Γενική δημοσκόπηση για την κατοχή ξενόγλωσσων πιστοποιητικών

ποια πτυχια ξενων γλωσσων εχετε στην κατοχη σας?
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 68)

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Αγγλικά Β2-Γ1 και Γ2 τον Δεκέμβρη. Γαλλικά Α2-Β1-Β2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
ECCE, ECPE
DELF A2, B1, B2 DALF C2 Sorbonne C1, C2
Intermedio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Σύντομα θα είμαι μάλλον και κάτοχος του γκέτε γ1:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
αγγλικά: ΚΠΓ Β2, PTE B2
γαλλικά: Sorbonne B2 και το Μάιο θα δώσω το Sorbonne C1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τον Μάιο δίνω γερμανικά: Β2 και αρχές Ιουνίου αγγλικά: Β2...
Εννοείται πως μετά έχει σειρά το C1 στα γερμανικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εγώ σκοπεύω του χρόνου να δώσω το Β2 στα γερμανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγώ σκοπεύω του χρόνου να δώσω το Β2 στα γερμανικά.

Με τον καταλληλο καθηγητη, τις απαιτουμενες ωρες διαβασματος και μαθηματος οπως και με την καταλληλη προετοιμασια νομιζω πως ο χρονος φτανει... Απαιτει αρκετη δουλεια ομως... Καθημερινο και συστηματικο διαβασμα! Θα προτεινω κατι που κανω εγω... Σε καθε κειμενο υπογραμμιζε φρασεις που σου αρεσουν, προσαρμοσε τες στα δικα σου δεδομενα και χρησιμοποιησε τες τοσο στον γραπτο οσο και στον προφορικο σου λογο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Με τον καταλληλο καθηγητη, τις απαιτουμενες ωρες διαβασματος και μαθηματος οπως και με την καταλληλη προετοιμασια νομιζω πως ο χρονος φτανει... Απαιτει αρκετη δουλεια ομως... Καθημερινο και συστηματικο διαβασμα! Θα προτεινω κατι που κανω εγω... Σε καθε κειμενο υπογραμμιζε φρασεις που σου αρεσουν, προσαρμοσε τες στα δικα σου δεδομενα και χρησιμοποιησε τες τοσο στον γραπτο οσο και στον προφορικο σου λογο!

Αν θέλεις να μάθεις σωστά γερμανικά, εννοείται πως πρέπει να είσαι εφοδιασμένος με γερμανική πειθαρχία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top