Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,099 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,729 μηνύματα σε 79,144 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 510 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

ΤΕΦΑΑ

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,631 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 18:00, 28-08-17:

Φέτος έδιναν άκουσα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,191 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 10:39, 29-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Ξέρει κανείς αν μπορεί κάποιος να δώσει αθλήματα 2η φορά του χρόνου;
΄Οχι, δεν γίνεται. https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...iwn-tefaa.html
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,631 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 12:06, 29-08-17:

Παιδιά σας λέω πήγαιναν και έδιναν. Και στο γήπεδο που πηγαίναμε πολλοί έκαναν προπόνηση και πλήρωναν προπονητή για να ξαναδώσουν καλύτερα. Μήπως άλλαξε κάτι;
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 14:02, 29-08-17:

Μήπως έδιναν κανονικά πανελλαδικές για δεύτερη φορά και όχι για το 10%; Γιατί όλες οι φετινές, διευκρινιστικές εγκύκλιοι του Υπουργείου το αποκλείουν.
1
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

O Johnny15 έγραψε: στις 14:51, 29-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Μήπως έδιναν κανονικά πανελλαδικές για δεύτερη φορά και όχι για το 10%; Γιατί όλες οι φετινές, διευκρινιστικές εγκύκλιοι του Υπουργείου το αποκλείουν.
Αν δίνουν ξανά κανονικά μπορούν να ξαναδώσουν; Δεν ξέρω, από το κέντρο που ήρθε ο αδερφός μου το επιβεβαίωσε ότι έδιναν αρκετά παιδιά 2η φορά αθλήματα. Και του είχα πει ότι κάτι τέτοιο δε γίνεται αλλά ο μπαμπάς μου το επιβεβαίωσε. Γιατί να είπαν ψέμματα δεν καταλαβαίνω.
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 16:04, 29-08-17:

΄Οσοι ξαναδίνουν κανονικά πανελλαδικές για 2η, 3η, 4η κτλ φορές μπορούν να δώσουν κανονικά τα μαθήματα και τα αθλήματα. Είναι σαν να δίνουν για πρώτη φορά. Μάλλον κάτι τέτοιο είχε γίνει με τα παιδιά που λες, γιατί αν δηλώσεις με το 10% υπολογίζεται ο βαθμός των μαθημάτων και των αθλημάτων που είχες πάρει την προηγούμενη χρονιά (με ποσοστό 6%) ή την προπροηγούμενη χρονιά (με ποσοστό 4%).
Παράθεση

panspil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο panspil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O panspil έγραψε: στις 17:34, 29-08-17:

λαθος δικο μου...αν δινεις παλι κανονικα πανελληνιες μπορεις αν κανεις 10% τοτε οχι....σορρυ
Παράθεση

Marios1000

Νεοφερμένος

Ο Marios1000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O Marios1000 έγραψε: στις 19:54, 02-01-18:

Καλησπερα παιδια. Ειμαι καινουργιος στο forum οποτε μπορει να γραφω το συγκεκριμενο μηνυμα σε λαθος μερος.

Εχω μερικες ερωτησεις:

Εσεις που εχετε δωσει ΤΕΦΑΑ,

1) Ειναι τα αθληματα δυσκολα;
2) Ειναι αναγκαιες οι προπονησεις αμα θελω να πιασω γυρω στα 2.000 μορια απο τα 4.000 που ειναι το μεγιστο?
Παράθεση

panspil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο panspil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O panspil έγραψε: στις 01:09, 03-01-18:

Ας σου πω τη δική μου εμπειρία...(περασα τελικα με 1300 μορια απο αθληματα)

στην α' και β' λυκειου επαιζα μπαλα σε τοπικη ομαδα οποτε εκανα 2-3 προπονησεις την βδομαδα και ειχα καποια φυσικη κατασταση...
στην γ' σταματησα λογω υποχρεωσεων οποτε και εκανα προπονησεις κανα μηνα πριν δωσω. Για τον χρονο που διεθεσα ειμαι ικανοποιημενος απ τις επιδοσεις και για να φανταστεις σφαιρα εκανα με μια 5κιλη πετρα λιγες ριψεις να δω την τεχνικη..! Την επιλογη των αθληματων θα την κανεις με βαση¨: α) το σωματοτυπο σου και εξηγω: αν εχεις παραπανησια κιλα ειναι προτιμοτερο να αποφυγεις το 400αρι ενω αν εισαι αδυνατος καλυτερα να αφησεις την σφαιρα. β) τις υποδομες που διαθετεις (αν εισαι επαρχια τοτε δυσκολα επιλεγεις κολυμβηση). Θα σου προτεινα να μην ακολουθησεις το μοτίβο μου της τελευταιας στιγμής αλλα αντιθέτως να προπονεισαι 1-2 φορες τη βδομαδα .(να μην εξαντλεισαι αλλα να ξεφευγεις λιγο απ τα μαθηματα). Για τα 2000+ ειναι αναγκαιες οι προπονησεις οχι ομως απαραιτητα με γυμναστη αλλα τουλαχιστον μονος να κανεις κατι..!Ιδιαιτερη βαση να δωσεις και στη διατροφή σου ωστε να παρεις οσο το δυνατον λιγοτερα κιλά μιας και είναι το κλειδι στο δυσκολοτερα απ ολα 400αρι..!! Επίσης καλο θα ηταν να αξιοποιεις και την ωρα της γυμναστικης στο σχολείο και να αποφεύγεις το καθισio. H δυσκολια λοιπον ειναι κατι υποκειμενικο και εξαρταται απ τη συνολικη προσπαθεια οχι μονο την τελευταια βδομαδα αλλα ολη τη χρονια ,ακομη και τις προηγουμενες μεχρις ενος σημείου.

συγνώμη αν σε κούρασα , για οτι χρειαστείς ρωτάς παλι..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panspil : 03-01-18 στις 01:12.
Παράθεση

konstantinaaa

Νεοφερμένος

H konstantinaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H konstantinaaa έγραψε: στις 13:15, 24-11-18:

Ειχα δηλωσει περυσι τεφφα ..τελικα ομως δεν πηγα να δωσω αγωνισματα. Περασα σε μια σχολη που ηθελα..αλλα παντα ηθελα να περασω τεφφα..γινεται να παρω το 10% ? Η επειδη δεν πηγα να τα δωσω τα αγωνισματα ειναι ακυρο και πρεπει να ξαναδωσω πανελληνιες?
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 10:09, 26-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από konstantinaaa
Ειχα δηλωσει περυσι τεφφα ..τελικα ομως δεν πηγα να δωσω αγωνισματα. Περασα σε μια σχολη που ηθελα..αλλα παντα ηθελα να περασω τεφφα..γινεται να παρω το 10% ? Η επειδη δεν πηγα να τα δωσω τα αγωνισματα ειναι ακυρο και πρεπει να ξαναδωσω πανελληνιες?

Πρέπει να ξαναδώσεις πανελλαδικές.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

O Johnny15 έγραψε: στις 14:14, 26-11-18:

Αν τελειώσω ηλεκτρολόγος μπορώ να μπω τεφαα με κατατακτήριες; Θα πρέπει να δώσω αθλήματα;
1
Παράθεση

hl_amhxanos

Φοιτητής

Ο hl_amhxanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O hl_amhxanos έγραψε: στις 14:24, 26-11-18:

Όχι φίλε,αν τελειώσεις ηλεκτρολόγος από πανεπιστημιακή σχολή ΗΜΜΥ,αφού σου δωθεί το αριστείο ανδρείας από τη Βασίλισσα,δικαιούσαι να μπεις ΤΕΦΑΑ χωρίς να δώσεις αθλήματα
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 14:36, 26-11-18:

Αν τελειώσω ηλεκτρολόγος μπορώ να μπω τεφαα με κατατακτήριες; Θα πρέπει να δώσω αθλήματα;

Δίνεις μόνο εξετάσεις σε τρία μαθήματα.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

O Johnny15 έγραψε: στις 18:44, 26-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από hl_amhxanos
Όχι φίλε,αν τελειώσεις ηλεκτρολόγος από πανεπιστημιακή σχολή ΗΜΜΥ,αφού σου δωθεί το αριστείο ανδρείας από τη Βασίλισσα,δικαιούσαι να μπεις ΤΕΦΑΑ χωρίς να δώσεις αθλήματα

Απ οτι φαινεται δε δινεις.
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 20:32, 26-11-18:

Απ οτι φαινεται δε δινεις.

ΤΕΦΑΑ ΑΘΗΝΑΣ http://www.phed.uoa.gr/proptyxiakes-...2018-2019.html
ΤΕΦΑΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ https://www.phed.auth.gr/el
ΤΕΦΑΑ ΣΕΡΡΩΝ https://phed-sr.auth.gr/el/%CE%BA%CE...B5%CE%B9%CF%82
ΤΕΦΑΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ http://www.pe.uth.gr/cms/index.php/e...05-26-09-54-12
ΤΕΦΑΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
Παράθεση

konstantinaaa

Νεοφερμένος

H konstantinaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H konstantinaaa έγραψε: στις 21:07, 27-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Πρέπει να ξαναδώσεις πανελλαδικες
ναι..αλλα επειδη δεν πηγα να τα δωσω λογικα πηρα μηδεν..ομως με τα μορια που εβγλα και με μηδεν παιρνουσα σε καποια σχολη τεφφα :\
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 09:47, 28-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από konstantinaaa
ναι..αλλα επειδη δεν πηγα να τα δωσω λογικα πηρα μηδεν..ομως με τα μορια που εβγλα και με μηδεν παιρνουσα σε καποια σχολη τεφφα :\

Δεν έχει καμία σημασία όσα μόρια κι αν συγκέντρωσες. Αν δεν έχεις δώσει αθλήματα αποκλείεσαι αυτομάτως καθώς η επιτυχία σ΄αυτά είναι προαπαιτούμενο για την εισαγωγή σου στα ΤΕΦΑΑ.
Παράθεση

Panelele19

Νεοφερμένος

Ο Panelele19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O Panelele19 έγραψε: στις 16:01, 27-05-19:

Γεια σε ολους . δίνω φέτος πανελλήνιες και η πρώτη Μου επιλογή είναι το τεφαα .. Πως τα πάτε με τα αθληματα και ποσα μορια π τι που υπολογίζεται να μαζεψετε ;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • ΤΕΦΑΑ ή Παιδαγωγικο; - Από Nadiawow
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σύγκριση Σχολών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-03-13 στις 19:53.
    • Αθλήματα για τα ΤΕΦΑΑ - Από Stoyo
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-02-13 στις 18:25.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα