Βοήθεια για εργασίες

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Καλησπέρα σας :)
Μας έχει βάλει ένας καθηγητής στη σχολή μας, μία εργασία με το εξής θέμα (σας γράφω όλο το θέμα, αλλά για να μην σας ταλαιπωρώ, θέλω βοήθεια στο 2ο και 3ο σκέλος γιατί έχω κολλήσει :whistle:):
----------------
ΘΕΜΑ: Επιλέξτε μια αγροτουριστική επιχειρηση της επιλογής σας, στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό. Η επιχείρηση μπορεί να είναι λειτουργούσα είτε να προτείνετε εσείς την δημιουργία μιας νέας μη λειτουργούσας επιχείρησης, μετατροπή παλιότερης ή δημιουργίας της από το μηδέν.
Η εργασία οφείλει να περιλαμβάνει τα εξής:
1. Περιγραφή του προτεινόμενου τουριστικού αυτού προϊόντος (περιγραφή υποδομών και των προσφερόμενων υπηρεσιών διαχείρησης ελεύθερου χρονου και ψυχαγωγίας των φιλοξενούμενων, την γεωγραφική της θέση, αριθμό και είδος δωματίων, εστίαση κτλ).
2. Χρηματοδότηση της επιχείρησης (χρήση χρηματοδοτικών εργαλείων).
3. Υπολογισμός του νεκρού σημείου της επιχείρησης.


Στο 2ο σκέλος, από ότι έχω καταλάβει, θέλει να έρθουμε σε επαφή με την επιχειρήση που έχουμε επιλέξει και να πάρουμε πληροφορίες για το πως έχει χρηματοδοτηθεί; Δηλαδή πως έχει ιδρυθεί; Ή καμία σχέση; :confused:

Στο 3ο σκέλος, μας έχει μιλήσει σχετικά με τις τρεις μεθόδους υπολογισμού του νεκρού σημείου (μέθοδος μαθηματικής ισότητας, γραφικής παράστασης κλπ.), αλλά πως ακριβώς θα τα βρούμε όλα αυτά; Πρέπει να έρθω πάλι σε επαφή με την επιχείρηση και να μου δώσει όλα τα απαραίτητα δεδομένα, προκειμένου εγώ να υπολογίσω το νεκρό σημείο της επιχείρησης; Επίσης ποια δεδομένα θα πρέπει να μου δώσει και πως εγώ να απευθυνθώ σε αυτούς σχετικά με αυτό; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top