Μαιευτική σε ΙΕΚ

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Γεια σας,

Σκέφτομαι να κάνω εγγραφή σε κάποιο ΙΕΚ για Μαιευτική.
Θέλω να ρωτήσω:
1) Τα ΙΕΚ έχουν μεγαλύτερη αξιοπιστία από τα ΤΕΙ;
2) Έχει η συγκεκριμένη ειδικότητα καλή επαγγελματική αποκατάσταση;
3) Ξέρει κανείς πόσο είναι τα δίδακτρα στο ΙΕΚ ΑΚΜΗ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Στο ΙΕΚ θα γίνεις βοηθός μαιευτικής. Για μαιευτήρας μόνο στα τμήματα των ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Μαιευτής, Μαιευτήρας είναι μόνο Ιατρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Γεια σας,

Σκέφτομαι να κάνω εγγραφή σε κάποιο ΙΕΚ για Μαιευτική.
Θέλω να ρωτήσω:
1) Τα ΙΕΚ έχουν μεγαλύτερη αξιοπιστία από τα ΤΕΙ;
2) Έχει η συγκεκριμένη ειδικότητα καλή επαγγελματική αποκατάσταση;
3) Ξέρει κανείς πόσο είναι τα δίδακτρα στο ΙΕΚ ΑΚΜΗ;
Οχι τα ΙΕΚ δεν ειναι ΤΕΙ απο τα ΙΕΚ βγαινεις στην ουσια βοηθος μαιευτικης.Ανοικουν στη μεταλυκειακη εκπ/ση.
Δουλεια απο ΙΕΚ μεαιυτικης δεν ξερω αν εχει αλλα δεν νομιζω να ναι και πολλες οι αντιστοιχες θεσεις.
Για διδακτρα γενικα τα ιδιωτικα ειναι ακριβα αλλα ρωτα. Το δημοσιο ιεκ ειναι μια λυση αλλα ειναι αρκετα αυστηρα
σε θεματα ωραριου (νομιζω στα ιδιωτικα υπαρχει και βραδυ)
Απο ΙΕΚ καλυτερα να πας νοσηλευτικης που βγαινεις παλι βοηθος αλλα εχει περισσοτερη δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joanna_

Νεοφερμένος

Η Joanna_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπόν φέτος τελειώνω το λύκειο, δηλαδή σε λίγες βδομάδες και τις πανελλαδικές και θα ήθελα να ρωτήσω γνώμες για ιδιωτικά ιεκ. Δεν βλέπω να περνάω εκεί που θέλω και γενικά κάπου αξιόλογα οπότε θα ήθελα να μάθω αν αξίζει κάποιο ιεκ(τμήμα μαιευτικής συγκεκριμένα ) καθώς και περίπου τα δίδακτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για μαιευτική δεν γνωρίζω αλλά τα τμήματα που έχουν καλή αποκατάσταση από ΙΕΚ είναι σίγουρα τα μαγειρικής και κομμωτικής, αν σε ενδιαφέρουν δηλαδή αυτά τα αντικείμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Η φίλη μου που πήγαινε γελ δεν έγραψε όσο περίμενε και ήθελε να πάει για μαιευτική
Επειδή δεν θέλει να ξαναδώσει Θα το εκτιμούσαμε αν μας έδινε κάποιος σωστές πληροφορίες για τα ιεκ μαιευτικης Αθήνας και ποια η διαδικασία για να συνεχίσει ύστερα σε κολέγιο (διαβάσαμε ότι γινετε)μετά το ιεκ

Εκ των προτέρων ευχαριστώ για κάθε απάντηση
 

Gorgina_srk

Νεοφερμένος

Η Gorgina_srk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Γεια σας,

Σκέφτομαι να κάνω εγγραφή σε κάποιο ΙΕΚ για Μαιευτική.
Θέλω να ρωτήσω:
1) Τα ΙΕΚ έχουν μεγαλύτερη αξιοπιστία από τα ΤΕΙ;
2) Έχει η συγκεκριμένη ειδικότητα καλή επαγγελματική αποκατάσταση;
3) Ξέρει κανείς πόσο είναι τα δίδακτρα στο ΙΕΚ ΑΚΜΗ
Εγώ θέλω βοηθός βρεφονηπιοκόμου πήρα τηλέφωνο στο ιεκ ακμή μου είπαν κάπου στα 3 χιλιάρικα για 2 χρόνια καλύτερα ψάξε σε δημόσιο έχουν πολλά περισσότερα να σου προσφέρουν αν τα ψάξεις καλά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top