Test DaF ή Mittelstufe;

quickkab4

Νεοφερμένος

Η quickkab4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλησπερα σας . Σκεφτομαι του χρονου να πάω να σπουδάσω Γερμανία όμως δεν έχω καταλαβει ποιο πτυχίο χρειάζομαι για να ενταχθώ σε κάποιο πανεπιστήμιο. Επίσης όταν πατάω για το testdaff για προετοιμασια έχει μονο το Goethe και δεν με βολεύει. Αν δώσατε κάποιο απο αυτά τα πτυχία, πείτε μου την εμπειρία σας και αν ήταν δύσκολα για να τα πάρετε . Σας ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
αφου το θες μονο για να σπουδασεις γερμανια δωσε το TestDaf Stufe 4, αλλιως το GDS καθως το KDS δεν υπαρχει αλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twisted

Νεοφερμένος

Η twisted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
και εγω απο 10 σεπτεμβριου ξεκιναω για testdaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εγώ πάντως είχα το κρατικό το Γ1 και με δέχθηκαν δύο Πανεπιστήμια από τη Γερμανία.Απλά πρέπει να δώσω τις εξετάσεις DSH όταν πάω εκεί.Αλλά ναι με το testdaf θα είσαι πιο σίγουρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
και παλι θα σε δεχονταν αν δεν ειχες καν το Γ1 ... γιατι το κρατικο δεν το αναγνωριζουν καν. Τo DSH ειναι μια εξεταση που γινεται στο πανεπιστημιο για να πιστοποιησεις οτι γνωριζεις επαρκως τη γλωσσα. Βεβαια αν είχες δωσει για TestDaf ή KDS/GDS δε θα χρειαζοταν να περασεις απο αυτη τη διαδικασια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quickkab4

Νεοφερμένος

Η quickkab4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας , και εγώ πιο πολύ για testdaff σκέφτομαι να δώσω . Θα προτιμούσα να έκανα ιδιαίτερα όμως απο ότι έψαξα στο ίντερνετ κανεις δεν λέει προετοιμασία για testdaff...θα πάρω από εβδομάδα να ρωτήσω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top