Γνώμη για το UOP και altmba seth godin

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα και Καλά Χριστούγεννα σε όλο το τσατ. Χρόνια πολλά!!!

Ακούω διάφορα από φίλους και έχω προβληματιστεί γι αυτό είπα να μοιραστώ τα ερωτηματά μου. Ένας φίλος πρόσφατα μου είπε ότι θέλει να ξεκινήσει σπουδές στο university of People, και ένας άλλος να κανει το altmba seth godin, που δινει πιστοποιητικό σε 1 μηνα.

Μα καλά πάμε καλά? Δίνει ο άλλος ΜΒΑ σε ένα μήνα? Είναι αναγνωρισμένο αυτό ειδικά στη χώρα μας??

Το uop ( university of people), είναι αναγνωρισμένο πανεπιστήμιο, και αναγνωρίζεται από το ΔΟΑΤΑΠ?

Γενικώς ποια είναι η γνώμη σας γύρω από αυτά που συμβαίνουν πέρα από την εμπορευματοποίηση ?
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Εδώ βλέπεις ταχύρρυθμα μαθήματα σε "data science" σε 1 μήνα, τελείως αόριστο. :) Πέρα από την πλάκα της υπόθεσης, υπάρχουν πολλές "προσφορές" στην εποχή της υπερπληροφόρησης αλλά με λίγη σκέψη πρέπει να κατανοούμε τη σοβαρότητα του εγχειρήματος. Δηλαδή, αν πέρα από αυτό που ακούμε ότι γίνεται, όντως γίνεται ή δεν γίνεται στον κόσμο του εφικτού με βάση τα επιστημονικά τεκμήρια. Στο εξωτερικό πολλοί κάνουν πολλά, κάτι ασάφειες, υπάρχουν και διαφορετικοί τίτλοι σπουδών που ενδεχόμενα η φυσιογνωμία του Ελληνικού εκπαιδευτικού συστήματος δεν αντιστοιχεί.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top