Τρομακτικές Ιστορίες

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Τί λέτε να γράψουμε ότι τρομακτική ιστορία ξέρει ο καθένας?? :jumpy:
Να μην τις διαβάζουμε το βράδυ και έχουμε προβλήματα :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Την δεκαετία του 1960, ένας συμπαθιτικός φαντάρος γνωρίζετε στην Θεσσαλονίκη με μια πανέμορφη κοπέλα. Ύστερα από κάποιες συναντήσεις ένα χειμωνιάτικο βράδυ λέει η κοπέλα στον φαντάρο ότι πρέπει να διακόψουν την σχέση του για λόγους που δεν μπορεί να του εξηγήσει. Ο νεαρός που την αγαπούσε πολύ και δεν ήθελε να την χάσει, θέλησε να πάει στους γονείς του κοριτσιού και να τους εξηγήσει πως έχουν τα πράματα. Ζήτησε η διεύθυνση και του δώθηκε. Λίγο πριν αποχωριστούν επειδή έκανε αρκετό κτρύο ο φαντάρος έδωσε στην κοπέλα το μπουφάν του για να γυρήσει σπίτι. Την άλλη μέρα πάει στο σπίτι του κοριτσιού και εξηγεί τι συμβαίνει. Οι γονείς του κοριτσιού που του είπαν πως εκανε λάθος μιας και η κόρη τους είχε πεθάνει εδώ και 3 χρόνια. Και γεμάτος απορία ο φαντάρος βλέποντας την φωταγραφία του κοριτσιού στον τοίχο λέει:" Μα να η κοπέλα για την οποία σας μιλάω." Το άλλο πρωί μαζί με τους γονείς του κοριτσιού πήγαν στο νεκροταφείο όπου είδε με κατάπληξη ο φαντάρος τον τάφο και το μπουφάν που εκείνος της είχε δανήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Έκλασα μέντες.. ούτε ο Lovecraft να την έγραφε την ιστορία..

Όσο για τρομακτική ιστορία, με τρομοκράτησε το Η Πτώση του Οίκου των Ώσερ
αλλά σιγά μην κάτσω να γράψω ολόκληρω διήγημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πώπω ανατρίχιασα! Κυριολεκτικά!
Πολύ ωραίο θρεντ, είχα διαβάσει παρόμοιο σε άλλο φόρουμ και ήταν φοβερό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Την δεκαετία του 1960, ένας συμπαθιτικός φαντάρος γνωρίζετε στην Θεσσαλονίκη με μια πανέμορφη κοπέλα. Ύστερα από κάποιες συναντήσεις ένα χειμωνιάτικο βράδυ λέει η κοπέλα στον φαντάρο ότι πρέπει να διακόψουν την σχέση του για λόγους που δεν μπορεί να του εξηγήσει. Ο νεαρός που την αγαπούσε πολύ και δεν ήθελε να την χάσει, θέλησε να πάει στους γονείς του κοριτσιού και να τους εξηγήσει πως έχουν τα πράματα. Ζήτησε η διεύθυνση και του δώθηκε. Λίγο πριν αποχωριστούν επειδή έκανε αρκετό κτρύο ο φαντάρος έδωσε στην κοπέλα το μπουφάν του για να γυρήσει σπίτι. Την άλλη μέρα πάει στο σπίτι του κοριτσιού και εξηγεί τι συμβαίνει. Οι γονείς του κοριτσιού που του είπαν πως εκανε λάθος μιας και η κόρη τους είχε πεθάνει εδώ και 3 χρόνια. Και γεμάτος απορία ο φαντάρος βλέποντας την φωταγραφία του κοριτσιού στον τοίχο λέει:" Μα να η κοπέλα για την οποία σας μιλάω." Το άλλο πρωί μαζί με τους γονείς του κοριτσιού πήγαν στο νεκροταφείο όπου είδε με κατάπληξη ο φαντάρος τον τάφο και το μπουφάν που εκείνος της είχε δανήσει...
χμμμ πολυ ωραία αν και κυκλοφορεί σε πολλές εκδόσεις αν και πρέπει να ομολογήσω ότι αυτή η εκδοχή είναι η καλλίτερη που έχω ακούσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Zombie girlfriend! :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Μου έχει στείλει κάποιες τέτοιες ένας φίλος μου δεν ξέρω πο τισ βρήκε.
κι έγω εχω βρει σε άλλα φόρουμε τέτοιο τοπικ και είπα να βάλουμε ένα κι εδώ :redface: πειράζει που έκλεψα θεματάκι?? :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Μου έχει στείλει κάποιες τέτοιες ένας φίλος μου δεν ξέρω πο τισ βρήκε.
κι έγω εχω βρει σε άλλα φόρουμε τέτοιο τοπικ και είπα να βάλουμε ένα κι εδώ :redface: πειράζει που έκλεψα θεματάκι?? :'(

εμένα πάντως δεν με πειράζει καθόλου!!!! ;)
Δεν τις έχεις πουθενά τις ιστορίες που σου έστειλε ο φίλος να τις βάλεις και εδώ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Θα σας γράψω κι άλλες αλλά όχι τώρα γιατί δεν μπορώνα γράψω τόσο μεγάλα κειμενα :wacko:
Γράψτε κι εσείς τίποτα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ενα βραδυ οδηγουσε ενας νεαρος σε εναν απομωνομενο δρομο κ ειδε μια κοπελα με ασπρο φορεμα να του κανει οτοστοπ...σταματησε κ την πηρε στο αμαξι!του ειπε η κοπελα την οδο κτλ κ μολις εφτασαν εξω απο το σπιτι της κοπελας εκεινη εξαφανιζεται!!!τα χανει αυτος που οδηγουσε,αλλα παει κ χτυπαει το κουδουνι στο σπιτι που βρισκεται ...του ανοιγει ενας ηλικιωμενος κυριος κ τον ρωταει τι θελει τετοια ωρα...ο νεαρος του διηγειται την ιστορια κ μαντεψτε τι απανταει ο κυριος....<<συγνωμη παιδι,αλλα εδω δε μενει καμια κοπελα...η κορη μου εχει πεθανει εδω και 13 χρονια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Ενα βραδυ οδηγουσε ενας νεαρος σε εναν απομωνομενο δρομο κ ειδε μια κοπελα με ασπρο φορεμα να του κανει οτοστοπ...σταματησε κ την πηρε στο αμαξι!του ειπε η κοπελα την οδο κτλ κ μολις εφτασαν εξω απο το σπιτι της κοπελας εκεινη εξαφανιζεται!!!τα χανει αυτος που οδηγουσε,αλλα παει κ χτυπαει το κουδουνι στο σπιτι που βρισκεται ...του ανοιγει ενας ηλικιωμενος κυριος κ τον ρωταει τι θελει τετοια ωρα...ο νεαρος του διηγειται την ιστορια κ μαντεψτε τι απανταει ο κυριος....<<συγνωμη παιδι,αλλα εδω δε μενει καμια κοπελα...η κορη μου εχει πεθανει εδω και 13 χρονια!!
χμμ νομίζω ότι ο ηλικιωμένος του λέει ακόμη ότι σκοτώθηκε πριν ακριβώς 13 χρονία σε ατύχημα που έγινε στο ίδιο σημείο από εκεί που ο νέαρος είδε την κοπέλα να κάνει autostop
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
στην Ζακυνθο λεγεται μια ιστορια ....

πριν καποια χρονια εξαφανιστηκε ενας αντρας μυστηριωδως, λιγες μερες μετα την εξαφανιση του την νυχτα η οικογενεια του ξυπνησε απο εναν περιεργο θορυβο, βγαινει εξω ο γιος του (και συμμαθητης μου στο σχολειο ο οποιος τοτε ετρεχε στις αστυνομιες για αυτο το θεμα) και βλεπει στην πορτα μια πετρα σαν να την ειχε βγαλει καποιος απο το λιμανι (το σπιτι του βρησκεται 1 χιλιομετρο απο το λιμανι του νησιου) την κλοτσαει και παει πισω στο κρεβατι του...οι πετρες συνεχιστηκαν...πηγε στην αστυνομια το παιδι να δυλωσει οτι καποιος τους ενοχλει την νυχτα, η αστυνομια παρακολουθησε απο αποσταση το σπιτι αλλα κανεις δεν ειχε πλησιασει και οι πετρες δεν σταματουσαν...το παιδι αποφασισε να πεισει τον ξαδελφο του που ηξερε να βουτηξει με οξυγονο στο λιμανι και εκεινος βρηκε τον πατερα του παιδιου που καποιος του ειχε δεσει ενα σακο με πετρες και τον ειχε ρειξει στο λιμανι για να πνιγει...μετα την εκταφη του πατερα οι πετρες σταματησαν...

δεν ξερω αν ειναι αληθεια...δεν τα πιστευω αυτα...δεν θελω να τα πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Πω ανατρίχιασα βρε τζίλι :worry: και ενώ έγινε αυτό δεν πιστεύεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Πω ανατρίχιασα βρε τζίλι :worry: και ενώ έγινε αυτό δεν πιστεύεις??
μωρε με "αγριευουν" αυτα...ειναι και λιγο αντιθετα με τις αποψεις μου περι ψυχης κτλ και με φοβιζουν πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ένας νεαρός διάβαζε σε υπερβολικά μεγάλο βαθμό για να περάσει στις πανελλήνιες. Ένα βράδυ, σκεφτόταν ότι θα έδινε οτιδήποτε προκειμένου να περάσει στην σχολή που ήθελε, και τότε εμφανίστηκε μπροστά του μία μορφή και του είπε ότι θα τον βοηθούσε να περάσει τις εξετασεις, αρκεί να του έδινε ως ανταλλαγμα αυτό που υπήρχε πίσω από την ντουλάπα. Ο νεαρός θεωρώντας ότι τίποτα πολύτιμο δεν θα μπορούσε να υπάρχει πίσω από την ντουλάπα, δέχτηκε. Πράγματι, στις πανελλήνιες θριάμβευσε και πέρασε πρώτος στην σχολή που ήθελε. Λίγο καιρό αργότερα όμως πέθανε η μητέρα του. Και τότε κατάλαβε..... Πίσω από την ντουλάπα ήταν το δωμάτιο που κοιμόταν η μητέρα του......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Πωω είναι αληθινή ιστορία αυτή?? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Αυτή την ιστορία μου την έχουν διηγηθεί αξιόπιστα άτομα καθώς είχε συμβεί σε κοντινό τους άτομο αλλά δεν θέλω να την πιστέψω καθώς πέρα από το ότι ακούγεται υπερβολική αυτά που υποννοεί είναι τρομερά..

Μου είπαν λοιπόν πως πριν λίγα χρόνια ήταν ένα ζευγάρι φοιτητών που ήταν πολλά χρόνια μαζί..από το λύκειο ή κάτι τέτοιο..και σκόπευαν να παντρευτούν όταν ξαφνικά το αγόρι πέθανε.. Ανακοπή ήταν η διάγνωση.. Η κοπέλα έπεσε σε κατάθληψη.. έμενε στο σπίτι τον γονιών της, είχε εγκαταλείψει τελείως την ζωή της, είχε μανιοκαταθληπτική συμπεριφορά, είχε τρελαθεί, έλεγε πως τον έβλεπε να κλαίει, του μίλαγε, είχε γίνει βίαιη..
Οι γονείς είχαν τρομοκρατηθεί με τη κατάσταση της, και όταν έβρισκαν νυχίες σε πόρτες και ίχνη χώματος το απέδιδαν στην βίαιη συμπεριφορά της.. Λίγο καιρό μετά, όταν έγινε η εκταφή του νεκρού, βρήκαν αίμα από τα χέρια του νεκρού και σημάδια πάλης.. και είπαν πως μάλλον δεν είχε πεθάνει από ανακοπή αλλά είχε νεκροφάνεια και θάφτηκε ζωντανός..

:blink: :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Porcelain :
Αυτή την ιστορία μου την έχουν διηγηθεί αξιόπιστα άτομα καθώς είχε συμβεί σε κοντινό τους άτομο αλλά δεν θέλω να την πιστέψω καθώς πέρα από το ότι ακούγεται υπερβολική αυτά που υποννοεί είναι τρομερά..

Μου είπαν λοιπόν πως πριν λίγα χρόνια ήταν ένα ζευγάρι φοιτητών που ήταν πολλά χρόνια μαζί..από το λύκειο ή κάτι τέτοιο..και σκόπευαν να παντρευτούν όταν ξαφνικά το αγόρι πέθανε.. Ανακοπή ήταν η διάγνωση.. Η κοπέλα έπεσε σε κατάθληψη.. έμενε στο σπίτι τον γονιών της, είχε εγκαταλείψει τελείως την ζωή της, είχε μανιοκαταθληπτική συμπεριφορά, είχε τρελαθεί, έλεγε πως τον έβλεπε να κλαίει, του μίλαγε, είχε γίνει βίαιη..
Οι γονείς είχαν τρομοκρατηθεί με τη κατάσταση της, και όταν έβρισκαν νυχίες σε πόρτες και ίχνη χώματος το απέδιδαν στην βίαιη συμπεριφορά της.. Λίγο καιρό μετά, όταν έγινε η εκταφή του νεκρού, βρήκαν αίμα από τα χέρια του νεκρού και σημάδια πάλης.. και είπαν πως μάλλον δεν είχε πεθάνει από ανακοπή αλλά είχε νεκροφάνεια και θάφτηκε ζωντανός..

  :blink: :/

καλά εγώ αυτό το πιστεύω, γιατί λίγους έχουν βρεί σε διαφορετιική θέση απο την κανονική?? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Porcelain :
Αυτή την ιστορία μου την έχουν διηγηθεί αξιόπιστα άτομα ...........και είπαν πως μάλλον δεν είχε πεθάνει από ανακοπή αλλά είχε νεκροφάνεια και θάφτηκε ζωντανός..
Ελπίζω να μην είναι αληθινή... κρίμα στη κοπέλα και το αγόρι της που πέθανε άδικα :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα γράψω μια που είχα δει σε ένα σχετικό ντοκιμαντέρ σε κάποιο κρατικό κανάλι παλιά και με είχε επηρεάσει αρκετά, ίσως επειδή έδειχνε και αναπαράσταση με ηθοποιούς...

Ήταν ένα ζευγάρι και είχαν ενα μωρό. Μια νύχτα βλέπει η γυναίκα στον ύπνο της τον πολυέλαιο στο δωμάτιο του μωρού να πέφτει στην κούνια και να σκοτώνει το μωρό. Το ρολόι στον τοίχο έδειχνε τρεις ακριβώς. Ξύπνησε τρομαγμένη η γυναίκα και καλού κακού πήγε και πήρε το μωρό απο την κούνια και το έβαλε να κοιμηθει μαζί τους. Μετά απο λίγες ώρες ένας δυνατός θόρυβος απο το δωμάτιο του μωρού τους ξύπνησε. Πήγαν να δούν τι είχε γίνει και βλέπουν να έχει πέσει ο πολυέλαιος μέσα στην κούνια. Κοιτάνε το ρολοί και έδειχνε ακριβώς τρεις... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top