Λογοτεχνία - Διαγώνισμα: Τι πρέπει να μελετήσω για να γράψω καλά;

psycho_man

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μας εβαλε το Γιοφύρι Της Αρτας, τον Ερωτοκριτο {και τα δυο μερη} και τον Θουριο...

πειτε κανα θεματακι για το καθενα...:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatetensor

Νεοφερμένος

Ο skatetensor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
δενειμαι σιγουρος αλλα νομιζω οτι το Γιοφύρι Της Αρτας το βαζουν σε εξετασεις πιο πιθανο
τον Ερωτοκριτο τον θουριο δεν τον καναμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

22natalia22

Νεοφερμένος

Η 22natalia22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γιοφυρι all the way ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikolas_030

Νεοφερμένος

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μας εβαλε να βρουμε απο ενα βιβλιο που μας είχαν δωσει στην πρωτη πληροφοριες για την υπόθεση της Ερωφίλης....ξερει κανεις πως λέγετε??? ΕΠΕΙΓΟΝ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ιστορια Νεοελληνικης Λογοτεχνιας Α, Β, Γ Γυμνασιου...
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DGHFG

Νεοφερμένος

Η DGHFG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Θα γραψουμε στον ερωτοκριτο!σιγουρα~!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikolas_030

Νεοφερμένος

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ Alexl1996 !

Εμας στα κειμενα μας ειπε μια μερα πριν ποτε θα γραψουμε οποτε μας εβαλε μονο το "Κι εχουμε πολεμο". Μας εβαλε τα κλασσικα δηλαδη να βρουμε εκφραστικα μεσα και να γραψουμε παραδειγματα! Επεισης μας εβαλε ενότητες....ΑΥΤΑ τιποτα αλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Εμείς γράψαμε στο Γιοφύρι της Άρτας..Έβαλε να χωρίσουμε σε ενότητες (με τίτλους), να δώσουμε έναν άλλο τίτλο στο ποιήμα, να χαρακτηρίσουμε τον πρωτομάστορα ή τη γυναίκα του (Α' ή Β' ομάδα αναλόγως), είχε σωστό λάθος και να διορθώσουμε τα λάθος, να πούμε τι ξέρουμε για τη δοξασία της στοιχείωσης (ή για κάτι άλλο η Β' ομάδα, δε θυμάμαι)...

Αυτά...Σόρρυ άλλα ε θυμάμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki boo

Νεοφερμένος

Η olympia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
παιδια...οταν εφραφε η ταξη μου διαγωνισμα εγω ελειπα και ο κυριοσ μου ειπε οτι θα γραψω μια μερα απροειδοποιητο στο μαθημα που θα ειμαστε εκεινη την μερα...τωρα κανουμε τα απομνημονευμαυτα του γιαννη μακρυγιαννη αλλα δεν το εχουμε αναλυσει ακομα το κειμενο...τι λετε...ειναι συμαντικο μαθημα για να μπει διαγωνισμα...??????:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DIMOS FOITHTHS

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκηδόνα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
παιδια...οταν εφραφε η ταξη μου διαγωνισμα εγω ελειπα και ο κυριοσ μου ειπε οτι θα γραψω μια μερα απροειδοποιητο στο μαθημα που θα ειμαστε εκεινη την μερα...τωρα κανουμε τα απομνημονευμαυτα του γιαννη μακρυγιαννη αλλα δεν το εχουμε αναλυσει ακομα το κειμενο...τι λετε...ειναι συμαντικο μαθημα για να μπει διαγωνισμα...??????:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(...

Όχι απλά σημαντικό... αλλά πάρα πάρα πολύ σημαντικό και αγαπητό στους διδάσκοντες.:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy: Όταν το αναλύσετε διάβασέ το!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra..roxy

Νεοφερμένος

Η dimitra..roxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
εμεις στο γεφυρι γραψαμε παντος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki boo

Νεοφερμένος

Η olympia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Όχι απλά σημαντικό... αλλά πάρα πάρα πολύ σημαντικό και αγαπητό στους διδάσκοντες.:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy: Όταν το αναλύσετε διάβασέ το!!

πωωωωωωω..ευχαριστω...τωρα θα αρχισω το στρωσιμο στο διαβασμα γιατι δεν με βλεπω καλα....:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαππαπινα

Νεοφερμένος

Η Γιαππαπινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
εγω γραφω αυριο στο θουριο αν εχει γραψει καποιοσ-α εκει μειπωσ μπορει να πει και σε μενα τι μπορει να πεσει.επειγον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blablabla14

Νεοφερμένος

Η blablabla14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
;)ερωφιληηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! πολυ σοσ μαθημα και η εισαγωγη στην κρητικη λογοτεχνια! καλη επιτυχια!!!!!!!!:no1::xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αthinaki

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
παιδια εγω γραφω αυριο διαγωνισμα και μας εχει βαλει να διαβασουμε{το προσκυνημα του τσαιλντ χαρολντ,αυτοβιογραφια,ληθη,υαλοπωλεια]και δεν ξερω τι να πρωτοδιαβασω..ελεος..αφηστε που μου φαινονται και δυσκολα..εχετε να μου πειτε καμια συμβουλη τι να διαβασω...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top