Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,110 εγγεγραμμένα μέλη και 2,483,131 μηνύματα σε 79,161 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 356 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ

Jowanna

Νεοφερμένος

H Jowanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H Jowanna Trying to let go έγραψε: στις 15:14, 11-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από mechaniceng
Θεωρείτε ότι κάποιος που ταυτόχρονα εργάζεται και θα μπορεί να παρακολουθεί μόνο τα απογευματινά φροντιστήρια σε ορισμένα μαθήματα αλλά ωστόσο θα ασχολείται καθημερινά από μόνος του λίγες ώρες θα μπορεί να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις της σχολής;
Γειά!Κοιτα έδωσα φέτος πρώτη φορά και δεν ξέρω πολλά από τις σχολές...Όμως από αυτά που έχω ακούσει και που έχω διαβάσει θεωρώ το τμήμα πολύ δύσκολο και απαιτητικό για να μπορείς να εργάζεσαι ταυτόχρονα!Αν ο χώρος της εργασίας σου είναι κοντά από εκεί που μένεις ή κοντά στην σχολή θα σου έλεγα ότι θα μπορούσες να εργάζεσαι και να βγάλεις τη σχολή!Αν πάλι μένεις πολύ μακριά από την σχολή και είναι και η εργασία σου μακριά δύσκολο....
Πάντως νομίζω για να βγάλεις την σχολή θέλει καθημερινό διάβασμα (άντε μέρα παρά μέρα) και παρακολούθηση των μαθημάτων...
Τώρα επειδή δεν ξέρω δεν μπορώ να σου απαντήσω με βεβαιότητα!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,112 μηνύματα.

O nPb ... έγραψε: στις 15:30, 11-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από mechaniceng
Θεωρείτε ότι κάποιος που ταυτόχρονα εργάζεται και θα μπορεί να παρακολουθεί μόνο τα απογευματινά φροντιστήρια σε ορισμένα μαθήματα αλλά ωστόσο θα ασχολείται καθημερινά από μόνος του λίγες ώρες θα μπορεί να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις της σχολής;
Επιστήμες που περιέχουν άνω του 60% μαθηματικά, δεν βγαίνουν με τουρισμό! Θέλουν ιεραποστολική αφοσίωση ειδάλλως η Στατιστική είναι από τους μαθηματικούς κλάδους που εύκολα αποτελεί εφιάλτη. Αρκετοί φοιτητές σε διάφορες επιστήμες τη σιχαίνονται ως περιεχόμενο μάθημα στο πρόγραμμα σπουδών επειδή ποτέ δεν βρήκαν το χρόνο να την κατανοήσουν. Δεν γνωρίζω τι εικόνα έχεις για την επιστήμη ως προς τις μαθηματικές απαιτήσεις της. Δεν έχει καμία σχέση με τις πιτούλες και τα ιστογράμματα του Λυκείου.
1
Παράθεση

mechaniceng

Νεοφερμένος

Ο mechaniceng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O mechaniceng έγραψε: στις 15:41, 11-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Jowanna
Γειά!Κοιτα έδωσα φέτος πρώτη φορά και δεν ξέρω πολλά από τις σχολές...Όμως από αυτά που έχω ακούσει και που έχω διαβάσει θεωρώ το τμήμα πολύ δύσκολο και απαιτητικό για να μπορείς να εργάζεσαι ταυτόχρονα!Αν ο χώρος της εργασίας σου είναι κοντά από εκεί που μένεις ή κοντά στην σχολή θα σου έλεγα ότι θα μπορούσες να εργάζεσαι και να βγάλεις τη σχολή!Αν πάλι μένεις πολύ μακριά από την σχολή και είναι και η εργασία σου μακριά δύσκολο....
Πάντως νομίζω για να βγάλεις την σχολή θέλει καθημερινό διάβασμα (άντε μέρα παρά μέρα) και παρακολούθηση των μαθημάτων...
Τώρα επειδή δεν ξέρω δεν μπορώ να σου απαντήσω με βεβαιότητα!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!
Κοίτα Αθήνα μένω και εργάζομαι και το πανεπιστήμιο απέχει μόλις 15 λεπτά από το σπίτι μου. Απλά το θέμα είναι ότι λόγω εργασίας δεν θα μπορώ να παρακολουθώ τα πρωινά μαθήματα αλλά μόνο κάποια απογευματινά εφόσον γίνονται

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Επιστήμες που περιέχουν άνω του 60% μαθηματικά, δεν βγαίνουν με τουρισμό! Θέλουν ιεραποστολική αφοσίωση ειδάλλως η Στατιστική είναι από τους μαθηματικούς κλάδους που εύκολα αποτελεί εφιάλτη. Αρκετοί φοιτητές σε διάφορες επιστήμες τη σιχαίνονται ως περιεχόμενο μάθημα στο πρόγραμμα σπουδών επειδή ποτέ δεν βρήκαν το χρόνο να την κατανοήσουν. Δεν γνωρίζω τι εικόνα έχεις για την επιστήμη ως προς τις μαθηματικές απαιτήσεις της. Δεν έχει καμία σχέση με τις πιτούλες και τα ιστογράμματα του Λυκείου.
Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι γνωρίζω ότι είναι μια πολύ απαιτητική σχολή με πολλές απαιτήσεις σε μαθηματικά και προγραμματισμό. Κοίτα είμαι διατεθειμένος να ασχοληθώ πολύ μαζί της χωρίς να με απασχολεί η γρήγορη αποφοίτηση και η εύρεση εργασίας στο αντικείμενο αυτό. Έδωσα πανελληνιες και πέρασα στην σχολή μόνο από μεράκι και την αγάπη που τρέφω για την επιστήμη των μαθηματικών και της στατιστικής επιστήμης
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mechaniceng : 11-07-19 στις 15:41. Αιτία: AutoMerge
1
Παράθεση

alexacker

Απόφοιτος

Ο alexacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Απόφοιτος του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O alexacker έγραψε: στις 21:38, 06-10-19:

Πρόσφατα εισαχθείς στο τμήμα, και τουλάχιστον τον επόμενο χρόνο θα είμαι σίγουρα εκτός Αθηνών. Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια ιστοσελίδα,η κάποιο γκρούπ στο FB ώστε να κρατάω μια επαφή?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    StamaS, Φινεύς

Βρείτε παρόμοια