηθημα και εγραψα 14.8 εκθεση..σιγα μη δωσω τα λεφτα στους φροντηστες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια πιστευετε οτι ειναι απαραιτητο το φροντιστηριο στην εκθεση γ λυκ ή με ενα βοηθημα μπορω να τα καταφερω και να γραψω καλα;

Νομίζω πως είναι το κατ΄ εξοχήν μάθημα που χρειάζεσαι καθοδήγηση, εξάσκηση και διόρθωση από κάποιον ειδήμονα. Δεν είναι συντακτικές και γραμματικές ασκήσεις ούτε λύση ασκήσεων μαθηματικών για να πάρεις το λυσάρι και να δεις αν τις έκανες σωστά. Αν έχεις παρατηρήσει όλοι όταν βγαίνουν λένε ότι έγραψαν καλά, ότι ήταν εύκολα τα θέματα, ότι ακόμα και με μη αναμενόμενα θέματα, "το πάλεψαν" και περιμένουν καλή βαθμολογία και πολλά άλλα παρόμοια.΄Οταν ανακοινώνονται τα μόρια, "τους πέφτει ο ουρανός στο κεφάλι"! Είναι το πιο απρόβλεπτο μάθημα. Φέτος υποψήφιοι που έγραψαν στο 3ο πεδίο 20άρια στη Φυσική, Χημεία και Βιολογία εξαρτώνται από τον βαθμό που πήραν στην ΄Εκθεση για να μπουν στις top σχολές που επιθυμούν. Νομίζω ότι ειδικά αυτό το μάθημα δεν θα πρέπει να το διακινδυνεύσεις προσπαθώντας το μόνη σου. Τουλάχιστον να το σιγουρέψεις όσο περνάει από το χέρι σου με τη βοήθεια ενός καλού καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Δεν είναι απαραίτητο το φροντιστήριο αν διαβάσεις πάρα πολύ με βοηθήματα.
Επίσης, μπορείς να γράφεις από μόνος σου εκθέσεις και περιλήψεις και να στις διορθώνει ο καθηγητής στο σχολείο.
Με θέληση όλα γίνονται!

Αν έχεις βέβαια την οικονομική δυνατότητα προσπάθησε να κάνεις μάθημα, γιατί θα σε βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JayTheKing

Νεοφερμένος

Ο JayTheKing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δεν είναι απαραίτητο το φροντιστήριο αν διαβάσεις πάρα πολύ με βοηθήματα.
Επίσης, μπορείς να γράφεις από μόνος σου εκθέσεις και περιλήψεις και να στις διορθώνει ο καθηγητής στο σχολείο.
Με θέληση όλα γίνονται!

Αν έχεις βέβαια την οικονομική δυνατότητα προσπάθησε να κάνεις μάθημα, γιατί θα σε βοηθήσει.

Δεν νομιζω ο καθηγητης του σχολειου να δεχτει να διορθωσει παραπανω απο 2 κριτηρια αξιολογησης εκθεσης χωρις να τον πληρωσεις.
Τα βοηθηματα δεν αρκουν,ορισμενες εννοιες απαιτουν περεταιρω επεξηγηση απο ειδημονα.
Γιαυτο ,αμα δεν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα,τουλαχιστον καθε 15 1 ιδιαιτερο σε καθε μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
παιδια πιστευετε οτι ειναι απαραιτητο το φροντιστηριο στην εκθεση γ λυκ ή με ενα βοηθημα μπορω να τα καταφερω και να γραψω καλα;

καλησπέρα evelina, έχοντας δώσει πανελλήνιες μπορώ να σου πω πως το μάθημα της έκθεσης, θέλει αρκετή εξάσκηση όχι ότι αυτό δεν είναι απαραίτητο στα άλλα μαθήματα σε όλα απαιτείται βαθιά κατανόηση εννοιών και πολύ γράψιμο. Η έκθεση για εμένα θέλει φροντιστήριο και εάν θες ο καθηγητής να ασχοληθεί αποκλειστικά με εσένα θα σου πρότεινα καλύτερα ιδιαίτερο 2 με 3 ωρες την εβδομάδα, έχοντας κάνει το υλικο που σου εχει δωσει ο καθηγητής αλλά και κάνοντας και παραπάνω περιληψεις-εκθεσεις που θα του τις πηγαίνεις να τις διορθώνει και μελετώντας αυτά που χρειάζονται θεωρώ πως θα πας αρκετα καλά, εάν πάλι δεν έχεις την οικονομικη δυνατότητα αναζήτησε και για κάποιο κοινωνικό φροντιστήριο κοντά στην περιοχή σου.
Σου εύχομαι καλή επιτυχία και καλό κουράγιο, προσήλωση στο στόχο σου και όλα θα πάνε καλά.:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelina p.

Νεοφερμένος

Η evelina p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
συμφωνω με την αποψη οτι οταν εχεις θεληση ολα γινονται και σκεφτομουν μηπως με βοηθουσε καποιος καθηγητης απο το σχολειο αλλα δεν ξερω αν θα δεχτει χωρις λεφτα. Εδω στο ιδιαιτερο που ειχα μιλησει με δασκαλο μου ειπε οτι δεν μπορει να κανει μαθημα καθε 15 γιατι εχει προγραμμα και δεν μπορει να κανει ο,τι θελω εγω. Πραγματικα εχω μπερδευτει πολυ.

καλησπέρα evelina, έχοντας δώσει πανελλήνιες μπορώ να σου πω πως το μάθημα της έκθεσης, θέλει αρκετή εξάσκηση όχι ότι αυτό δεν είναι απαραίτητο στα άλλα μαθήματα σε όλα απαιτείται βαθιά κατανόηση εννοιών και πολύ γράψιμο. Η έκθεση για εμένα θέλει φροντιστήριο και εάν θες ο καθηγητής να ασχοληθεί αποκλειστικά με εσένα θα σου πρότεινα καλύτερα ιδιαίτερο 2 με 3 ωρες την εβδομάδα, έχοντας κάνει το υλικο που σου εχει δωσει ο καθηγητής αλλά και κάνοντας και παραπάνω περιληψεις-εκθεσεις που θα του τις πηγαίνεις να τις διορθώνει και μελετώντας αυτά που χρειάζονται θεωρώ πως θα πας αρκετα καλά, εάν πάλι δεν έχεις την οικονομικη δυνατότητα αναζήτησε και για κάποιο κοινωνικό φροντιστήριο κοντά στην περιοχή σου.
Σου εύχομαι καλή επιτυχία και καλό κουράγιο, προσήλωση στο στόχο σου και όλα θα πάνε καλά.:clapup::clapup:

σε ευχαριστω πολυ. Μου αρεσει να ακουω γνωμες απο παιδια που εχουν δωσει και ξερουν τι σμαινει πανελληνιες. Με αγχωνει ιδιαιτερα η εκθεση. Στην β λυκ εκανα μαθημα και επειδη ειδα τον τροπο που δουλευουν ειπα να το προσπαθησω μονη μου φετος απο το να καθομαι 2 ωρες καθε εβδομαδα και να κανουν ο,τι μπορω να κανω και μονη μου. Εχω ηδη 11 ωρες τη βδομαδα και για αυτο ελεγα μηπως γλιτωσω κατι απο την εκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
συμφωνω με την αποψη οτι οταν εχεις θεληση ολα γινονται και σκεφτομουν μηπως με βοηθουσε καποιος καθηγητης απο το σχολειο αλλα δεν ξερω αν θα δεχτει χωρις λεφτα. Εδω στο ιδιαιτερο που ειχα μιλησει με δασκαλο μου ειπε οτι δεν μπορει να κανει μαθημα καθε 15 γιατι εχει προγραμμα και δεν μπορει να κανει ο,τι θελω εγω. Πραγματικα εχω μπερδευτει πολυ.

Λοιπόν evelina θα σου πω το εξής.
Πρώτα από όλα πρέπει να ξέρεις πόσο όσα χρήματα έχεις, θα πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά που θα τα δώσεις και για ποιο λόγο, όπως επίσης θα πρέπει μέχρι τώρα να γνωρίζεις τις αδυναμίες σου στα μαθήματα και εκεί που είσαι πολύ καλή.
Έτσι γνωρίζοντας τις δυνατότητες σου και έχοντας μερικά χρήματα, μπορείς να καταφέρεις πολλά όμως αυτό που θα πρέπει ακόμα να ξέρεις είναι πως δεν πρέπει να πανικοβάλλεσαι επειδή είναι πανελλήνιες( δεν είναι τιποτα το ιδιαίτερο σωστο, και καλά προγραμματισμένο διάβασμα, που θα έχεις πραγματικα κατανοήση αυτά που έχεις διαβασει δεν ειναι κατι εξωπραγματικό) . Αυτη την περίοδο θα ακούσεις αρκετά από μαθητές, γονείς , καθηγητές όμως εσύ πρέπει να μείνεις προσηλωμένη στο στόχο και τα όνειρα σου, δεν θα καθορίσουν τα χρήματα την επιτυχία σου αλλά το διάβασμα σου, όπου και εαν πας και στο καλύτερο φροντιστήριο, με τον καλύτερο καθηγητή να κάνεις μάθημα δεν θα γράψεις καλά εάν δεν διαβάσεις μόνη σου( μπορεί όταν το διαβάζεις αυτό που σου γραφω να σου φαινεται δεδομένο όμως δεν είναι).
Και βέβαια θα κάνεις ότι θέλεις εσύ, εσύ πληρώνεις εσύ οφείλεις να βρεις και τον καθηγητή οπου θα μπορεσεις να συνεργαστεις ολη την χρονια, γι ΄αυτο πάρε ένα καλό βιβλίο έκθεσης καθισε διαβασε το και κανε περιληψεις-εκθεσεις των εννοιων και αναζητησε οπως ανεφερα σε προηγουμενο μηνυμα κάποιο κοινωνικο φροντιστηριο( ψαξε της Αρχιεπισκοπης ακουγονται καλά, βέβαια δεν εχω προσωπικη εμπειρία ή κάποιο άλλο κοντινό κοινωνικο φροντιστηριο μεχρι να ξεκινησεις καποιο ιδιαιτερο, εαν εχεις και διαδικτυο μπες και αναζητησε φιλολογικους ιστοτοπους και θα βρεις πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Γεια σας!!
Λοιπόν θέλω να ρωτησω το εξής και να προσπαθήσετε να μου απαντήσετε όσο το δυνατόν περισσότεροι \
Φίλος μπαίνει στη διαδικασια να δώσει πανελλήνιες φέτος( αποφοιτος 3 χρόνια) , έχοντας αποτύχει σε πανελληνιες την προηγουμενη χρονιά με μόρια περίπου 13.000 και έχοντας στόχο υψηλόβαθμη σχολή πολυτεχνειο ΕΜΠ , 2ο πεδίο φοιτητής καμια σχεση με πολυτεχνειο με καλό υπόβαθρο φυσικη, μαθηματικά, χημεια και με βαθμολογια στις πανελληνιες και τις δυο φορες που εδωσε εκθεση 14,3.
την πρωτη φορα ειχε βγαλει μορια περιπου 16000. Είχε ξεκινησει προετοιμασια το καλοκαιρι σε φροντιστηριο ωστόσο διαπίστωσε πως το να κανει μαθημα με μαθητές της γ'λυκειου δεν αποδιδει, καθως αυτος εχει ηδη μια προυπαρχουσα γνωση και αρκετα καλή. Θεωρώ από όσο εχω καταλαβει πως η περσινη του αποτυχια οφειλοταν στο γεγονος οτι δεν ειχε προγραμμα και καλη ψυχολογια.
Τώρα έρχομαι στο ζητούμενο. Θέλει την γνώμη μου εαν και ο ιδιος στρεφεται προς το ιδιαιτερο, τι να του προτεινω? υ.δ δεν υπαρχει στο φροντιστηριο τμημα αποφοιτων
Δηλαδη, να συνεχισει φροντιστηριο και απο εκει να κανει ιδιαιτερα?
'Η να κάνει μόνο ιδιαίτερα? Και τι θα προτεινατε εσεις να κανει στα ιδιαιτερα με δεδομενο ότι εχει τελειωσει καποια βοηθηματα, βιβλιο -ασκησεις-θεωρια.
Ακόμη εαν παει σε ιδιαιτερο λογω του φροντιστηριου θα κανει με τους καθηγητες του φροντιστηριου, όμως δεν γνωριζει τιποτα για αυτους( ποιος ειναι καλός και ποιος όχι)
Τι προτεινετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Μπορεί κανείς να εκφρασει την αποψη του?? Θα βοηθούσατε αρκετά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top