ΗΜΜΥ ΔΠΘ (Ξάνθη)

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ξάνθη είσαι καλέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
επειδη μπορει να ερθω στους ημμυ ξανθης φετος ρωτω εαν το προγραμμα σπουδων της ειναι δυνατο οσο στα αλλα τμηματα επειδη εμενα μου φαινεται αρκετα δυνατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
ηθελα να ρωτησω εαν εκανα καλα που εβαλα μετα τη θεσαλονικη το ημμυ ξανθης ενω ειχα τα μορια για πατρα και βολο τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ηθελα να ρωτησω εαν εκανα καλα που εβαλα μετα τη θεσαλονικη το ημμυ ξανθης ενω ειχα τα μορια για πατρα και βολο τι λετε?

Για πάτρα δεν ξέρω, αλλά ο βόλος έχει καλύτερα μαθήματα σχετικά με υπολογιστές και εμείς καλύτερα ενεργειακά. Οπότε ότι σου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Για πάτρα δεν ξέρω, αλλά ο βόλος έχει καλύτερα μαθήματα σχετικά με υπολογιστές και εμείς καλύτερα ενεργειακά. Οπότε ότι σου αρέσει.
ναι εχω ακουσει οτι ο βολος λεγονταν ηλεκτρονικων μηχανικων παντως προτιμω τον ενεργεικο τομεα αρα μαλλον εχω κανει καλη επιλογη

και κατι τελευταιο οι καθηγητες ειναι καλοι ? οι υποδομες ενταξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
και κατι τελευταιο οι καθηγητες ειναι καλοι ? οι υποδομες ενταξει?

Όχι όλοι. Οι υποδομές μέτριες. Σχετικά καινούριο κτήριο, αλλά τα εργαστήρια δεν είναι τίποτα γουαου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
ok ευχαριστω:) φανταζομαι οσον αφορα τις υποδομες και τους καθηγητες η ιδια εικονα πανω κατω θα επικρατει σε ολη την ελλαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ok ευχαριστω:) φανταζομαι οσον αφορα τις υποδομες και τους καθηγητες η ιδια εικονα πανω κατω θα επικρατει σε ολη την ελλαδα

Ναι. Παντού υπάρχουν καλά και κακά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
ανεβηκα ξανθη ωραια πολη γραφικη ,οι φοιτητικες εστιες ειναι χαλια για τη σχολη των ηλεκτρολογων ακουσα καλα λογια για την αρχιτεκτονικη οτι οι εγκαταστασεις ειναι χαλια εχει κανεις αποψη? οι παλιοτεροι ειστε ευχαριστημενοι με τη σχολη ηλεκτρολογων?τα εργαστηρια γινονται εντος πολης?και τα μαθηματα εκτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michanikara

Νεοφερμένος

Ο Michanikara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Τι έχουν οι εστίες και είναι χάλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ανεβηκα ξανθη ωραια πολη γραφικη ,οι φοιτητικες εστιες ειναι χαλια για τη σχολη των ηλεκτρολογων ακουσα καλα λογια για την αρχιτεκτονικη οτι οι εγκαταστασεις ειναι χαλια εχει κανεις αποψη? οι παλιοτεροι ειστε ευχαριστημενοι με τη σχολη ηλεκτρολογων?τα εργαστηρια γινονται εντος πολης?και τα μαθηματα εκτος?

Ναι τα εργαστήρια εντος (συνήθως, όχι όλα), τα μαθήματα εκτός.

Το κτήριο των μαθημάτων είναι σχετικά καινούριο, δηλαδή σε σχέση με άλλα πανεπιστήμια είναι καινούριο αλλά δεν τα προσέχουμε και πολύ εμείς οι ίδιοι οπότε υπάρχουν αρκετά σπασμένες καρέκλες κλπ πλέον (όταν είχα περάσει ήταν σχεδόν όλες καλές).

Το κτήριο της αρχιτεκτονικής είναι για κλάματα, εκει πας μονο για να δεις γκομενάκια αλλά εσύ σαν πρωτοετής ηλεκτρολόγος πρέπει να έχεις το νου σου στα μαθήματα και όχι σε αυτά.

Η εστίες σου φάνηκαν χάλια, έχεις μπει και σε άλλες πόλεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ναι τα εργαστήρια εντος (συνήθως, όχι όλα), τα μαθήματα εκτός.

Το κτήριο των μαθημάτων είναι σχετικά καινούριο, δηλαδή σε σχέση με άλλα πανεπιστήμια είναι καινούριο αλλά δεν τα προσέχουμε και πολύ εμείς οι ίδιοι οπότε υπάρχουν αρκετά σπασμένες καρέκλες κλπ πλέον (όταν είχα περάσει ήταν σχεδόν όλες καλές).

Το κτήριο της αρχιτεκτονικής είναι για κλάματα, εκει πας μονο για να δεις γκομενάκια αλλά εσύ σαν πρωτοετής ηλεκτρολόγος πρέπει να έχεις το νου σου στα μαθήματα και όχι σε αυτά.

Η εστίες σου φάνηκαν χάλια, έχεις μπει και σε άλλες πόλεις;
οκ φιλε μου οντως εχω ακουσει οτι οι αλλες εστιες ειναι χειροτετες απλα δεν ειχα δει καμια ως τωρα και ειδα μια εγκαταλειψη του χωρου στις εστιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michanikara

Νεοφερμένος

Ο Michanikara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
οκ φιλε μου οντως εχω ακουσει οτι οι αλλες εστιες ειναι χειροτετες απλα δεν ειχα δει καμια ως τωρα και ειδα μια εγκαταλειψη του χωρου στις εστιες

Θα είμαι κι εγώ από φέτος στην Ξάνθη και θέλω να κάνω αίτηση για τις εστίες. Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα, τι εννοείς ως εγκατάλειψη χώρου; Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Θα είμαι κι εγώ από φέτος στην Ξάνθη και θέλω να κάνω αίτηση για τις εστίες. Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα, τι εννοείς ως εγκατάλειψη χώρου; Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;
οπως μπαινεις μεσα στην εισοδο το ταβανι ειναι διαλυμενο και φαινονται τα καλωδια , πολυ βρωμια[σκυλια μεσα στις εστις και αλλα πολλα]στα δωματια σε πιανει ασφυξια ειναι υπερβολικα μικρα σα σπιτορκουτο μη φανταστεις επιπεδου στουντιο η γκαρσονιερας ειναι πολυ μικρα και διαλυμενα και οι παροχες πχ θερμανση υπολειτουργουν παντως εγω νοικιασα στουντιο 150 ευρω λιγο εξω απο το κεντρο 5 λεπτα απο το αστικο για τη σχολη ολοκαινουργιο και πληρως επιπλωμενο και εγω ηταν αρχικα να μεινω σε εστιες αλλα οταν ειδα την κατασταση στην οποια βρισκονταν απογοητευτηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
οπως μπαινεις μεσα στην εισοδο το ταβανι ειναι διαλυμενο και φαινονται τα καλωδια , πολυ βρωμια[σκυλια μεσα στις εστις και αλλα πολλα]στα δωματια σε πιανει ασφυξια ειναι υπερβολικα μικρα σα σπιτορκουτο μη φανταστεις επιπεδου στουντιο η γκαρσονιερας ειναι πολυ μικρα και διαλυμενα και οι παροχες πχ θερμανση υπολειτουργουν παντως εγω νοικιασα στουντιο 150 ευρω λιγο εξω απο το κεντρο 5 λεπτα απο το αστικο για τη σχολη ολοκαινουργιο και πληρως επιπλωμενο και εγω ηταν αρχικα να μεινω σε εστιες αλλα οταν ειδα την κατασταση στην οποια βρισκονταν απογοητευτηκα

Φιλε εστίες είναι τι περίμενες, να έχεις ανέσεις και να είναι καινούριο; Προφανώς είναι μια σταλιά ίσα ίσα για να χωρέσει όσα άτομα το έχουν ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Οι εστίες είναι μια χαρά. Τα βασικά στα δίνουν. Στέγαση(με δικιά σου τουαλέτα από όσο ξέρω), τροφή(η λέσχη είναι δίπλα), ίντερνετ, δυνατότητα να βάζεις κάποια δικιά σου θέρμανση. Τώρα όλα τα άλλα τα θεωρώ μαλακίες. Στις εστίες(πρέπει να) πηγαίνει κανείς από όσο ξέρω, όταν έχει θέμα οικονομικό και δυσκολεύεται. Τώρα εσύ γκρίνιαξες για κάποια σκυλιά ή καλώδια στο ταβάνι, άρα η γνώμη σου δεν είναι σοβαρή. Και όσον αφορά τον χώρο, μια χαρά είναι και αυτός για ένα άτομο, έχω δει διάφορα δωμάτια, οπότε έχω άποψη. Οι εστίες της Ξάνθης από όσο ξέρω, θεωρούνται από τις καλές γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasgalliakis

Νεοφερμένος

Ο kostasgalliakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Πρωτοετής φοιτητής στο ΗΜΜΥ Ξάνθης!!! Οι εντυπώσεις από την πόλη ήταν πάρα πολύ καλές μιας και έφτασα λίγες μέρες πριν την έναρξη των γιορτών παλιάς πόλης, όπου όπως ήταν αναμενόμενο η πόλη έσφυζε από ζωή.Θα χαρακτήριζα την Ξάνθη ως την πόλη του παντρέματος, καθώς θεωρώ ότι συνδυάζονται, η παλιά πόλη με τη σχετικά νέα, ο χριστιανισμός με το μουσουλμανισμό, αλλά πάνω από όλα για εμένα η δυνατότητα να ζεις σε μια πόλη αισθανόμενος ότι βρίσκεσαι κοντά στη φύση, λόγω του καταπράσινου βουνού που είναι ορατό από πάρα πολλά σημεία της πόλης...Σε ότι αφορά το τμήμα, οι εγκαταστάσεις εκτός πόλης μου φάνηκαν αρκετά καλές και σχετικά καινούργιες, αν και δεν έλειπαν τα στίγματα των βανδαλιστών... Η δωρεάν μεταφορά στην πανεπιστημιούπολη με εξέπληξε μιας και από ότι ξέρω η αδερφή μου ξόδευε γύρω στα 50 ευρώ το μήνα, για να μεταφέρεται από το κέντρο του Ηρακλείου στην πανεπιστημιούπολη.Η πρώτη εντύπωση από τα κτήρια εντός πόλης δεν ήταν και η καλύτερη, αλλά συμβιβάστηκα με την ιδέα, αφού ήξερα από την αρχή ότι <<δεν έγινα δεκτός και στο MIT>> και ότι πάνω κάτω όλες οι σχολές τα ίδια θέματα έχουν...Ως προς τους ανθρώπους, οφείλω να πω ότι είναι πολύ φιλόξενοι και είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν σε ό,τι και αν χρειαστεί κανείς ακόμα και αν τους βλέπεις πρώτη φορά, αν και βέβαια η υπερβολική προθυμία μπορεί να ενέχει και βλέψεις, μην ξεχνάμε ότι οι φοιτητές αφήνουν λεφτά στον τόπο...Όμως, οι περισσότεροι ήταν ευγενέστατοι, χωρίς να αποσκοπούν στο μελλοντικό κέρδος!!Κλείνοντας, θα κάνω μια σύντομη αναφορά στο πλήθος των κοριτσιών: όταν πρωτοήρθα, σκέφτηκα ότι και οι μισές κοπέλες να μείνουν από αυτές που είχαν έρθει, λόγω των γιορτών θα ήταν μια χαρά(!!!) μόνο που τελικά έμειναν ακόμη λιγότερες, χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει ότι αυτές που έμειναν δεν είναι καλές, κάθε άλλο θα έλεγα!!!!

Σε κάθε περίπτωση, αισθάνομαι ευγνώμον σε όλους εκείνους, οι οποίοι μου έδωσαν πληροφορίες σχετικά με αυτό το τμήμα στην Ξάνθη και που επέλεξα τελικά να περάσω σε αυτήν την πόλη τα επόμενα 5-6 χρόνια της ζωής μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
και μενα μου εκανε εντυπωση η υπερβολικη ευγενεια των ντοπιων υπερβολικη σε σχεση με τον τοπο μου βρηκες σπιτι η θα μεινεις στην εστια?παντως η πολη ειναι γραφικη και τα συνδυαζει ολα ιδανικη για φοιτητη. τα μαθηματα ξεκινανε τρεις οκτοβρη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top