H Αγγελική-Ευφροσύνη Κιάου νέα Υπουργός Παιδείας

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
H Αγγελική-Ευφροσύνη Κιάου είναι η νέα υπουργός Παιδείας της υπηρεσιακής Κυβέρνησης , ανακοινώθηκε σήμερα μία ώρα μετά τα μεσάνυχτα.Η Αγγελική – Ευφροσύνη Δημάκου - Κιάου, είναι η σύζυγος του γνωστού δημοσιογράφου και πρώην προέδρου της ΕΣΗΕΑ, Νίκου Κιάου. Είναι δικηγόρος και έχει διατελέσει αντιπρόεδρος του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών .Τέλος, αξίζει να σημειωθεί πως συνυπέγραψε την αντίσταση των αριστερών πολιτών για να βοηθήσουν τον ΣΥΡΙΖΑ να εξασφαλίσει δυναμική παρουσία στη Βουλή μετά τις εκλογές της 6ης Μαΐου. Είναι, επίσης, ιδρυτικό μέλος της ΕΜΙΑΝ (Εταιρεία Μελέτης Ιστορίας της Αριστερής Νεολαίας).
Έχει υπογράψει «ναι» στο σχέδιο Ανάν ως ακαδημαϊκός και είναι μέλος της προδικτατορικής νεολαίας της Αριστεράς.

Στο μεταξύ έκπληξη προκάλεσε η αντικατάσταση του ΓΤ. Μπαμπινιώτη στο υπουργείο Παιδείας , καθώς όλοι ανέμεναν να παραμείνει στη θέση του λόγο των πανελλαδικών Εξετάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
κατι μου λεει οτι αυτες οι παννελαδικες θα ειναι πολυ επεισοδιακες !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αν κανουνε καμια μαλακια θα τους παρει ο διαολος και θα τους σηκωσει τους καραγκιοζηδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
I do not like the look of this. AT. ALL.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
κατι μου λεει οτι αυτες οι παννελαδικες θα ειναι πολυ επεισοδιακες !

Αν κανουνε καμια μαλακια θα τους παρει ο διαολος και θα τους σηκωσει τους καραγκιοζηδες!

I do not like the look of this. AT. ALL.

Και ο λόγος αυτής της απαισιόδοξης αλυσίδας υποθέσεων, αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Και ο λόγος αυτής της απαισιόδοξης αλυσίδας υποθέσεων, αν επιτρέπεται;
αραξε , το δικο μου ηταν κατι ουδετερο :P
δεν ξερω βεβαια αν σε παρηγορει αυτο:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
είτε Μπαμπινιώτης είτε αυτή η κυρία που μέχρι τώρα δεν την είχα ακούσει ποτέ μου...
έχει σημασία;

πώς μπορεί να μας επηρεάσει αυτό; Ότι είναι να γίνει ας γίνει πια να ησυχάσουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
αραξε , το δικο μου ηταν κατι ουδετερο :P
δεν ξερω βεβαια αν σε παρηγορει αυτο:P:)

Ναι, προσμέτρησα αυτή την πιθανότητα, αλλά και πάλι παραμένει υπόθεση.
Παραμένει πολιτικό/εκπαιδευτικό κουτσομπολιό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Και ο λόγος αυτής της απαισιόδοξης αλυσίδας υποθέσεων, αν επιτρέπεται;

Είναι συνασπισμένη.
Είναι στη φύση της να διασπάται._
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Είναι συνασπισμένη.
Είναι στη φύση της να διασπάται._

Και λοιπόν;
Εκτός θέματος.:no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
You don't say.
Παραμένεις εκτός θέματος όμως.

Ρε αγόρι μου, ρώτησες "γιατί τόση απαισιοδοξία" και είπα τη γνώμη μου.
Τι επιμένεις; Αυτό πιστεύω, αυτό λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Ρε αγόρι μου, ρώτησες "γιατί τόση απαισιοδοξία" και είπα τη γνώμη μου.
Τι επιμένεις; Αυτό πιστεύω, αυτό λέω.

Αν κοιτάξεις καλύτερα τις παραθέσεις θα δεις ότι η απαισιοδοξία -άρα και η ερώτησή μου- αφορά τις πανελλήνιες.
Θεωρώ λοιπόν άσχετο το γεγονός ότι η εν λόγω κυρία πρόσκειται στο ΣΥΡΙΖΑ, με οτιδήποτε σκέφτεται ο καθένας ότι θα μπορούσε να συμβεί στις πανελλήνιες.
Άλλωστε ο ρόλος της είναι καθαρά διαδικαστικός, και η παντελής έλλειψη στοιχείων -εκτός των πολιτικών της προτιμήσεων- δεν μου αρκεί για να δικαιολογήσω οποιαδήποτε κριτική πριν δω την πορεία της στο χώρο της εκπαίδευσης.
Τόσο απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
ΟΚ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top