Κουβεντούλα χωρίς θέμα ΧΙΙΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Κάτι έχασες στο μέτρημα.Δεν υπάρχει περίπτωση να σου λείπουν γίγα εκτός αν έκανες βλακεία στο partitioning
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Ασ' τα αυτά Βαλού!!!! Κάτι τους έκανες και τρόμαξαν!!:D

Κατέβασα τα παντελόνια!:P

Ελα ρε..αφου με ξερεις..ειμαι πειραχτηρι..!!!:redface:
Ασε τα θεια ησυχα και πιασε τπτ αλλο!:devil:

Στήσου! :hehe:

Κάτι έχασες στο μέτρημα.Δεν υπάρχει περίπτωση να σου λείπουν γίγα εκτός αν έκανες βλακεία στο partitioning

Εγώ να κάνω βλακεία στο partitioning... Αχαχαχαχαχα! Λοιπόν, άκου:

Χτες βράδυ είχα 367 γίγα. Το κλείνω και το ξανανοίγω σήμερα το πρωί και είμαι με 363 Γίγα. Που είναι η βλακεία; Έκανα καμιά διαμέριση τη νύχτα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Δεν έχεις μετρήσει σωστά αυτό που λες δεν υπάρχει να σου κλέβει χώρο το λειτουργικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Χμμμ, τώρα που το σκέφτομαι σε όλες τις φωτογραφίες έχω μια ξανθιά μέσα! Άμαν, όλο μες στην μέση έμπαινε! :P

Έτσι μου αρέσει περισσότερο! Δώσε μου εσύ τα λεφτά και άφησε με να περιπλανιέμαι στην Ευρώπη χρόνια ολόκληρα, όχι μόνο ένα!!! :bleh:

Είσαι από τις ελάχιστες περιπτώσεις που καλύτερα να σε ντύνουν και να σε ταΐζουν παρά να σε βολτάρουν :P
:lol:


Εγώ να κάνω βλακεία στο partitioning... Αχαχαχαχαχα! Λοιπόν, άκου:

Χτες βράδυ είχα 367 γίγα. Το κλείνω και το ξανανοίγω σήμερα το πρωί και είμαι με 363 Γίγα. Που είναι η βλακεία; Έκανα καμιά διαμέριση τη νύχτα;:P

Aυτό που μάλλον συμβαίνει είναι αυτό..

Για τσέκαρε το.Είναι το Volume Shadow Copy Service.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν έχεις μετρήσει σωστά αυτό που λες δεν υπάρχει να σου κλέβει χώρο το λειτουργικό.
Στα vista γίνεται(και σε άλλες εκδόσεις windows).Δεν σου κλέβει ακριβώς.Το χρησιμοπιεί για άλλους λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Δεν έχεις μετρήσει σωστά αυτό που λες δεν υπάρχει να σου κλέβει χώρο το λειτουργικό.

Man δεν το χω χάσει ακόμα...:) Για να λέω κάτι συμβαίνει, ε κάτι θα συμβαίνει. Το κλείνω χτες με 367, το ανοίγω σήμερα με 363. Η μπορείς να το εξηγήσεις ή όχι. Εγώ δε μπορώ.:P

Πάω να βάλω Arch Linux (σε άλλο partition, που όχι, δεν το έκανα χτες:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Aυτό που μάλλον συμβαίνει είναι αυτό..

Για τσέκαρε το.Είναι το Volume Shadow Copy Service.

Να τος ο μάγκας! Πάω να διαβάσω να δω πως θα το βγάλω (δε το θέλω)

Σ' ευχαριστώ ρε Βασίλαρε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Δεν ειναι δα και τοσο μεγαλη η χαρη σου!:whistle:

Μαντάμ, κι όμως θα θελες να ήταν η δική σου χάρη τόσο μεγάλη ούτως ώστε να σε κυκλοφορήσω!:whistle:

Κάτσε και παίξε τώρα με φαρίν λακτέ νουτρίτσια 0-6 αγοράκια και μη μου κολλάς!:P


ΥΓ: Βασίλη ελευθέρωσα 9 γίγα παρακαλώ! Πήγα στα 372. 4 που κρατάει το Hibernation και 14 περίπου όλα τα δεδομένα, να τα τα 390. Άρα όλα οκ! Μάθαμε και κάτι σήμερα. Δεν είχα ξανασχοληθεί με Vista και δεν ήξερα, οπότε σ' ευχαριστώ και για τη λύση και για την έξτρα γνώση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μαντάμ, κι όμως θα θελες να ήταν η δική σου χάρη τόσο μεγάλη ούτως ώστε να σε κυκλοφορήσω!:whistle:

Κάτσε και παίξε τώρα με φαρίν λακτέ νουτρίτσια 0-6 αγοράκια και μη μου κολλάς!:P


ΥΓ: Βασίλη ελευθέρωσα 9 γίγα παρακαλώ! Πήγα στα 372. 4 που κρατάει το Hibernation και 14 περίπου όλα τα δεδομένα, να τα τα 390. Άρα όλα οκ! Μάθαμε και κάτι σήμερα. Δεν είχα ξανασχοληθεί με Vista και δεν ήξερα, οπότε σ' ευχαριστώ και για τη λύση και για την έξτρα γνώση!

Παρακαλω.:)
Βασικά δεν ισχυε μόνο στα vista,γι αυτό το ηξερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Πρώτη φορά το βλέπω ρε μπιλλ!Εμένα δεν μου έχει τύχει.Βασικά μου είχε τύχει να κάνει το mandrake παλιά πολλά κοψήματα για τα αρχεία του και να ψάχνω τα partitions.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Παρακαλω.:)
Βασικά δεν ισχυε μόνο στα vista,γι αυτό το ηξερα.

Ναι, το διάβασα, ήταν και για 2003 και για ΧΡ μετά του ΣΠ1. Φαντάσου εγώ 5 χρόνια δεν είχα ΣΠ στα ΧΡ. Απο επιλογή μου πάντα αυτό. Τώρα με τα βίστα με το που βγει Σέρβις Πακ, το χω καρφώσει μεμιάς (πρέπει να βγήκε αυτές τις μέρες).

Να σαι καλά ρε παλικάρι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Πρώτη φορά το βλέπω ρε μπιλλ!Εμένα δεν μου έχει τύχει.Βασικά μου είχε τύχει να κάνει το mandrake παλιά πολλά κοψήματα για τα αρχεία του και να ψάχνω τα partitions.

Το Linux απ' όσο θυμάμαι (διορθώστε με αν κάνω λάθος) κόβει εξαρχής ένα 5% στο χώρο του δίσκου για ασφάλεια (δεν θυμάμαι να το εξηγήσω ακριβώς γιατί κι εμένα άλλος μου το είχε εξηγήσει. Είχα 298 δίσκο και το Linux έβλεπε τα 275)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Όχι το mandrake είχε κάνει κάτι δικά του.Για αυτό δεν το ξαναέβαλα και έβαλα redhut τότε και μετά ubuntu.Τα solaris πρέπει να βρω δεν κρασάρουν με τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πρώτη φορά το βλέπω ρε μπιλλ!Εμένα δεν μου έχει τύχει.Βασικά μου είχε τύχει να κάνει το mandrake παλιά πολλά κοψήματα για τα αρχεία του και να ψάχνω τα partitions.

Αυτό στα mandrake άλλαζε το φορματ του partition(αν καταλαβα καλά.Δεν εχω δουλεψει mandrake).Κι απλά δεν μπορούσαν να δουν τα windows ότι υπάρχει αυτός ο χώρος.

Στο Volume Shadow Copy Service απλά τα "κρύβει" αυτά τα γίγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Δεν σου λέω για λίνουξ παρτίσιον εννοείται ότι δεν τα έβλεπα μέσω γουίντοουζ αν και είχα βρει ειδικό προγραμματάκι τότε :P. Απλά είχε κάνει πολλές τομές στο δίσκο και δυσκολεύτηκα μετά να τα μαζέψω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Όχι το mandrake είχε κάνει κάτι δικά του.Για αυτό δεν το ξαναέβαλα και έβαλα redhut τότε και μετά ubuntu.Τα solaris πρέπει να βρω δεν κρασάρουν με τίποτα

Στο ελεεινό Μπουμπούντου μου είχε συμβεί αυτό που λέω. Πέτα το και βάλε Arch να βρείς την υγεία σου ως γνήσιος πληροφορικάριος.:D Για Solaris δες το Nexenta αν και για απόλυτη σταθερότητα, χώσε Arch ή PC-BSD. Αν σου κρασάρει ένα από τα 2 σου στήνομαι.

Αυτό στα mandrake άλλαζε το φορματ του partition(αν καταλαβα καλά.Δεν εχω δουλεψει mandrake).Κι απλά δεν μπορούσαν να δουν τα windows ότι υπάρχει αυτός ο χώρος.

Στο Volume Shadow Copy Service απλά τα "κρύβει" αυτά τα γίγα.

Αυτό που λες είναι ότι κάθε διανομή Linux κάθεται σε δικού της τύπου partition (Ext2,Ext3,ReizerFS) και αυτά δε τα βλέπουν καν τα Windows. Είναι σα να μην το έχεις, εκτός κι αν βάλεις ειδικό προγραμματάκι (το είχα αλλά δε το συνιστώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
\ίναι σα να μην το έχεις, εκτός κι αν βάλεις ειδικό προγραμματάκι (το είχα αλλά δε το συνιστώ)
Ναι αυτό λέω.

Είχες βάλει προγραμμα να βλέπεις το filesystem του linux σου;:P
Δεν εχω δοκιμασει τετοιο μαραφέτι μην γίνει καμια στραβη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
ffs Το ubuntu είναι αρκετά καλό και εύχρηστο απόσα έχω δει.Εδώ τα έχουμε στα unix labs μαζί με solaris! Όσο για το πληροφορικάριος δεν είμαι ανώμαλος να δουλεύω σε linux εφαρμογές που τρέχουν και αλλού.Unix ακουμπάω όταν θέλω να κάνω κάτι που δεν γίνεται στο visual.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top