Πρωτοετείς τμήματος φυτικής παραγωγής ΓΠΑ 2019-20

Αγγελική_

Νεοφερμένος

Η Αγγελική_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας
Συντάσσω το συγκεκριμένο κειμενο γιατί έχω ορισμένες απορίες.
Αρχικά δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι θα γίνει με τις εγγραφές στο ΓΠΑ και ειδικότερα στο τμήμα της φυτικής παραγωγής. Σύμφωνα με τις ανακοινώσεις οι εγγραφές ολοκληρώνονται στις 6 Οκτωβρίου αλλά τα μαθηματα ξεκινούν στις 2. Αυτό ισχύει και για τους πρωτοετείς?
Επιπλέον το γεγονός ότι έχω proficiency στα αγγλικά σημαίνει ότι μπορώ να γλυτώσω το συγκεκριμένο μάθημα?
Και οι ανακοινώσεις της σχολής σχετικά με την σίτιση και την εγγραφη μέσω αποστολης χαρτιών με κούριερ αφορά μόνο συγκεκριμένα τμήματα?
Ρωτάω εδώ γιατί καλώ στην γραμματεία εδώ και αρκετές μέρες, δεν το σηκώνει κάνεις και έχω αρχίσει και αγχώνομαι.
 

Νικολέτtα

Νεοφερμένος

Η Νικολέτtα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σου Αγγελική,
είμαι και εγώ πρωτοετής στο τμήμα ΕΦΠ (συμφοιτήτρια :) ). Από ό,τι έχω καταλάβει ,όσον αφορά τις αιτήσεις σίτισης και εγγραφής, θα γίνουν ηλεκτρονικά οπότε δεν θα χρειαστεί να στείλουμε κάποιο δικαιολογητικό (οι ανακοινώσεις εκείνες αναφέρονταν σε συγκεκριμένα τμήματα του ΓΠΑ με έδρα εκτός Αθήνας). Επίσης,οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν μεταξύ 1/10-6/10 και ισχύει και για εμάς (στις 2 Οκτωβρίου θα πάμε κανονικά είτε έχουμε πραγματοποιήσει την ηλεκτρονική εγγραφή στο site του ΓΠΑ είτε όχι). Για να συντάξεις την αίτηση σίτισης θα χρειαστείς κωδικούς που θα λάβεις ύστερα από την ολοκλήρωση της εγγραφής σου στο ΓΠΑ(στέλνονται στο email σου).Τέλος μπορείς να απαλλαγείς από το μάθημα των αγγλικών με τον τρόπο που γράφει στο site:
( https://www2.aua.gr//el/info/dynatotites-kai-epiloges-gia-proptyhiakoys-foitites )
Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top