Eισαγωγή με ύψος

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Βρε παιδιά, έχει λίγο καιρό τώρα, που κάτι.. πορωμένα να τα πω? κολλημένα να τα πω? άτομα, γράφουν ως ανακοινώσεις ότι θα καταργηθεί το ύψος για αστυνομία και στρατιωτικές σχολές. Κάτι φυσικά που εγώ τουλάχιστον δεν έχω διαβάσει σε κάποιο επίσημο δημοσίευμα. Και κάτι που καταντάει ενοχλητικό ορισμένες φορές απ' την άποψη ότι δίνει σε κάποια παιδιά ψεύτικες ελπίδες.

Εσείς έχετε ακούσει κάτι τέτοιο? Πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση να πέσει το όριο ή να καταργηθεί σε κάποια απ' αυτές τις σχολές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Μπορεις να παρακολουθησεις τις ανακοινωσεις που ερχονται στο σχολειο σου γυρω στο Νοεμβριο και ανακοινωνουν τις προυποθεσεις για τους υποψηφιους ή να απευθυνθεις για πληροφοριες στην καθηγητρια που κανει Σ.Ε.Π. στο σχολειο σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ποσο ειναι το απαιτουμενο ελαχιστο υψος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
1,70 για αστυνομικες σχολες και 1,65 αν δν κανω λαθος για τις στρατιωτικες,Εγω παντως πιστευω οτι δν προκειται να καταργηθουν τα ορια υψους και αυτο γιατι θελουν να μειωσουν τις γυναικες στα σωματα ασφαλειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Ναι αλλα τους εχει κατηγορησει ο συνηγορος του πολιτη γι αυτο και μπορει να αναγκαστουν να αλλαξουν κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
εχω ακουσει κ εγω μια περιπτωση μιας κοπελας π το πηγε νομικα κ δικαιωθηκε...Δεν ειμαι ρατσιστης ουτε μισογυνης, οσους αστυνομικους εχω ακουσει λενε οτι καλα κανουν π ισχυει αυτο το μετρο διοτι οι γυναικες δν ειναι τοσο ικανες για σωματα ασφαλειας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Μη σου πω οτι τα επομενα χρόνια θα το πανε 1,70 για γυναικες- ανδρες και στην αστυνομια και στο στρατο. Τωρα ειναι 1,70 Α-Γ για αστυνομια και για στρατο 1,70 οι αντρες και 1,65 οι γυναικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Τώρα, είναι 1,70 για άντρες και 1,60 για γυναίκες στον στρατό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fighting Falcon

Νεοφερμένος

Ο Fighting Falcon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα...του χρόνου δίνω πανελλήνιες και θα δηλώσω στρατιωτικές σχολές...το πρόβλημα είναι ότι έχω ύψος 1,65 ενώ το απαιτούμενο είναι 1,70...Τι λέτε...θα το πάρω σε 1 χρόνο;...Επίσης αν υπάρχουν κάποιες καλές ασκήσεις στο internet ας μου τις δείξετε.Τέλος,ξέρετε κανέναν που να έχει πάρει 5-6 εκατοστά κατά την Γ' Λυκείου(πχ φίλο σας);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Καλησπέρα...του χρόνου δίνω πανελλήνιες και θα δηλώσω στρατιωτικές σχολές...το πρόβλημα είναι ότι έχω ύψος 1,65 ενώ το απαιτούμενο είναι 1,70...Τι λέτε...θα το πάρω σε 1 χρόνο;...Επίσης αν υπάρχουν κάποιες καλές ασκήσεις στο internet ας μου τις δείξετε.Τέλος,ξέρετε κανέναν που να έχει πάρει 5-6 εκατοστά κατά την Γ' Λυκείου(πχ φίλο σας);
Μέχρι 3 εκατοστά το χρόνο παίρνεις και αυτά με πρόσπάθεια σκέψου οτι εγω απο πέρσυ πήρα 2 εκατοστά ύψος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fighting Falcon

Νεοφερμένος

Ο Fighting Falcon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ έχω αργή ανάπτυξη γενικά αλλά έχω πάρει και σε ένα καλοκαίρι 7+ εκατοστά (πριν κάνα δυο χρόνια)...πιστεύω βέβαια πως με γυμναστική θα φτάσω το 1,67 και με φυσική αύξηση του ύψους μου θα φτάσω και το 1,70...είναι αυτό εφικτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Σχεδόν απίθανο και το θέμα είναι οτι αν σε βρούν εστω και ελάχιστα πιο κοντό π.χ 1,694 σε κόβουν αμέσως.Οσο μεγαλώνεις αρχίζεις και παίρνεις ολο και λιγότερο ύψος μέχρι τα 20 που σταματάνε τα αγόρια να ψηλώνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Οντως η γυμναστικη μπορει να βοηθησει λιγο .. Αλλα και εγω επειδη εχω ρωτησει τον γιατρο μου λεει οτι ειναι να παρεις θα το παρεις ετσι και αλλιως το μονοζυγο και αυτα ειναι ψεματα.. Τρωγε σωστα μεχρι τοτε και ασκησου οσο μπορεις δεν θα παει τσαμπα ο κοπος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Οσο για αυτά που διαβάζω ποιο πάνω σε κατι παλιά μηνύματα του 2009 περι δικαίωσης κοπέλας που πήγε δικαστικά εχω μια ερώτηση.Υπάρχει περίπτωση κάποιος να δαπανήσει 2000+ για να τρέξει νομικά το όλο θέμα (γιατι υπάρχει η περίπτωση και να δικαιωθεί σε πρωτο βαθμό το υπουργείο εθνικής αμύνης να ασκήσει ένδικα μέσα οπως εφέσεις και αναιρέσεις και να οδηγήσει την υπόθεση σε ανώτερο δικαστήριο όπως έγινε και το καλοκαίρι του 2014 με υποψήφιο της αστυνομίας οπου η υπόθεση έφτασε μέχρι ΣτΕ ύστερα απο αναίρεση που άσκησε ο υπουργός προστασίας του πολίτη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top