Πώς περνάω την τάξη;

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Οταν το κρατος βαλει καθηγητες με @ρχιδι@ σε τμηματα των 5 ατομων, δε θα υπαρχουν φροντιστηρια.

Εγώ πάλι προτιμούσα τις καθηγήτριες με ψηλό τακούνι και στητό βυζί... Τι να πεις, όπως την βρίσκει ο καθένας!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa! αυτες ητανε κατι μεγαλες ρε φιλαρακι...εχει τυχει ομως να ναι και καμμια που αξιζει...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αν πω ο,τι να'ναι θα φανώ κακιά,ε; :confused:
Σίγουρα.
Ξέρω άτομα που πάνε ένα σωρό φροντιστήρια και πραγματικά εγώ ξέρω πολλά παραπάνω! Δεν σχετίζεται με τον καθηγητή, αλλά με τον μαθητή κυρίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaBu

Νεοφερμένος

Η MariaBu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Hi , είμαι καινούργια εδω και απλα θα ήθελα να μου λύσετε μια απορία :worry:
Εχουμε δώσει είδει τα περισσότερα μαθήματα μας έμειναν τα ευκολα αλλα εγω φοβάμαι οτι θα μείνω
στο Α τρίμηνο είχα 14 στο Β' τρίμηνο είχα 15,2 στο γενικό μέσο όρο ( κατλαβατε :) ) ..... Σε κάποια μαθήματα οπως φυσική , χημεία δεν έγραψα τίποτα δηλαδή 0 στης εξετάσεις
πχ στα Μαθηματικά εχω 11 12 και θέλω αλλα 16 για να περάσω που αποκλείεται να μου βάλει τόσο και δεν έγραψα κα τίποτα όσο και αν διάβασα ήταν δύσκολα :/::/::/:
φοβάμαι μη μείνω δεν έχω μείνει ΠΟΤΕ για Σεπτέμβρη , δεν θέλω να μείνω :(
τι να κάνω;; :'(:'(:'(:|:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Καλο θα ηταν να μην ειχες τετιους βαθμους από το γυμνασιο γιατι όταν πας στο λυκειό θα δυσκολευτεις αρκετα( θα δωσεις και με το νέο σύστημα). Παντως δεν νομιζω να μεινεις,εαν βεβαια στρωθεις να διαβασεις στα υπόλοιπα μαθηματα) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Για να περάσεις στο γυμνάσιο πρέπει:
Α τρίμηνο + β τρίμηνο και γ τρίμηνο και γραπτά να έχεις 38.
Αν έχεις 37 πας μεταξεταστεα.
Όλα αυτα για κάθε μάθημα ξεχωριστά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MariaBu

Νεοφερμένος

Η MariaBu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Αρχικά θα ήθελα να πω οτι δεν είμαι τεμπέλικο κορίτσι με επηρέασαν η παρέες που έκανα .. προσπαθώ να σταθώ στα πόδια μου για να πετύχω τους στόχους μου , μου λενε όλοι οτι είμαι άχρηστη μονο και μόνο επειδή βγάζουν αυτη 16+ !

Αρχικά θα ήθελα να πω οτι δεν είμαι τεμπέλικο κορίτσι με επηρέασαν η παρέες που έκανα .. προσπαθώ να σταθώ στα πόδια μου για να πετύχω τους στόχους μου , μου λενε όλοι οτι είμαι άχρηστη μονο και μόνο επειδή βγάζουν αυτη 16+ ! :(:(
Οσο και να προσπάθησα φέτος, καθόμουν και διάβαζα αλλα τι; με 14 15αρια είμαι και ξέρετε γιατί; επειδή η καθηγητές οσο και αν έλεγαν στην μητέρα μου ποσο καλο κορίτσι είμαι τόσο κατεβαζαν τους βαθμούς! γιατί έβλεπαν εκείνο το κορίτσι που δεν προσπαθούσε και τοσα .. και τοσα και τοοσα ! δεν είδαν οτι προσπάθησα 3-4 είπαν οτι άξιζα αλλα αυτή η βρομιά που υπάρχει μέσα στους καθηγητές θα μείνει για πάντα! γνώμη μου! :(;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Θα μπορούσαμε να σου δώσουμε μια σιγουρη απάντηση αν μας εδινες αναλυτικά τους βαθμούς σου. Btw, 0 δεν υφίσταται στις εξετασεις. αν γραψεις μονο το ονοματεπωνυμο σου παιρνεις μονάδα. Αν θελεις γράψε τους βαθμούς σου παντως και κανε κάποιες πιθανές εκτιμήσεις για το πως μπορει να εχεις γραψει στις εξετασεις για να σε βοηθήσουμε με οσα μαθηματα εχεις εικόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα Μαρινά

Νεοφερμένος

Ο Κατερίνα Μαρινά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παω 1η γυμνασιου... θα ηθελα να μου απαντησετε κατι... 1ο τριμηνο ειχα 17/8/15 και στο 2ο 18/00... ο χαμηλοτερος μου βαθμος ηταν 14 γεωγραφια! δεν ξρω αλλα φοβαμαι για τις εξετασεις οτι δεν θα τα παω καλα.... :/ επειδη ειμαι λιγο χαλια μαθηματικα! αμα δεν γρψω καλα εξετασεις θα περασω μονο και μονο απο το 18 στο Μ.Ο η μπαα?



Σας παρακαλω απαντηστε μου συντομα :worry: :worry: :worry: :( :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DevilDaringYou

Νεοφερμένος

Η DevilDaringYou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
γεια σας παω 1η γυμνασιου... θα ηθελα να μου απαντησετε κατι... 1ο τριμηνο ειχα 17/8/15 και στο 2ο 18/00... ο χαμηλοτερος μου βαθμος ηταν 14 γεωγραφια! δεν ξρω αλλα φοβαμαι για τις εξετασεις οτι δεν θα τα παω καλα.... :/ επειδη ειμαι λιγο χαλια μαθηματικα! αμα δεν γρψω καλα εξετασεις θα περασω μονο και μονο απο το 18 στο Μ.Ο η μπαα?



Σας παρακαλω απαντηστε μου συντομα :worry: :worry: :worry: :( :( :(



χαλάρωσε περνάς άνετα και με 6 αν γράψεις. εγώ στο γυμνάσιο έβγαζα 17 μεσο όρο και στο τέλος πήγαινα αδιάβαστος αλλά πέρναγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
γεια σας παω 1η γυμνασιου... θα ηθελα να μου απαντησετε κατι... 1ο τριμηνο ειχα 17/8/15 και στο 2ο 18/00... ο χαμηλοτερος μου βαθμος ηταν 14 γεωγραφια! δεν ξρω αλλα φοβαμαι για τις εξετασεις οτι δεν θα τα παω καλα.... :/ επειδη ειμαι λιγο χαλια μαθηματικα! αμα δεν γρψω καλα εξετασεις θα περασω μονο και μονο απο το 18 στο Μ.Ο η μπαα?



Σας παρακαλω απαντηστε μου συντομα :worry: :worry: :worry: :( :( :(

Τι λες βρε κοριτσάκι μου;
Θα περάσεις ακόμη και αν γράψεις βάση επειδή είχες καλό Μ.Ο. :)

Το θέμα είναι αν εσύ θες να ανεβάσεις βαθμό για το Γ.Μ.Ο στο τέλος, τότε πρέπει να κάτσεις να διαβάσεις λιγάκι όπου δυσκολεύεσαι. Δεν είναι τίποτα. Και εγώ στα μαθηματικά σκόνταφτα (και ακόμη σκοντάφτω) αλλά στις εξετάσεις κάτι το διάβασμα, κάτι βοήθεια απο γνωστούς που ξέρουν μαθηματικά, έγραφα 12-13.

Πόσο είχες μαθηματικά; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Απο οτι θυμαμαι πρεπει αν βγαζεις συνολο 38 μοναδες.. Δηλαδη αν εχεις 12 και στα τρια τριμηνα πρεπει να γραψεις ενα δυο. Με λιγα λογια εσυ που εχεις και καλα μεσο ορο δεν μενεις για κανενα απολυτως λογο .

Υ.Γ : Oι εξυπνουληδες στο γυμνασιο κρατουσαν το τριτο τριμηνο κρυφο για να μην ξερουμε τι πρεπει να γραψουμε στο τελος για να περασουμε.. Μιλαμε για logic!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υ.Γ : Oι εξυπνουληδες στο γυμνασιο κρατουσαν το τριτο τριμηνο κρυφο για να μην ξερουμε τι πρεπει να γραψουμε στο τελος για να περασουμε.. Μιλαμε για logic!

Τι βλακεία είναι αυτή; (Εχθώς από τις εξετάσεις) αυτό με το 3ο τρίμηνο είναι απαράδεκτο. Ούτε διαγωνίσματα, ούτε χρόνος, ούτε παραλαβή βαθμολογίας! Τι στον * είναι αυτό το τρίμηνο;;; Διακοσμητικό;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
γεια σας παω 1η γυμνασιου... θα ηθελα να μου απαντησετε κατι... 1ο τριμηνο ειχα 17/8/15 και στο 2ο 18/00... ο χαμηλοτερος μου βαθμος ηταν 14 γεωγραφια! δεν ξρω αλλα φοβαμαι για τις εξετασεις οτι δεν θα τα παω καλα.... :/ επειδη ειμαι λιγο χαλια μαθηματικα! αμα δεν γρψω καλα εξετασεις θα περασω μονο και μονο απο το 18 στο Μ.Ο η μπαα?



Σας παρακαλω απαντηστε μου συντομα :worry: :worry: :worry: :( :( :(

Τι ακουωωωω..Βρε κουκλα μου εδω αλλοι με 10,11 περνανε..χαλαρωσε..!!
Φιλικα παντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Ονομάζομαι Δέσποινα και πηγαίνω Γ' Γυμνασιου. Σας γράφω αυτό το κειμενακι για να σας ρωτήσω αν υπάρχει πιθανότητα να περάσω τα Μαθημματικα και γενικά την Γ' Γυμνασιου γιατί και στα δυο τρίμηνα έχω βγάλει συνολικά 14 στον μέσο ωρο αλλα το πρόβλημα μου είναι ότι στα Μαθημματικα εμεινα στο 9 και στα δυο τρίμηνα που σημαίνει ότι κυνδυνευω να μείνω στα Μαθημματικα άρα, αν όντως καταφερω να γράψω καλά στις εξετάσεις των υπολοιπων μαθημάτων που καταλαβαίνω και ξερω καλύτερα, λέτε να μου ανεβασουν τον βαθμό και στα Μαθημματικα ώστε να περασω την Γ' Γυμνασίου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Ακριβώς. Και κάτω από 10 να χεις, αν σε άλλο μάθημα έχεις πάνω από 13 περνάς.

Ερώτηση δηλαδή και εγώ που υστερω μόνο στα μαθηματικά και σε όλα τα υπολοιπα μαθήματα που έχω βαθμούς πάνω απο την βάση, θα περάσω την ταξη αν βγάλω και στο τρίτο τρίμηνο 14 πάλι η έστω ένα 16 σωστά;
Απλώς το λέω απο περιέργεια γιατί θέλω λίγο να σιγουρευτω και εγώ για την δική μου περίπτωση.

δεν ειπα κατι τετοιο!Το δυο μπορω ν το φτασω διοτι αν σκεφτεις πως μονο και μονο το ονομα πιανει 1...δεν πιστευω οτι καποιος δεν μπορει ν το περασει!στα μαθηματικα δν καταλαβενω τιποτα ειχα παει φροντιστηριο αλλα συνεχιζα να γραφω χαμηλα οποτε δεν το συνεχισα!πολυ απλα δεν το εχω οτι και να κανω!εχω προσπαθησει πολλες φορες ,του λυνω ασκησεις κτλ αλλα δν μπορω ν ανεβω στο πινακα γιατι με πιανει ενα τρελο αγχος και αυτος ειναι ενας λογος που δεν μου τον ανεβαζει ιδιαιτερα!δεν βαριεμαι να διαβασω ουτε κατι αλλο σχετικο!απλα δεν τα καταλαβαινω με τιποτα τα μαθηματικα!και οπως ας πουμε ανεφερες : δεν χρειαζονται τα φροντιστηρια!εγω πιστευω πως χρειαζονται και παρα πολυ μαλιστα!οχι για μαθητες του 19,αλλα πιο πολυ μαθητες του επιπεδου μου!βλεπεις μπαινει μεσα ο καθηγητης με το τσιγαρο στο χερι ,καθεται κατω ,δε εξηγει τιποτα (ακομη και αν του ζητησεις βοηθεια) ...και μετα εμεις τι να κανουμε?:mad:

Σε καταλαβαίνω φίλε και εγώ μια από τα ιδια ειμαι και ήμουνα φέτος. Με την μονη διαφορα ότι εννιωθα και πίεση όταν σηκώθηκα στον πίνακα μια φορά για να λύσω μια άσκηση που με έβαλε ο καθηγητής των μαθηματικών μου να λύσω και δεν τα κατάφερα.
Αλλα επεισης εγώ πάντα είχα εντύπωση ότι ο καθηγητής των μαθηματικών μου με θεωρούσε περίεργη και μόνο για άσχετες βλακιες μου μίλαγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε καταλαβαίνω φίλε και εγώ μια από τα ιδια ειμαι και ήμουνα φέτος. Με την μονη διαφορα ότι εννιωθα και πίεση όταν σηκώθηκα στον πίνακα μια φορά για να λύσω μια άσκηση που με έβαλε ο καθηγητής των μαθηματικών μου να λύσω και δεν τα κατάφερα.
Αλλα επεισης εγώ πάντα είχα εντύπωση ότι ο καθηγητής των μαθηματικών μου με θεωρούσε περίεργη και μόνο για άσχετες βλακιες μου μίλαγε.

Είστε άσχετοι στα μαθηματικά γιατί έχετε κενά από προηγούμενες τάξεις. Όσες ώρες και να διαβάζεις μαθηματικά λυκείου δεν θα καταφέρεις τίποτα απολύτως αν έχεις κενά στα μαθηματικά δημοτικού. Για να δείτε αποτέλεσμα ανοίξτε το βιβλίο της δευτέρας δημοτικού και ξεκινήστε από τον πολλαπλάσιό και την διαίρεση (ναι δεν κάνω πλάκα).

Και μην μπαίνετε στην λογική του good enough. Άντε να γράψω κανένα 3 να περάσω την τάξη. Καλλιεργεί πολύ άσχημες νοοτροπίες που θα σας πάνε πολύ πίσω στην ζωή σας, ιδιαίτερα μετά το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top