Γενικό -  Εγχειρίδιο γλωσσικής διδασκαλίας

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
και εμεις κάνουμε, 2 ώρες την εβδομάδα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gewrgia_D

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Και εμείς κάνουμε 2 φορές την εβδομάδα, και μ'αρέσει (γενικά λατρεύω τα αρχαία), αλλά οι Ιστοριογράφοι είναι πολύ καλύτεροι κατά τη γνώμη μου, γιατί συνδυάζουν γραμματική-συντακτικο με ιστορία και με πολύ ενδιαφέροντα γεγονότα. Αλλά είναι σχετικά δύσκολο το εγχειρίδιο, οι υποθετικοί λόγοι με ψιλομπερδέψανε αλλά κατά τ'άλλα όλα ΟΚ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
είναι υποχρεωτικό;;;:!: πλάκα με κάνεις!:P
μια φορά κάναμε για τις γενικές κατηγορηματικές....

Kι εμείς μια φορά τους υποθετικούς...μόνο φωτοτυπίες μας φέρνει.Δεν το φέρνουμε καν μαζί ούτε και τους ιστοριογράφους,και τα κείμενα φωτοτυπίες τα φέρνει για να χουμε χώρο να γράφουμε πάνω το συντακτικό....καημένα δέντρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
ναι!φυσικά το κάνουμε.γράψαμε μάλιστα τεστ στις δευτερεύουσες προτάσεις(πήρα 20!:yeah:)και θα προχωρήσουμε κανονικά στους υποθετικούς τη παρασκευή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Πώς τα κατάφερες;

Γράφω και εγώ αύριο και έχω μπερδευτεί με όλες αυτές τις ευκτικές. Έχουν βγάλει ευκτική για όλα. Ευχετική, προτρεπτική, δυνητική, από έλξη. Παναγία μου και Χριστέ μου..

Φοβάμαι μην τα σαλατώσω! Ευτυχώς κάτι καταλαβαίνω απ'το νόημα.
Έχεις κανα καλό κολπάκι, ή απλώς στρώθηκες και τα έμαθες όλα απ'έξω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Τελικά πήρα 18.5!
Μόνο 1 πρόταση είχα λάθος.

Για όσους γράφουν αυτές τις μέρες, μόνο να μην αγχώνονται. Εγώ αυτό θα συμβούλευα. Διάβαζα όλες τις ευκτικές και όλα αυτά, και τελικά έπεσαν πάρα πολύ απλά πράγματα, που τα αναγνώρισα με την μία, τί προτάσεις ήταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ritsa_94

Νεοφερμένος

Η ritsa_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ευκολο ειναι αν και εχουμε να ασχοληθουμε με αυτο κανα διμηνο διοτι αλλαξαμε 3 καθηγητριες και δεν προλαβαιναμε να ασχοληθουμε γιατι επρεπε να καλυψουμε την θλη για το διαγωνισμα!!! Αχ δυσκολη η ζωη στην επαρχια(κατα ενα μερος κατα τα αλλα ειναι μια χαρα!)!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
εγώ μπορώ να πώ οτι το προτιμώ απο τους ιστοριογράφους...μ'αρέσουν αυτά τα κειμενάκια στο τέλος κάθε ενότητας..! καταλαβαίνεις πιο εύκολα τον τρόπο που σκεφτόταν οι άνθρωποι εκείνη την εποχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Πώς τα κατάφερες;

Γράφω και εγώ αύριο και έχω μπερδευτεί με όλες αυτές τις ευκτικές. Έχουν βγάλει ευκτική για όλα. Ευχετική, προτρεπτική, δυνητική, από έλξη. Παναγία μου και Χριστέ μου

Φοβάμαι μην τα σαλατώσω! Ευτυχώς κάτι καταλαβαίνω απ'το νόημα.
Έχεις κανα καλό κολπάκι, ή απλώς στρώθηκες και τα έμαθες όλα απ'έξω;

όλα απ'έξω!!!πολύ ώρα διάβασμα..αλλά τα κατάφερα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Αυτό μου την σπάει στα φιλολογικά μαθήματα.
Στα μαθηματικά ή στην χημεία για παράδειγμα, αν δεν ξέρεις κάτι, μπορείς να το βρεις εκείνη την στιγμή. Για παράδειγμα, από τον τύπο της ταχύτητας στην ΕΟΚ, μπορείς να βρεις και την μετατόπιση και τον χρόνο. Τα πάντα όλα! :P

Μάλλον για τεχνολογική με κόβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Κανουμε , που να μην καναμε ... Δεν το μπορω καθολου αυτο το μαθημα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μελα

Νεοφερμένος

Η Μέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ολοι δεν κανουν? 2 ωρες την βδομαδα..... παντως μαθηματικα φυσικη χημεια ειναι καλυτερα.... μαθαινεις ενα τυπο και μετα εξασκηση!!!! και ειναι και πιο χρησιμα απο τα αρχαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Τελικά ελάχιστες φορές έχουμε κάνει:P. 2-3...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top